Ukrainos Aukščiausioji  Rada, archyvinė nuotrauka

Ukrainos generolas paskelbė, kad šalis prarado Vakarų paramą

71
Buvęs gynybos ministras, kariuomenės generolas Aleksandras Kuzmukas pareiškė, kad Vakarai ragina Kijevą patį išspręsti savo problemas

VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Ukraina iš tikrųjų prarado Vakarų šalių paramą, nes kelia joms problemų. Apie tai televizijos kanale "112" sakė buvęs gynybos ministras, kariuomenės generolas Aleksandras Kuzmukas.

"Sunku duoti atvirą vertinimą. Jis nėra teigiamas. Mes tapome Europos ir Amerikos dirgikliu", — sakė jis, komentuodamas reakciją į incidentą Kerčės sąsiauryje ir padėtį Ukrainoje.

Jis pažymėjo, kad Vakarai ragina Kijevą patį išspręsti savo problemas.

Rusijos ir Ukrainos pasienis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Корнев

"Tai ne tik užuomina — tai demonstracija, esą, spręskite, mes jau pavargome. Ir blogiausias dalykas yra tai, kad mes pasilikome be politinės paramos", — teigė generalinis direktorius.

Kursas į ES ir NATO

2014 metais Kijevas atsisakė "neblokinio" valstybės statuso. 2016 metais įstojimą į NATO nulėmė šalies užsienio politikos tikslas. Iki 2020 metų Ukraina turi užtikrinti visišką ginkluotųjų pajėgų suderinamumą su Aljanso šalių jėgomis.

Buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas sakė, kad pasirengimas prisijungti prie karinio politinio bloko užtruks ilgai. Pasak ekspertų, Kijevas negalės reikalauti narystės Aljanse per ateinančius 20 metų.

Incidentas Kerčės sąsiauryje

Lapkričio pabaigoje Ukrainos laivai pažeidė Rusijos sieną ir buvo sulaikyti sienos apsaugos pareigūnų. Po incidento Kerčės sąsiauryje Ukrainoje buvo įvesta karinė padėtis.

Kremlius mano, kad Kijevo provokacija Juodojoje jūroje gali būti siejama su žemu Ukrainos prezidento Petro Porošenko reitingu rinkimų išvakarėse.

71
Tegai:
Ukraina
Dar šia tema
Ukraina leido pasieniečiams šaudyti be įspėjimo
Ukraina neįsileido į šalį keturių Rusijos žurnalisčių
Rados deputatas paaiškino, kodėl Ukraina priklauso nuo prekybos su Rusija
JAV ir Ukraina vėl nepalaikė JT rezoliucijos prieš nacizmo heroizaciją