JAV vidutinio nuotolio raketa Peršing, archyvinė nuotrauka

JAV tikrai pasitrauks INF sutarties Rusijos URM

39
(atnaujinta 21:56 2019.10.11)
Anot Rusijos URM atstovo, Vašingtonas atsisako sutarties ne dėl problemų tarp Rusijos ir JAV, bet dėl to, kad tiesiog siekia išvengti suvaržančių susitarimų

VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. JAV patvirtino Rusijai, kad sprendimas pasitraukti iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) yra galutinis, interviu laikraščiui "Kommersant" sakė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas.

"Per dvišalius kanalus aukštame politiniame lygyje buvo patvirtinta, kad šis sprendimas yra galutinis, ir tai nėra kvietimas dialogui", — sakė Riabkovas.

Pasak jo, Vašingtonas "neslėpė, kad tai padaryta ne tiek dėl problemų tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Rusijos, kiek išreikštas amerikiečių noras atsikratyti jiems nepatogių susitarimų".

Raketos Sarmat paleidimas, archyvinė nuotrauka
Министерство обороны РФ

Pagal Vašingtono vertinimą, INF sutartis "iš esmės riboja JAV karinius pajėgumus šalių, turinčių vidutinio ir trumpojo nuotolio antžeminių raketų arsenalus ir keliančių grėsmę JAV interesams atžvilgiu".

"Tiesiogiai nurodyta į Kiniją, Iraną ir Šiaurės Korėją", — sakė užsienio reikalų ministro pavaduotojas.

Pasak diplomato, JAV planai sustabdyti INF sutartį yra ne kas kita, kaip politiniai žaidimai su visuomene ir pagrindiniais NATO sąjungininkais, "kurie, regis, ir įtikino Vašingtoną padaryti dviejų mėnesių pertrauką".

"Šį laiką amerikiečiai, matyt, ketina skirti karo technikos parengimui ir bandymams išprovokuoti bent jau dalies pasaulio bendruomenės kritinę reakciją. Norėčiau klysti, tačiau faktai patvirtina šią versiją", — padarė išvadą Riabkovas.

Sutartis dėl raketų

Anksčiau Valstybės departamento vadovas Maikas Pompeo paskelbė Maskvai ultimatumą, pagal kurį "Rusija per du mėnesius turi grįžti prie Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties, kitaip JAV sustabdys savo įsipareigojimus pagal susitarimą". Rusijos užsienio reikalų ministerija prieštaravo, pabrėždama, kad Maskva griežtai vykdo susitarimą, ir Vašingtonas apie tai žino.

Donaldas Trampas paskelbė, kad JAV ketina pasitraukti iš 1987 metais sudarytos sutarties dėl to, kad Rusija, anot jo, pažeidžia susitarimą. Be to, Vašingtonas pažymėjo, kad daugelis šalių, kurios turi vidutinio ir trumpojo nuotolio raketas, visų pirma Kinija, šiame susitarime nedalyvauja.

Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva taip pat turi klausimų Jungtinėms Valstijoms.

Maskva atkreipia dėmesį į tai, kad JAV dislokuoja karinėse bazėse Rumunijoje ir Lenkijoje įrenginius, galinčius paleisti "Tomahawk" tipo sparnuotąsias raketas, o sutartis tai draudžia.

Rusija atkreipia dėmesį į tai, kad JAV kuria kovinius bepiločius orlaivius ir finansuoja antžeminių sparnuotųjų raketų kūrimą.

39
Tegai:
Rusija, JAV, Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF)
Dar šia tema
Karo ekspertas: Pentagonas siunčia Baltijos šalims tai, ką tinka tik perlydyti
Vašingtonas pateikė Maskvai ultimatumą dėl branduolinio susitarimo
JAV pripažino, kad negali priešintis Rusijos viršgarsiniams ginklams
JAV vėliava

PSO dar negavo oficialaus laiško JAV dėl išėjimo organizacijos

(atnaujinta 22:51 2020.07.13)
Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė organizacijos direktoriui laišką, kuriame jis grasino nustosiąs finansuoti organizaciją ir persvarstysiąs JAV narystę, jei per mėnesį nebus įvykdytos reformos

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija dar negavo oficialaus laiško iš JAV, kad pasitraukia iš organizacijos, per trumpąją spaudos konferenciją Ženevoje sakė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, praneša RIA Novosti.

JAV pranešė JT generaliniam sekretoriui apie pasitraukimą iš PSO, sprendimas įsigalios 2021 metų liepos 6 dieną, teigiama oficialaus generalinio sekretoriaus atstovo Štefano Dujaričiaus (Stéphane Dujarric) komentare.

"Mes negavome oficialaus laiško iš JAV", — sakė PSO direktorius.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė PSO direktoriui Tedrosui Adhanomui Ghebreyesusui laišką, kuriame jis grasino nustosiąs finansuoti organizaciją ir persvarstysiąs JAV narystę, jei per mėnesį nebus įvykdytos reformos.

JAV prezidentas pranešė, kad jo administracija ištyrė nesėkmingą PSO atsaką į koronaviruso pandemiją. Antradienį Pasaulio sveikatos asamblėja priėmė rezoliuciją dėl PSO veiklos pandemijos metu tyrimo.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM atnaujino koronaviruso paveiktų šalių sąrašą
Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija ruošiasi antrajai COVID-19 bangai
Koronaviruso testas

PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje

(atnaujinta 22:40 2020.07.13)
Anksčiau buvo pranešta, kad Sečionovo universitete vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje, RIA Novosti papasakojo PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič, komentuodama pirmojo klinikinių tyrimų dėl koronaviruso vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centras, etapo pabaigą.

Sečionovo universiteto Medicininės parazitologijos ir tropinės medicinos instituto direktorius Aleksandras Lukaševas liepos 12 dieną RIA Novosti sakė, kad vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu.

Antrasis koronaviruso vakcinos tyrimo etapas truks iki liepos 28 dienos, po kurio Gamalėjos institutas pateiks registraciją, pasakojo Aleksandras Gincburgas, Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centro direktorius.

"PSO palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje", — sakė Vujnovič, pažymėdama, kad Gamalėjos instituto sukurta vakcina jau yra visuotiniame vakcinų-kandidačių sąraše, tačiau kol kas tai tik pirmasis klinikinių tyrimų etapas.

"Informacija apie vakcinų-kandidačių tyrimų rezultatus ir etapus yra prieinama pasaulinėje platformoje. Gavus informaciją, ji bus ten paskelbta. PSO ragina visas šalis dirbti per šią integruotą platformą", — pridūrė Vujnovič.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

Tegai:
vakcina, Rusija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ekspertas pakomentavo JAV ir Lenkijos santykių ateitį
Pavojingas laviravimas. Lietuvai derėtų susimąstyti po rinkimų Lenkijoje