Vokiečių žurnalas Spiegel, archyvinė nuotrauka.

"Spiegel" žurnalistas prisipažino, kad septynerius metus rašė išgalvotus straipsnius

21
(atnaujinta 14:55 2018.12.20)
Nuo 2011 metų Relocijus parašė apie 60 straipsnių, kurie buvo paskelbti "Spiegel"; pasak jo paties, ne mažiau kaip 14 straipsnių vienaip ar kitaip buvo išgalvoti

VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Žurnalo "Spiegel" reporteris Klaas Relocijus pripažino, kad septynerius metus iškraipinėjo faktus ir kūrė istorijas savo straipsniams, praneša RIA Novosti.

Baltieji Rūmai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Pasak "Spiegel", įtarimas dėl žurnalisto nesąžiningumo kilo jo kolegai Chuanui Morenui. Po to, kai buvo paskelbtas jų bendras straipsnis "The Hunter's Frontier" (Jaegers Grenze), Morenas pranešė apie savo įtarimus leidinio vadovams.

Kaip paaiškėjo, žurnalistas sąmoningai išgalvodavo ištisus tekstų fragmentus — ne tik straipsnyje "The Hunter's Frontier", kuris buvo susijęs su patruliavimu prie Meksikos ir JAV sienos, bet ir daugelyje kitų.

Nuo 2011 metų Relocijus parašė apie 60 straipsnių, kurie buvo paskelbti "Spiegel". Pasak jo paties, ne mažiau kaip 14 straipsnių vienaip ar kitaip buvo išgalvoti.

Be to, Relocijus ne kartą gavo apdovanojimų: pavyzdžiui, CNN jį paskelbė metų žurnalistu ir jis buvo įtrauktas į "Forbes" reitingą.

"Spiegel" valdžia ketina sukurti specialią komisiją, kuri ištirs žurnalisto straipsnius dėl faktų klastojimo.

21
Tegai:
Spiegel
Dar šia tema
Informuoti negalima propaguoti
Britanijos vyriausybė pripažino, kad neturi Rusijos "kišimosi" įrodymų
Kas skleidžia netikras naujienas Lietuvoje