JT būstinė Niujorke, archyvinė nuotrauka.

JT Generalinė Asamblėja priėmė Ukrainos rezoliuciją dėl Krymo militarizacijos

38
(atnaujinta 07:51 2018.12.18)
JT Generalinė Asamblėja taip pat išreiškė "susirūpinimą" dėl pranešimų apie "tęstinę destabilizaciją Kryme" dėl Rusijos ginklų tiekimo į Ukrainos teritoriją ir kariuomenės dislokacijos pusiasalyje

VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. JT Generalinė Asamblėja priėmė Ukrainos rezoliuciją dėl "Krymo ir Sevastopolio bei Juodosios ir Azovo jūros dalies militarizacijos", praneša RIA Novosti.

Už tai, kad būtų priimtas prieš Rusiją nukreiptas dokumentas, balsavo 66 šalys, prieš 19, o susilaikė dauguma — 72.

Sulaikyti Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
© Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

Šiame dokumente išreiškiamas "rimtas susirūpinimas dėl laipsniškos Rusijos Federacijos, kaip okupacinės valdžios, Krymo militarizacijos". Generalinė Asamblėja taip pat išreiškė "susirūpinimą" dėl pranešimų apie "tęstinę destabilizaciją Kryme" dėl Rusijos ginklų tiekimo į Ukrainos teritoriją ir kariuomenės dislokacijos pusiasalyje.

Generalinė Asamblėja "primygtinai ragina" Rusiją nutraukti tokią veiklą.

Rezoliucijoje taip pat išreikštas "susirūpinimas" dėl daugybės Rusijos ginkluotųjų pajėgų karinių pratybų Kryme.

"Dokumente sakoma, kad tokie veiksmai "gali pakenkti regioniniam saugumui ir sukelti didelių ilgalaikių neigiamų padarinių aplinkai regione".

Be to, priėmusi šį dokumentą, Generalinė Asamblėja išreiškė "susirūpinimą" dėl nuolatinių Maskvos veiksmų Juodosios jūros regionuose, esančiuose Kryme ir Azovo jūroje. Tarp šių veiksmų paminėta "militarizacija". Kaip jau minėta, tai "sukuria papildomų grėsmių Ukrainai" ir "pakerta stabilumą visame regione".

Rusijos reakcija

Rusija apgailestauja, kad JT Generalinė Asamblėja priėmė Ukrainos rezoliucijos projektą dėl Krymo bei Juodosios ir Azovo jūros dalies "militarizacijos". Apie tai parašė Rusijos atstovas JT Dmitrijus Polianskis Rusijos misijos Twitter paskyroje.

"Mes apgailestaujame dėl Ukrainos rezoliucijos projekto balsavimo rezultatų. JT valstybių narių grupė, pirmiausia iš NATO ir ES, skatina ukrainiečius vykdyti naujus nusikaltimus ir provokacijas vardan Vakarų politinių ambicijų", — pareiškė diplomatas.

Krymas tapo Rusijos dalimi po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77% Krymo Respublikos ir 95,6% Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos teritorijos. Krymo valdžios institucijos surengė referendumą po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasario mėnesį.

Ukraina vis dar mano, kad Krymo pusiasalis yra "laikinai okupuota teritorija". Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai balsavo demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos. Pasak Vladimiro Putino, Krymo klausimas yra "visiškai uždarytas".

38
Tegai:
kariuomenė, Rusija, Krymas, JT Generalinė Asamblėja
Dar šia tema
Vokietija pritaria siūlymui pratęsti sankcijas prieš Rusiją
Rusijos URM imsis atsakomųjų priemonių į naujas Lietuvos sankcijas
Porošenko įvardijo tris dalykus, kurių "bijo" Rusija
ES atsisakė bausti Rusiją už incidentą Kerčės sąsiauryje
Lavrovas pranešė apie pasirengimą Porošenko provokacijoms Rusijos pasienyje
Žvakė

Mergina grįžo namo praėjus savaitei po jos "laidotuvių"  

(atnaujinta 17:17 2020.08.06)
Incidentas įvyko Utar Pradešo valstijoje, kur liepos 27 dieną teisėsaugos pareigūnai rado supakuotą moters lavoną

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Indijoje mergina kreipėsi į policiją praėjus šešioms dienoms po laidotuvių ceremonijos, pranešė "The Times of India".

Incidentas įvyko Utar Pradešo valstijoje, kur liepos 27 dieną teisėsaugos pareigūnai rado supakuotą moters lavoną. Šeima patvirtino, kad tai jų 24 metų dukros kūnas. Tyrėjai apkaltino žmogžudyste merginos vyrą ir tėvus, kurie ją nuolat mušė.

Tuomet šeima surengė laidojimo ceremoniją. Tačiau beveik po savaitės mergina pati atėjo į policijos nuovadą ir pasakė, kad visą šį laiką praleido kaimyniniame mieste, kur anksčiau dirbo. Apie savo išvykimą ji niekam nesakė.

Po to kaltinimai jiems buvo panaikinti.

Tegai:
mirtis, Indija
Dar šia tema
ULAC vadovas įvardijo pagrindines koronaviruso plitimo Lietuvoje problemas
"Muzika viešose erdvėse daro magiją": Jurgis DID surengė "Public Space Quickie"
Sprogimas Beirute

Ekspertas įvardijo tris galimo galingo sprogimo Beirute priežastis  

(atnaujinta 18:35 2020.08.06)
Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje. Naujausiais duomenimis, mirė 135 žmonės, apie 5 tūkst. buvo sužeista

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Sprogimas Beirute teoriškai galėjo įvykti dėl gaisro pusiau uždaruose sandėliuose, gesinant salietrą vandeniu arba nuo žiežirbų iš artimiausio pirptechnikos sandėlio, RIA Novosti sakė Rusijos mokslų akademijos profesorius Aleksandras Mažuga.

Ekspertas pažymėjo, kad amonio salietra yra plačiai naudojama kaip mineralinės trąšos žemės ūkyje arba kaip pramoninių sprogmenų, naudojamų kasyboje, klojant kelius, tunelius ir pramonėje, komponentas. Tai stabili medžiaga, kuri lydosi 170 laipsnių temperatūroje ir suyra išskirdama šilumą aukštesnėje nei 200 laipsnių temperatūroje.

"Norint padidinti sprogimo šilumą ir sukurti pramoninius sprogmenis, į nitratą pridedami degūs komponentai — alyvos, dyzelinas ar kiti organiniai junginiai. Be to, reikalingi įvairūs priedai, kad padidėtų amonio nitrato jautrumas smūgio bangai", — sakė jis.

"Kad nitratų deginimas virstų sprogimu, būtinos tam tikros sąlygos — apvalkalo buvimas, deginimas pusiau uždaruose sandėliuose. Be to, mes žinome, kad Beirute šalia amonio salietros yra jūros vanduo, kuriame yra chlorido jonų. Chlorido jonas yra žinomas kaip amonio salietros skilimo katalizatorius — jei jis pateks į druskos skystį, jo skilimo temperatūra sumažės, o virsmo greitis — skilimas ir degimas padidės", — teigė ekspertas.

Pasekmės Beirute po sprogimo
© Sputnik . РИА НОВОСТИ

"Kita galima perėjimo nuo degimo prie sprogimo priežastis yra salyklo gesinimas vandeniu: vandens patekimas į išlydytą nitratą sukelia putų susidarymą. Dėl to padidėja degimo paviršius ir padidėja degimo greitis. Savo ruožtu, kuo didesnis degimo greitis, tuo lengviau degimas virsta sprogimu", — pažymėjo jis.

Be to, yra ir kita versija — sprogimas nuo kibirkščių iš netoliese esančio pirotechnikos sandėlio.

"Šalia įprastų azoto trąšų yra pirotechnikos sandėlis. Suvirinimo aparato kibirkšties pakanka, kad pirotechnikos sandėlyje būtų galima sukelti gaisrą ir sprogimą. Tai sukėlė amonio nitrato detonaciją", — aiškino jis.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje. Naujausiais duomenimis, mirė 135 žmonės, apie 5 tūkst. buvo sužeista.

Tegai:
sprogimas, Beirutas
Dar šia tema
Liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po mirtinos avarijos
Nausėda: VSAT yra parengusi veiksmų planą branduolinės avarijos atveju
Tarptautinė alaus diena, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 7-osios šventės

(atnaujinta 17:55 2020.08.06)
Nuo rugpjūčio 7 dienos iki metų galo lieka 146 dienos, šia dieną švenčiama Tarptautinė alaus diena

Rugpjūčio 7 yra 219-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 220-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 146 dienos.

Tarptautinė alaus diena

Pirmą rugpjūčio penktadienį švenčiama Tarptautinė alaus diena. Nuo 2007 m. ji pradėta švęsti JAV, Kalifornijoje, Santa Kruzo baruose. Vėliau išplito po visą pasaulį. Šią dieną visi alaus mėgėjai kviečiami iškelti alaus bokalą su draugais.

Alus — vienas seniausių alkoholinių gėrimų. Jis gaminamas rauginant mieles ir miežius arba kviečius (kartais ryžius). Išgauti geresniam skoniui naudojami papildomi prieskoniai – apyniai, medus, kartais net uogos ir vaisiai. Alaus stiprumas – 2,5-12% alkoholio tūrio.

Liepos 18 dieną švenčiama Tarptautinė aludarių diena. Ji skirta alaus gamintojams, tądien rengiamos alaus ragavimo ir vertinimo varžybos.

Ši diena istorijoje

1259 metais Mindaugas dovanojo Vokiečių ordinui visą Žemaitiją, Skalvą ir didžiąją dalį Jotvos (Dainavos). Istorijos eigoje Žemaitiją savo priešams net kelis kartus užrašė ne tik Mindaugas, bet ir Vytautas. Tačiau  tik Skalva ir Dainava ilgam išnyko iš Lietuvos žemėlapių. Žemaitija, kuri per daugelį šimtmečių buvo bene labiausiai strateginiais sumetimais atiduodama ar niokojama svetimšalių kariuomenių, iki dabar išlaikė savo išskirtinumą ir unikalumą.

Šią dieną 1861 metais Vilniuje įvyko didelė demonstracija prieš caro valdžią dėl Lenkijos ir Lietuvos laisvės, dėl Žečpospolitos atkūrimo.

1992 metais Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga akredituota prie Jungtinių Tautų.

2004 metų rugpjūčio 7 dieną Gdanske Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai —  Valdas Adamkus ir Aleksandras Kvasnevskis (Aleksander Kwasniewski) — aptarė bendro abiejų šalių elektros tilto bei geležinkelio tiesimo, automobilių magistralės "Via Baltica" tiesimo bei Lietuvos lenkų ir Lenkijos lietuvių probleminius klausimus.

1945 metais — SSRS paskelbė karą Japonijai, tačiau ši po savaitės kapituliavo.

Šią dieną vardadienius švenčia Donatas, Kajetonas, Sikstas, Drąsutis, Jogailė, Klaudija, Jogilė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai