Sulaikyti Ukrainos laivai pristatyti į Kerčės uostą

ES atsisakė bausti Rusiją incidentą Kerčės sąsiauryje

87
(atnaujinta 10:15 2018.12.14)
Kita vertus Briuselis pratęsė apribojimus, kurie buvo įvesti Rusijai dėl konflikto Ukrainoje

VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Europos Taryba neįtvirtino naujų sankcijų Rusijai dėl incidento Kerčės sąsiauryje, nors anksčiau už tai pasisakė Ukraina ir kai kurios ES šalys.

Tačiau pagal ES vadovų susitikimo Briuselyje rezultatus buvo pažymėta, kad ES "išreiškia didelį susirūpinimą dėl padėties eskalavimo Kerčės sąsiauryje ir Azovo jūroje bei Rusijos tarptautinės teisės pažeidimų".

RIA Novosti šaltinio ES struktūrose duomenimis, daugelis šalių pareiškė, kad nauji apribojimai Maskvai bus neveiksmingi. Šalys susitarė, kad šiame etape būtina deeskaluoti konfliktą Azovo jūros regione ir "išspręsti klausimą dėl ilgo laivų, įskaitant ir tuos, kurie atplaukia iš Europos, patikrinimo".

Tačiau į dokumento galutinį tekstą gali būti įtrauktas punktas, kuris įteisins priemones, susijusias ne tik su parama Ukrainai.

Kalbant apie jau galiojančias ES sankcijas prieš Rusiją, tai jas šalys vieningai sutiko pratęsti dar šešiems mėnesiams. Pasak Europos Tarybos pirmininko Donaldo Tusko, tai yra susiję su neva "nuline pažanga" įgyvendinant Minsko susitarimus.

Naujos Lietuvos sankcijos Rusijai

Vienintele ES šalimi, kuri anksčiausiai įvedė sankcijas Maskvai Ukrainos provokacijos fone, tapo Lietuva. Vilnius įtraukė į "juodąjį sąrašą" kelis rusus, dalyvavusius pažeidėjų sulaikyme.

RF URM atstovės Marijos Zacharovos trumpoji konferencija.
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad Rusija neva "grasino jos ministrams", tačiau nepateikė jokių duomenų ar įrodymų.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pranešė, kad Rusija duos veidrodinį atsakymą į Vilniaus veiksmus.

Kaip pažymėjo diplomatė, Lietuva net "nelaukdama JAV ir Europos valdžios atstovų, kurie kol kas tyrinėja padėtį, nusprendė iniciatyviai... nubausti Rusiją".

Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje

Lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną. Jie įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį.

Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų. Dėl to Rusija turėjo juos sulaikyti.

Kaip pranešė FSB, ant laivų buvo rasti artilerijos įrenginiai, kurie buvo užtaisyti ir paruošti kovai. 

FSB taip pat pabrėžė, jog Kijevo teiginiai, kad sulaikytieji neva yra "karo belaisviai", neatitinka tikrovės, nes Rusija ir Ukraina nėra karo padėtyje, o ukrainiečiai areštuoti už Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso pažeidimus.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino įvykį Porošenko surengta provokacija prieš rinkimus. Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai veikė pagal šalies įstatymus.

87
Tegai:
Kerčės sąsiauris, Rusija, ES, Ukraina, ekonominės sankcijos
Dar šia tema
Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl griežtesnių sankcijų Rusijai
Linkevičius netiki, kad ES priims sankcijas prieš Rusiją
Analitikas: Lietuvos sankcijos prieš Rusiją — lyg anekdotas
Politologas: Baltijos šalys puls Merkel, jai pasiūlius panaikinti sankcijas Rusijai
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Aktorius Sergejus Gluško, archyvinė nuotrauka

Pareiškęs, kad "trūksta pinigų", Tarzanas "susirado darbą"

(atnaujinta 19:20 2020.05.29)
Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos aktorius, dainininkas, kultūristas ir "šoumenas" Sergejus Gluško, žinomas slapyvardžiu Tarzan, "Instagram" atsakė kritikams apie pasiūlymą susirasti darbą po to, kai menininkas pasiskundė dėl pinigų trūkumo.

Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą. Be to, pasak Gluško, menininkai neturi nė cento, "kitaip nei seneliai".

Aktorius paskelbė nuotrauką, kurioje jis sėdi ant grindų su prijuoste ir skara, o rankose laiko skudurą.

"Aš gavau darbą... pagal profesiją. Gerai išmanau šiuos reikalus. Valykitės kojas prie įėjimo! Palikite purvą už slenksčio", — rašė menininkas.

Tegai:
pinigai, Tarzanas