JAV pratybos, archyvinė nuotrauka

Baltarusija mano, kad JAV bazės dislokavimas Lenkijoje yra grėsmės šaltinis

23
(atnaujinta 13:11 2018.12.25)
Baltarusijos gynybos ministras mano, kad įsišaknijusi įsivaizduojama "Rusijos karinė grėsmė" Lenkijoje naudojama kaip pretekstas įgyvendinti savo planus dislokuoti Amerikos karinę bazę

VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Baltarusija suvokia JAV bazės dislokavimą Lenkijoje kaip karinės grėsmės šaltinį, sakė šalies gynybos ministras Andrejus Ravkovas interviu RIA Novosti.

Anksčiau Lenkija pasiūlė Jungtinėms Amerikos Valstijoms nuolatiniu būdu įrengti savo teritorijoje amerikiečių tankų ir šarvuočių diviziją bei pasiūlė už tai sumokėti apie 1,5-2 mlrd. dolerių.

Siūlymas buvo pateiktas už NATO ribų — dvišaliu pagrindu. Lenkijos prezidentas Andžejus Duda net pasiūlė pavadinti šią bazę "Fort Trump" ("Trampo Fortas").

"Kalbant apie Baltarusiją, bet koks užsienio karių dislokavimas gretimose teritorijose vienaip ar kitaip vertinamas kaip karinės grėsmės šaltinis mūsų valstybei, tai yra, veiksnys arba veiksnių derinys, kuris tam tikromis sąlygomis gali padidinti karo pavojų, tai apibrėžta Baltarusijos Respublikos karinėje doktrinoje", — pareiškė Ravkovas.

Pasak jo, šiame kontekste Varšuvos pareiškimus Baltarusija "vertina rimtai", nes tai "gali sustiprinti tolesnį įtampos augimą "Vakarų-Rytų" linijoje".

"Taip pat aišku, kad tokie veiksmai neprisideda prie tarptautinio ir regioninio saugumo ir stabilumo stiprinimo", — pridūrė "RIA Novosti" pašnekovas.

Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, kad jis patarė Lenkijos užsienio reikalų ministrui nesteigti "papildomų bazių", antraip Minskas ir Maskva bus priversti atsakyti. Gruodžio mėnesį interviu "Virtual Poland" Duda sakė, kad sprendimas įkurti nuolatinę JAV karinę bazę Lenkijoje gali būti priimtas pavasarį. Jo nuomone, tai sustiprins Lenkijos valstybės ir viso regiono saugumą.

Komentuodamas Varšuvos planus dislokuoti savo teritorijoje JAV karinę bazę, Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu teigė, kad tai nestiprina regioninio saugumo ir gali priversti Maskvą imtis atsakomųjų priemonių.

"Esant tokioms sąlygoms, mes <...> privalome būti pasirengę neutralizuoti galimas karines grėsmes visomis kryptimis", — sakė Rusijos gynybos ministras.

Pastaruoju metu Lenkijoje aktyviai diskutuojama apie karo pavojų, kuris tariamai kyla iš Rusijos. Atsižvelgiant į tai, planuojama smarkiai padidinti Lenkijos karių skaičių, Lenkijoje yra tarptautinė NATO batalionų grupė ir šarvuota JAV armijos brigada.

23
Tegai:
Baltarusija, Lenkija, Fort Trump
Dar šia tema
Lenkija planuoja įsteigti "Fort Trump" šalies Rytuose
Lenkija atėmė iš Lietuvos "mylimiausios Trampo sugulovės" vardą
Rusijos URM: JAV bazė Lenkijoje kelia grėsmę Rusijai
Rusijos Valstybės Dūma pavadino Lenkijos poziciją destruktyvia