Nacionalistų eisenos Ukrainoje

Rusijos URM pakomentavo Kijevo sprendimą minėti Banderos dieną

27
(atnaujinta 13:32 2018.12.21)
Anot Rusijos URM, šlykščių istorinių veikėjų garbinimas — tai panieka ukrainiečių tautai ir aukoms, kurios buvo nužudytos Banderos bendrininkų-budelių

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija apgailestauja, kad Kijevo Vakarų kuratoriai, tarptautinės organizacijos ir teisėsaugos struktūros nereaguoja į Banderos dienos minėjimą Ukrainoje, praneša RIA Novosti.

Ukrainos Aukščiausioji Rada anksčiau priėmė rezoliuciją dėl atmintinų dienų ir jubiliejų minėjimo 2019 metais, tarp jų – 110-osios "Ukrainos nacionalistų organizacijos" (kurios kovinis sparnas yra Ukrainos sukilėlių armija*) lyderio Stepano Banderos gimimo metinės.

"Apgailestavimą kelia Kijevo Vakarų kuratorių, tarptautinių organizacijų ir teisėsaugos struktūrų, kurie rūpinasi "demokratinėmis vertybėmis", deramos reakcijos nebuvimas", — sakoma komentare Rusijos URM tinklalapyje.

Rusijos URM pažymėjo, kad "tokio pobūdžio šlykščių istorinių veikėjų garbinimas yra ne tik panieka ukrainiečių tautai", kurios dauguma nelaiko Banderos savo "didvyriu", bet ir neslepiama panieka daugybei jo bendrininkų-budelių aukų.

"Tikimės, kad kita Ukrainos politikų karta selektyviau interpretuos praeities įvykius ir neperrašys jų, kad jie labiau atitiktų jų konjunktūrinius poreikius, kaip tai daro dabartinis Kijevo režimas", — pridūrė Rusijos URM.

* Rusijoje uždrausta organizacija

Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
© Sputnik /
"Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
27
Tegai:
Rusijos užsienio reikalų ministerija, Rusija, Stepanas Bandera, Ukraina
Dar šia tema
Rados deputatas paaiškino, kodėl negalima sakyti "Slava Ukraine"
Žiniasklaida praneša apie vaikų ultranacionalistines stovyklas Ukrainoje
Lenkijoje priimtas įstatymas dėl Banderos ideologijos propagandos draudimo
Prie Ukrainos ambasados Lenkijoje sudegino Banderos ir Šuchevičiaus atvaizdus