Ukraina ir ES, archyvinė nuotrauka.

Rados deputatas apkaltino ES apgavus Ukrainą

59
(atnaujinta 08:17 2018.12.14)
Pasak parlamentaro, Ukraina pirmiausia turėtų rūpintis savo ekonomikos interesais

VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Europos Sąjunga apgavo Kijevą sudarant prekybos susitarimus, pareiškė Aukščiausiosios Rados deputatas Viktoras Bondar, televizijos kanalo NEWSONE eteryje.

"Jie suteikė kvotų mūsų prekių tiekimui į Europą, kurias kiekvienais metais Ukraina išnaudoja per pirmuosius du ar tris mėnesius. Jie nesuteikia mums galimybės kurti aukštųjų technologijų pramonės šakas, kurios tikrai konkuruotų su jų mašinų, sraigtasparnių, lokomotyvų gamyba ir t.t." — pareiškė Bondar.

Be to, jis pridūrė, kad Briuselis verčia Kijevą pirkti Europos aukštųjų technologijų prekes.

Pasak parlamentaro, Ukraina pirmiausia turėtų rūpintis savo ekonomikos interesais.

Anksčiau Pasaulio banko analitikai padarė išvadą, kad Ukraina nesugebėjo pasinaudoti asociacijos sutarties su Europos Sąjunga privalumais. Remiantis ekspertų ataskaita, ekonominė nauda, ​​susijusi su atvirumu prekybai, vis dar yra labai ribota Kijevui, nepaisant strategiškai svarbios Ukrainos geografinės padėties, didžiausių Europoje derlingo dirvožemio plotų, bei didelės dalies gyventojų su aukštuoju išsilavinimu.

2014 metų birželio mėnesį Ukraina kartu su Moldova ir Gruzija pasirašė Asociacijos ir laisvosios prekybos sutartis su Europos Sąjunga. Tais pačiais metais dalinai pradėjo veikti išankstinė politinė susitarimų dalis. Nuo 2016 metų sausio 1 dienos įsigaliojo beveik visos nuostatos, susijusios su laisvosios prekybos zonos kūrimu.

59
Tegai:
privatūs interesai, ekonomika, Ukraina
Dar šia tema
Kijevas įvardijo galimus NATO bazių atsiradimo Ukrainoje terminus
ES planai kontroliuoti Rusijos energetinius išteklius žlugo
Ukraina susitarė su ES dėl finansinės paramos skyrimo
Greitoji pagalba: Grybauskaitė skuba Porošenko į pagalbą
Ukrainos nacionalinis bankas atskleidė milijardus siekiančias valstybės skolas