Cunamis Indonezijoje, gruodžio 25 d.

Indonezijoje cunamio aukų padaugėjo iki 429

27
(atnaujinta 14:06 2018.12.25)
Nacionalinės stichinių nelaimių padarinių likvidavimo agentūros atstovas pareiškė, kad aukų skaičius toliau augs

VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Netikėtai smogusio cunamio aukų skaičius pakilo iki 429, praneša "Jakarta Post" su nuoroda į Nacionalinę stichinių nelaimių padarinių likvidavimo agentūrą.

Anksčiau buvo pranešta apie 373 aukas.

​Nacionalinės stichinių nelaimių padarinių likvidavimo agentūros atstovas Sutopo Purwo Nugroho pareiškė, kad aukų skaičius toliau augs, nes paieškos ir gelbėjimo komandos toliau randa jų kūnų.

Remiantis naujausiais duomenimis, buvo sužeisti 1 485 žmonės, 154 dingo. Daugiau nei 16 tūkst. žmonių buvo priversti palikti savo namus. Dėl nelaimės taip pat buvo pažeisti 883 namai, 73 viešbučiai ir vilos, 60 parduotuvių, 434 laivai.

Šeštadienio vakare, po ugnikalnio Krakatau išsiveržimo, į Indonezijos Sundos sąsiaurio pakrantę smogė cunamis. Paieškos ir gelbėjimo operacijos bei evakuacija nelaimės zonoje tęsiamos.

Indonezija priklauso vadinamajam Ramiojo vandenyno ugnies žiedui — tektoninių lūžių lankui, kuriame įvyksta didelė dalis viso pasaulio žemės drebėjimų ir ugnikalnių išsiveržimų. Indonezija dar neturi ankstyvojo įspėjimo sistemos, galinčios įspėti apie cunamį, kurį sukelia povandeninės nuošliaužos ar ugnikalniai jūroje.

27
Tegai:
cunamis, Indonezija
Dar šia tema
"Aš pradėčiau melstis": amerikiečius nustebino į cunamį panašūs debesys
Indonezijoje žemės drebėjimo ir cunamio aukų skaičius pasiekė 832 žmones
Indonezijos žemės drebėjimo ir cunamio aukų skaičius viršija 1200 žmonių