Nord Stream-2 statyba

Rusijos URM pavadino EP rezoliuciją dėl "Nord Stream-2" beprotybe

93
(atnaujinta 20:01 2018.12.13)
Europa priešinasi bendradarbiavimui energetikos srityje, nors jai pačiai reikia energijos išteklių, pabrėžė Rusijos užsienio reikalų ministerija

VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM) pakomentavo Europos Parlamento rezoliuciją, kurioje raginama atšaukti "Nord Stream-2" projekto įgyvendinimą, praneša RIA Novosti.

"Priešintis bendradarbiavimui energetikos srityje, jos diversifikacijai, šiuolaikinio pobūdžio energetinei sąveikai — tai yra beprotybė Europai, kuriai reikia energijos išteklių", — pareiškė oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova.

Dokumentas vakar priimtas Strasbūre.

Europos Parlamente taip pat bus svarstomas dar vienas panašaus pobūdžio rezoliucijos projektas. Projektas dėl ES santykių su Rusijos Federacija, kuriame numatytas reikalavimas sustabdyti "Nord Stream-2" įgyvendinimą, anksčiau buvo pateiktas Užsienio reikalų komitetui, jo autorė — europarlamentarė iš Latvijos Sandra Kalniete.

Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją.

Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, daugelis Europos šalių (įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą) ir JAV, ragindama ES naudoti jų suskystintas gamtines dujas.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
93
Tegai:
Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Nord Stream-2
Dar šia tema
Koncernas "OMV" atskleidė investicijų į "Nord Stream-2" apimtį
JAV Atstovų rūmai skelbia sankcijas "Nord Stream-2"
EP priėmė rezoliuciją, kurioje raginama atšaukti "Nord Stream-2"