Britanijos gynybos ministras Gevinas Viljamsonas

Britanija grąžins šaltojo karo laikų kovos su Rusija strategiją

29
Britanijos gynybos ministerijoje savo darbą atnaujins specialusis padalinys, kuris stebi grėsmes iš priešiškų šalių, prie kurių priskirti Iranas, Kinija ir Rusija

VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Didžiosios Britanijos gynybos ministerija atnaujina savo karinę kovos su grėsmėmis iš Rusijos strategiją, kurios nebuvo laikomasi nuo šaltojo karo laikų. Apie tai pareiškė Britanijos gynybos ministras Gevinas Viljamsonas, rašo "Bloomberg".

Gynybos ministerijoje bus atnaujintas specialiojo padalinio darbas, kuris stebi grėsmes iš priešiškų šalių, prie kurių priskirti Iranas, Kinija ir Rusija. Jis buvo sukurtas 1980-ųjų metų pradžioje, tačiau po to išformuotas po "perestroikos" (persitvarkymo) TSRS pradžios.

Viljamsonas taip pat pareiškė, kad padalinys vertins Britanijos ginkluotųjų pajėgų kovinę parengtį. Visų pirma, pasak ministro, jau sustiprintas jūrų pėstininkų rengimas Norvegijos Arkties programos ribose po to, kai Arkties regione padidėjo Rusijos povandeninių laivų aktyvumas, kuris "beveik pasiekė šaltojo karo lygį".

Be to, programos ribose bus modernizuoti Britanijos karo laivai, koviniai povandeniniai laivai ir sraigtasparniai, taip pat daug dėmesio bus skirta puolamosioms kibernetinėms operacijoms, papasakojo Viljamsonas.

29
Tegai:
šaltasis karas, Rusija, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Lavrovas pakomentavo Britanijos generolo žodžius apie "Rusijos grėsmę"
JAV ir Britanija rizikuoja susibarti dėl naikintuvų F-35