Ukrainos karinių pajėgų laivai Kerčės sąsiauryje, archyvinė nuotrauka.

Po incidento Kerčės sąsiauryje JAV Ukrainai skirs 10 milijonų dolerių

47
(atnaujinta 10:34 2018.12.22)
Pasak JAV valstybės departamento atstovo Roberto Paladino, Lietuva ir Jungtinė Karalystė taip pat ketina padidinti pagalbą Kijevui saugumo srityje

VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Po incidento Kerčės sąsiauryje JAV Ukrainos karinėms jūrų pajėgoms skirs 10 milijonų JAV dolerių papildomos pagalbos po lapkričio mėnesį įvykusio incidento Kerčės sąsiauryje, kai Rusijos sienos apsaugos pareigūnai sulaikė Ukrainos karo laivus, praneša RIA Novosti.

Pasak JAV valstybės departamento atstovo Roberto Paladino, Lietuva ir Jungtinė Karalystė taip pat ketina padidinti pagalbą Kijevui saugumo srityje.

Operacija Juodojoje jūroje

Anksčiau daugiau kaip 40 JAV senatorių paragino prezidentą Donaldą Trampą įvykdyti tarptautinę operaciją prieš Rusiją Juodojoje jūroje.
Jų nuomone, būtina užtikrinti navigacijos laisvę ir išreikšti paramą "tarptautiniu mastu pripažintoms sienoms" ir dvišaliams susitarimams". Jame taip pat atkreipiamas dėmesys į poreikį "atremti Rusijos pernelyg didelius suverenumo reikalavimus".

Sulaikyti Ukrainos laivai pristatyti į Kerčės uostą
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Be to, dokumente raginama, kad NATO padidintų savo buvimą Juodojoje jūroje, ir Europos sąjungininkams ir partneriams siūloma uždrausti Rusijos karo laivams naudotis jų uostais maisto ir kuro atsargoms papildyti.

Naujas žygis per Kerčės sąsiaurį

Gruodžio 19 dieną Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksandras Turčinovas kalbėjo apie pasiruošimą naujam Ukrainos karo laivų žygiui per Kerčės sąsiaurį. Atsakydamas į klausimą, ar galima pakartoti tokius veiksmus, Turčinovas pareiškė, kad tai turi būti įvykdyta neatidėliotinai.

Jis pridūrė, kad Ukrainos valdžios institucijos pakvies ESBO atstovus, taip pat kitas tarptautines organizacijas dalyvauti laivų žygyje per Kerčės sąsiaurį.

Incidentas Kerčės sąsiauryje

Lapkričio 25 dieną Rusijos FSB pasienio tarnybos pareigūnai sulaikė tris Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivus, kurie pažeidė Rusijos sieną, nevykdė teisėtų pasienio apsaugos tarnybos pareigūnų reikalavimų ir pavojingai manevravo.

Maskva Ukrainos veiksmus pavadino provokacija. Pradėta baudžiamoji byla dėl valstybės sienos pažeidimo, 22 Ukrainos jūrininkai ir du SBU pareigūnai sulaikyti dviem mėnesiams.

Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
© Photo : Пресс-служба президента Украины

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didžiosios spaudos konferencijos metu pareiškė, jog tam, kad pakiltų Ukrainos lyderio Petro Porošenko reitingas, Kijevo provokacija Kerčės sąsiauryje tikriausiai buvo sėkminga. Kartu Rusijos vadovas pabrėžė, kad niekas neriboja įprastinės ekonominės veiklos Kerčės sąsiauryje.

Jis taip pat pridūrė, kad Rusija netrukdo laivams, įskaitant kariniams, plaukti Kerčės sąsiauriu, svarbiausia, kad tai būtų teisėta.

"Kalbant apie karo teismus, turi būti palaikomas nuolatinis ryšys su mūsų sienos apsaugos pareigūnais. Kovinės padėties sąlygomis (Ukrainoje) sunkiai suvokiama, kaip kariniai laivai plaukios pirmyn-atgal, bet mes norėtume viską normalizuoti. Mes nekliudome judėjimo Kerčės sąsiauriu, tame tarpe ir karinių laivų", — sakė Putinas.

47
Tegai:
saugumas, Kijevas, Jungtinė Karalystė, Lietuva, JAV
Dar šia tema
Lietuva nori uždrausti įvažiuoti rusams, susijusiems su incidentu Azovo jūroje
Ukrainos laivų artilerijos įrenginiai Kerčės sąsiauryje buvo parengti mūšiui
Sulaikyti ukrainiečių jūrininkai nėra karo belaisviai, pabrėža FSB
Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl griežtesnių sankcijų Rusijai
Koronaviruso testai

Mokslininkas įvertino duomenis apie koronavirusą neutralizuojančią priemonę

(atnaujinta 15:40 2020.09.19)
Anksčiau Pitsburgo universiteto mokslininkai atrado mažą antikūnų komponentą, kuris labai efektyviai apsaugojo eksperimentinius gyvūnus nuo SARS-CoV-2

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Tikimybė, kad antikūnų komponentas, įrodęs veiksmingumą tiriant peles ir žiurkėnus, užkrėstus SARS-CoV-2, taps vaistu, yra labai maža, RIA Novosti sakė Marcinovskio medicininės parazitologijos, tropinių ir užkrečiamųjų ligų instituto direktorius Aleksandras Lukaševas.

"Natūralu, kad būtina atlikti tyrimus, tačiau tikimybė, jog šis komponentas parodęs poveikį, taps vaistu, yra maždaug vienas iš tūkstančio, remiantis visos farmakologijos patirtimi", — sakė jis.

Pasak Lukaševo, reikia atlikti daug tyrimų. Pagrindinė problema yra ta, kad komponentas gali efektyviai neutralizuoti virusą in vitro — mėgintuvėlyje. Bet tai nereiškia, kad jis bus veiksmingas koronavirusą turinčiam asmeniui.

"Nėra visiškai aišku, kaip jį naudoti, nes koronavirusas dauginasi gleivinės ląstelėse — kvėpavimo epitelio ląstelėse, o molekulė cirkuliuoja kraujyje, ir ar ji prasiskverbs ten, kur dauginasi koronavirusas, ir turės įtakos jo dauginimuisi, neleis virusui pereiti iš vienos ląstelės į kitą, yra didelis klausimas", — pažymėjo jis.

Pasak eksperto, atradus tokį antikūną bus galima geriau suprasti, kaip neutralizuoti virusą ir nustatyti jo pažeidžiamumą, tačiau apie vaistą kalbėti dar per anksti.

Anksčiau Pitsburgo universiteto mokslininkai atrado mažą antikūnų komponentą, kuris labai efektyviai apsaugojo eksperimentinius gyvūnus nuo SARS-CoV-2.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Kaunas suteiks paramą dėl COVID-19 pandemijos nukentėjusiam viešbučių verslui
Kai kurios mokyklos dirba derindamos įprastą ir nuotolinį mokymo būdus
Koronaviruso testai

PSO paragino atsižvelgti į tai, kad COVID-19 nepriklauso nuo sezono

(atnaujinta 15:42 2020.09.19)
Pranešime teigiama, kad svarbu, jog per šiuos mėnesius įgyta patirtis būtų modeliuojama taip, kad grandininius infekcijos židinius būtų galima nedelsiant sustabdyti

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Nauja koronavirusinė infekcija parodė, kad ji nepriklauso nuo metų laiko ir sąlygų, COVID-19 niekur nedingo, sakė Melita Vujnovič, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Rusijos Federacijoje, praneša RIA Novosti.

"COVID-19 parodė, kad nepriklauso nuo laiko ir sąlygų. Visi tikėjosi, kad vasarą tai pasibaigs, bet dar nesibaigė, net kažkur plynaukštėje. Mes matome nedidelį, bet pakilimą", — virtualioje spaudos konferencijoje sakė ji.

Pasak Vujnovič, dabar svarbu, kad per šiuos mėnesius įgyta patirtis būtų modeliuojama taip, kad grandininius infekcijos židinius būtų galima nedelsiant sustabdyti.

"Tai svarbu, šis darbas atliekamas, ir mes tikimės, kad šis požiūris padės išvengti rimtų karantino priemonių bet kurioje šalyje", — sakė PSO atstovė.

Vujnovič pabrėžė, kad tolesnis infekcijos plitimas priklausys nuo to, kaip bus nustatytos atvejų grandinės. Jos teigimu, viruso plitimas gali būti sustabdytas tik tuo atveju, jei šios žmonių grupės bus laiku izoliuotos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 29,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 930 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
COVID-19 plitimas: auga židiniai Raseinių policijoje bei "Klaipėdos energijoje"
Įsigaliojo 10 dienų izoliacija grįžusiesiems iš užsienio
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą