Žmogaus palaikai, aptikti Krite 2018 metų rugpjūtį

Britanijoje aptikti tariamų vampyrų skeletai

44
(atnaujinta 15:12 2018.12.12)
Aptiktų skeletų analizė parodė, kad mirusiesiems buvo atlikti mistiniai ritualai, kad jie negalėtų prisikelti iš numirusių

VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Kasinėjimų metu Poklingtono mieste, Jorkšyro grafystėje, archeologai rado žmonių kapavietes, datuojamas III amžiumi prieš Kristaus gimimą. Išsami skeletų analizė parodė, kad mirusiesiems buvo atlikti mistiniai ritualai, kad jie negalėtų prisikelti iš numirusių, praneša "The Independent".

Mokslininkai pastebėjo, kad vienas iš skeletų, priklausantis vyrui nuo 17 iki 25 metų amžiaus, po mirties buvo rituališkai persmeigtas devyniomis ietimis. Mokslininkai mano, kad tuo metu gyvenę žmonės bijojo mirusiojo ir laikė jį vampyru.

Antrame kape buvo rasti jaunos moters palaikai. Manoma, kad ji buvo vyro giminaitė ar žmona.

Netoli nuo šių kapaviečių archeologai aptiko kapą, priklausantį vyrui, kuriam mirties dieną buvo 60-70 metų: jis buvo palaidotas su drabužiais, bronziniu skydu ir kovos vežimu, įkinkytu dviem poniais be galvų. Aplink kapavietę rasti šešių paršelių kaulai.

Kol kas mokslininkai negali paaiškinti neįprasto ritualo esmės, tačiau jie tikisi išspręsti mįslę artimiausiu metu.

44
Tegai:
kapavietė, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Apokalipsė Čilėje: Santjago mieste įvyko kasmetinis "zombių" paradas
Vakcina nuo koronaviruso

PSO susidomėjo rusiška vakcina nuo koronaviruso

(atnaujinta 09:25 2020.07.06)
Tuo pačiu vyriausioji organizacijos tyrėja taip pat išreiškė viltį, kad Rusijos mokslininkai sutiks bendradarbiauti

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) susidomėjo Rusijos vakcina nuo COVID-19, pasakojo RIA Novosti vyriausioji tyrėja Sumija Svaminatan.

"Mes žinome, kad vykdomi [vaisto nuo koronaviruso — Sputink] Avifaviro tyrimai. Vyksta du ar trys vaistų testai, todėl laukiame rezultatų. Bet, be to, mes esame susidomėję ir Rusijos vakcina", — sakė ji.

Ji priminė, kad PSO turi Solidarumo testų programą, kuria siekiama keistis duomenimis apie vaistus ir vakcinas nuo koronavirusinės infekcijos. Ji taip pat išreiškė viltį, kad Rusijos mokslininkai sutiks bendradarbiauti.

Dabar Rusija nedalyvauja "Solidarumo bandymuose". Agentūros duomenimis, prie programos taip pat neprisijungė JAV, Didžioji Britanija, Kinija ir Prancūzija.

Anksčiau "Vektor" centro generalinis direktorius Rinatas Maksiutovas RIA Novosti sakė, kad centre sėkmingai sukurti trys koronavirusinės infekcijos vakcinos prototipai buvo sėkmingai išbandyti. Be to, šiuo metu bandoma SIC sukurta vakcina, pavadinta "Gamalei" ir Gynybos ministerijos vardu.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 528 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, Rusija, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Skėtis nuo koronaviruso. Rusiškasis vaistas apsaugos nuo rudens bangos
Austrijoje nužudytas prieglobsčio prašytojas iš Rusijos
Erelis

JAV nufilmavo paukštį, skraidantį su rykliu naguose

(atnaujinta 07:55 2020.07.06)
Interneto vartotojai mano, kad grobiu galėjo tapti ir mažas ryklys, arba, pavyzdžiui, Ispanijos skumbrė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. JAV, viename iš Pietų Karolinos paplūdimių, nufilmuota, kaip skrenda didelis paukštis, savo naguose laikydamas į ryklį panašią žuvį, praneša "Movieweb".

​Vaizdo įrašas greitai pasklido internete.

Socialinių tinklų vartotojai spėlioja, kad paukštis yra erelis žuvininkas — didelis plėšrūnas, kurio sparnų plotis gali siekti 1,7 metro.

Interneto vartotojai mano, kad grobiu galėjo tapti ir mažas ryklys, arba, pavyzdžiui, Ispanijos skumbrė.

Tegai:
ryklys, JAV
Dar šia tema
Pora iš JAV atbaido demonstrantus su ginklais rankose
Ukmergėje sergančios COVID-19 moters nepriėmė į ligoninę, ji mirė prie durų
Kaip vyko "Rusijos riterių" pilotažas trijų tipų "Su" orlaiviais — video