Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

Buvęs diplomatas papasakojo, kaip Porošenko "pabėgo" debatų EP

97
(atnaujinta 10:56 2018.12.16)
Pasak Olego Vološino, Ukrainos prezidentas turėtų išklausyti parlamentarų kritiką be galimybės atsakyti

VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Buvęs Ukrainos diplomatas Olegas Vološinas papasakojo, kaip Ukrainos prezidentas Petro Porošenko "pabėgo" iš debatų Europos Parlamente, nes bijojo kritikos, praneša RIA Novosti su nuoroda į interviu "Kapital" studijai.

Kaip pažymėjo Vološinas, gruodžio 11 dieną Europos Parlamentas surengė diskusiją dėl Vokietijos deputato Michaelo Galerio pranešimo apie Kijevo asociacijos susitarimo su ES įgyvendinimą. Po diskusijų turėjo įvykti debatai, dalyvaujant Ukrainos lyderiui, tačiau Porošenko išvyko į Briuselį.

"Jis vietoj to išvyko į Briuselį. Taip, aš suprantu, kad šitoje situacijoje jam šiek tiek pataikaujama, tai yra, jam suteikta galimybė neatrodyti blogai, nes per šias diskusijas buvo pasakyta daug blogų dalykų", — sakė buvęs diplomatas.

Vološinas sakė, kad susitikime buvo iškeltos tokios temos kaip Ukrainos aktyvistės Jekaterinos Gandziuk nužudymas, korupcija Ukrainoje, taip pat problema, susijusi su elektroninėmis pareigūnų deklaracijomis. Pasak jo, Porošenko turėtų klausytis visos šios kritikos, neturėdamas galimybės atsakyti.

Europa ne kartą kritikavo Kijevą už žiniasklaidos atstovų persekiojimą Ukrainoje ir sistemingą žurnalistų teisių pažeidimą. Pavyzdžiui, Europos žurnalistų federacija pasmerkė Kijevo valdžios veiksmus ir paragino nutraukti "žodinio smurto augimą".

Gruodžio 11 dieną britų politikas Džonatanas Arnotas ir Europos Parlamento nariai iš Jungtinės Karalystės ir Vokietijos pateikė rezoliucijos projektą "Apie Ukrainos spaudos laisvę" dėl "sisteminio politinio spaudimo" šalies žurnalistams.

Be to, "EU Political Report" politikos apžvalgininkas Martinas Banksas pareiškė apie žurnalistų teisių pažeidimus Ukrainoje ir kaip pavyzdį paminėjo "RIA Novosti Ukraina" vadovo Kirilo Višinskio, kuris įkalintas nuo šių metų gegužės mėnesio, atvejį.

97
Tegai:
Europos Parlamentas, Ukraina, Petro Porošenko
Dar šia tema
JT Saugumo Taryba nesileido į diskusijas apie padėtį Kerčės sąsiauryje
Ukrainos nacionalinis bankas atskleidė milijardus siekiančias valstybės skolas
Rusijos URM pavadino EP rezoliuciją dėl "Nord Stream-2" beprotybe
Monopolistų žaidimai: "Gazprom" galimybės įveikti konkurentus ES rinkoje