Nord Stream - 2

Buvęs Vokietijos kancleris paaiškino, kodėl JAV yra prieš "Nord Stream-2"

164
(atnaujinta 11:40 2018.12.23)
Buvęs Vokietijos vadovas yra susirūpinęs, kad dėl JAV spaudimo Berlynas negalės su niekuo užmegzti ekonominių santykių

VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. JAV spaudimą "Nord Stream-2" atžvilgiu galima paaiškinti energetiniais interesais, o ne meile Ukrainai, pareiškė buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Šrioderis leidiniui "Welt am Sonntag".

"Jie tai daro (spaudimą — Sputnik) ne iš meilės Ukrainai, bet dėl ​​to, kad patys nori tiekti dujas į Vokietiją — suskystintas dujas, kurios yra prastesnės kokybės, bet brangesnės už tiekiamas per vamzdyną", — sakė Šrioderis.

Buvęs kancleris taip pat pažymėjo, kad Vokietija turėtų vykdyti prekybos politiką, nepriklausomą nuo Jungtinių Valstijų.

"Iranas, Kinija, Rusija — jei taip tęsis, netrukus su niekuo negalėsime turėti ekonominių santykių", — sakė politikas.

Jis pažymėjo, kad Vokietijai tai nepriimtina. Pasak Šrioderio, tai "turėtų būti pasakyta amerikiečiams, su visa pagarba draugystei".

Šrioderis taip pat pažymėjo, kad jis nėra nusiteikęs prieš Ameriką. "Tačiau mano užsienio politikos pastangų esmė buvo pasiekti santykinę nepriklausomybę nuo Jungtinių Valstijų ir išsaugoti ją", — pridūrė jis.

Anksčiau apžvalgininkė Siuzan Glaser leidinyje "The New Yorker" pabrėžė, kad JAV ambasadorius Vokietijoje, konservatorius Richardas Grenelas koncentruoja dėmesį į tris klausimus, kurie tapo pagrindiniais dirgikliais santykiuose tarp Vokietijos ir Amerikos.

JAV ambasadorius nori, kad Berlynas uždraustų Vokietijos bendrovėms kurti verslą su Iranu, padidinti gynybos biudžetą ir pasitraukti iš projekto "Nord Stream-2". Vašingtonas taip pat stengiasi daryti spaudimą Vokietijai, kad ji statytų terminalą Amerikos suskystintoms gamtinėms dujoms (SGD) priimti, kuris bus naudingas tik JAV ekonomikai.

Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, daugelis Europos šalių (įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą) ir JAV, ragindama ES naudoti suskystintas gamtines dujas.

JAV yra pagrindiniai projekto priešininkai ir nuolat ragina Europos šalis jį atšaukti. Vašingtonas tikisi remti savo SGD tiekimą į Europą. Projektui "Nord Stream-2" taip pat nepritaria Lietuva, Latvija ir Lenkija, taip pat Ukraina, kuri bijo prarasti pajamų iš Rusijos dujų tranzito.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra ne politinis, o ekonominis projektas.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
164
Dar šia tema
JAV Atstovų rūmai skelbia sankcijas "Nord Stream-2"
EP priėmė rezoliuciją, kurioje raginama atšaukti "Nord Stream-2"
Volodinas: EP sprendimui dėl "Nord Stream-2" turėjo įtakos JAV spaudimas
Rusiškoji vakcina nuo COVID-19

CNN paskelbė apie JAV atsisakymą padėti Rusijai sukurti vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 09:28 2020.08.14)
Pranešime teigiama, kad Rusija yra atvira keistis informacija apie vakcinas, kuri galėtų padėti JAV farmacijos kompanijoms gaminti vakciną

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Rusija pasiūlė JAV padėti sukurti vakciną nuo koronaviruso, tačiau JAV to atsisakė, CNN sakė neįvardyti Rusijos valdininkai.

Kanalo šaltiniai teigė, kad Rusija pasiūlė "precedento neturintį bendradarbiavimą" JAV projekte "Viršgarsinis greitis", kurio tikslas buvo sukurti vakciną, tačiau paaiškėjo, kad "JAV nėra atvira" Rusijos medicinos plėtrai.

"Amerika apskritai jaučia nepasitikėjimą Rusija ir mes manome, kad taip yra dėl nepasitikėjimo technologijomis, įskaitant vakcinas, tyrimus ir gydymą", — kanalui pasakojo aukštas pareigas užimantis Rusijos valdininkas.

Rusijos valdininkai kanalui taip pat sakė, kad Rusija yra atvira keistis informacija apie vakcinas, kuri galėtų padėti JAV farmacijos kompanijoms gaminti vakciną.

Anot kanalo rusų šaltinių, vakcina galėtų išgelbėti amerikiečių gyvybes, o Vašingtonas turėtų "galvoti apie vakcinos kūrimą".

"Jei mūsų vakcina pasirodys viena efektyviausių, kils klausimų: kodėl JAV giliau neištyrė šios galimybės, kodėl politika stojo tarp vakcinos kūrimo", — CNN sakė Rusijos valdininkas.

Tuo pačiu, Amerikos valdininkai kanalui teigė, kad Rusijos vakcina JAV "laikoma tokia neišdirbta, kad net nesukėlė jokio rimto susidomėjimo".

"JAV niekada to neišmėgins su beždžionėmis, ką jau kalbėti apie žmones", — teigė neįvardytas Amerikos valdininkas.

Rusija paskelbė apie pirmosios pasaulyje vakcinos nuo COVID-19, pavadintos "Sputnik V" registraciją, ji atliko visus būtinus patikrinimus ir formuoja stabilų imunitetą. JAV tikisi iki metų pabaigos gauti vakciną nuo koronaviruso, kuri dabar yra trečiajame bandymų etape.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, JAV, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Daugiausia naujų COVID-19 atvejų nustatyta Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse
NVSC paragino keliaujančius anketas pildyti elektroniniu būdu
Princas Haris ir Megan Markl

Princas Haris ir Megan Markl slapta nusipirko namą JAV

(atnaujinta 20:31 2020.08.13)
Šaltinių teigimu, nors princas Haris išaugo karališkoje šeimoje ir Bekingemo rūmų salėse, jis teikia pirmenybę jaukesniems namams

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Princas Haris ir jo žmona Megan Markl slapta nusipirko namą Santa Barbaroje, Kalifornijoje, kad ramiai užaugintų savo sūnų Arčį po to, kai paliko britų karališkąją šeimą, praneša "Page Six".

Anot leidinio, jie į dvarą persikėlė dar liepos mėnesį. Tame pačiame rajone gyvena ir jų draugai — televizijos laidų vedėjai Oprah Winfrey ir Ellen DeGeneres.

"Jie patys nusipirko šį namą. Būtent čia jie nori gyventi po išvykimo iš Britanijos. Tai yra pirmasis turto objektas, kurį jie kada nors turėjo. Tai buvo ypatingas laikas jiems kaip porai ir kaip šeimai — kol kas per šešias savaites nuo persikėlimo jiems pavyko viską išlaikyti paslaptyje", — patikslino šaltinis.

Šaltinis neatskleidė kitų su turtu susijusių detalių,tame tarpe jo kainos, saugumo sumetimais, tačiau pridūrė: "Jie kruopščiai viską apgalvojo. Šioje vietoje jie planuoja būti laimingi: susirasti gerų draugų ir auginti Arčį suteikdami jam galimybę žaisti su kitais jo amžiaus vaikais".

Anksčiau žiniasklaida rašė, kad pastaruosius keletą mėnesių pora gyveno Beverli Hilse, aktoriaus Tailerio Perio prabangiame dvare su 18 miegamųjų kambarių. Šaltinių teigimu, nors princas Haris augo karališkoje šeimoje ir Bekingemo rūmų salėse, jis teikia pirmenybę "kameriniams ir jaukesniems namams".

Princas Haris ir Megan Markl oficialiai nustojo atlikti savo karališkas pareigas balandžio 1 dieną. Sausio pradžioje jis su žmona pranešė, kad nori atsisakyti pagal statusą atitinkančių finansinių privilegijų, savarankiškai užsidirbti ir paskirstyti savo laiką tarp Britanijos ir Šiaurės Amerikos.

Tegai:
karališkoji šeima, JAV, Megan Markle, Princas Haris
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Ieškant laisvės: kas žinoma apie sensacingą Markl ir princo Hario knygą?
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Princesės dienoraščiai: Megan Markl paskelbs kompromatą karališkajai šeimai
Paaiškėjo, kiek pinigų per dieną išleidžia Megan Markl ir princas Haris