Rusijos ir Ukrainos pasienis, archyvinė nuotrauka

Rusija neatsisakė santykių su Ukraina, teigia Lavrovas

51
(atnaujinta 11:42 2018.12.24)
Rusijos URM vadovas tvirtina, kad Rusija suinteresuota gerais santykiais su Ukraina

VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Maskva nesiėmė ir neketina imtis vienašalių veiksmų, kad atsisakytų santykių su Kijevu, sakė RIA Novosti Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

"Mes nesiėmėme jokių vienašalių veiksmų santykiams su Ukraina apriboti ir neketiname imtis. Priešingai, mes pritariame tam, kad būtų išsaugotos ir sudarytos sąlygos daugiaplaniams ryšiams ir kontaktams atgaivinti", — sakė ministras.

Maskvos ir Kijevo santykiai paaštrėjo dėl situacijos Ukrainoje ir Kryme, taip pat dėl neseniai įvykusio incidento Kerčės sąsiauryje. Rusija ne kartą buvo apkaltinta tuo, kad ji neva "kišosi" į kaimyninės šalies reikalus.

2015 metų sausį Aukščiausioji Rada priėmė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "agresore". Vėliau Ukraina priėmė įstatymą dėl draugystės ir bendradarbiavimo su Rusija sutarties nutraukimo nuo 2019 metų balandžio 1 dienos. Rusija neigia Ukrainos kaltinimus ir vertina juos kaip nepriimtinus žingsnius. Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto dalyvė ir yra suinteresuota tuo, kad šalis įveiktų politinę ir ekonominę krizę. Nepaisant to, Ukraina įvedė daug sankcijų prieš Rusiją.

51
Tegai:
Sergejus Lavrovas, dvišaliai santykiai, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
ES atsisakė bausti Rusiją už incidentą Kerčės sąsiauryje
Rusija žada reaguoti, jei Ukrainoje atsiras JAV karinė bazė
Rusijos URM pakomentavo Kijevo sprendimą minėti Banderos dieną