Naftogaz, archyvinė nuotrauka

Kijevas paskelbė apie grėsmę valstybės biudžetui dėl "Naftogaz" atlyginimų

31
(atnaujinta 13:05 2018.12.24)
Tačiau Ukrainos ministras pabrėžia, kad pinigų pakaks, jei "Naftogaz" deramai elgsis

VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. "Naftogaz" užklausimai dėl vyriausybės subsidijų gali nusmukdyti Ukrainą. Apie tai interviu portalui "Strana" sakė Ukrainos socialinės politikos ministras Andrejus Reva.

Dujų bendrovė tikisi gauti iš vyriausybės 90 mlrd. grivinų (beveik 3 mlrd. eurų — Sputnik), tuo tarpu šalies biudžete subsidijoms numatyti tik 55 mlrd. grivinų (1,7 mlrd. eurų — Sputnik).

"Jei "Naftogaz" mokės tokias premijas kaip dabar, pinigų gali ir neužtekti. "Naftogaz" atlyginimai gali nusmukdyti bet kokį biudžetą", — sakė Ukrainos ministras.

Tačiau jis pripažino, kad pinigų užteks, jei bendrovė "elgsis tinkamai".

Praėjusią savaitę Rados "Petro Porošenko bloko" narys Leonidas Kozačenko pasiūlė parduoti "Naftogaz" dėl didelių skolų. Pasak parlamento, tokiu būdu Ukraina pagerins savo finansinę padėtį ir padengs skolas.

Nuo 2014 metų birželio "Gazprom" ir "Naftogaz" bylinėjosi Stokholmo arbitraže. Šių metų vasarį teismas priėmė galutinį sprendimą ginčo dėl dujų tiekimo byloje ir nurodė Rusijos kompanijai sumokėti "Naftogaz" 2,56 milijardo dolerių (apie 2,262 milijardo eurų).

"Gazprom" apskundė šį sprendimą Švedijos teismui ir paskelbė, kad nutraukia sutartis su "Naftogaz". Vidutinė importuojamų gamtinių dujų kaina Ukrainai pasiekė rekordą. Per lapkričio 1–31 dienos laikotarpį kuro kaina siekė 339,21 dolerius (299,82 eurus) už tūkstantį kubinių metrų.

31
Tegai:
biudžetas, Ukrainos "Naftogaz", Ukraina
Dar šia tema
"Naftogaz" vadovas įspėjo apie dujų pirkimo problemas
Monopolistų žaidimai: "Gazprom" galimybės įveikti konkurentus ES rinkoje
Europos dujų kaina Ukrainai tapo rekordine