Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lucenko, archyvinė nuotrauka.

Ukrainos generalinis prokuroras paskelbė apie Rusijos "trečiąją okupacijos bangą"

79
(atnaujinta 08:22 2018.12.26)
Generalinis prokuroras pridūrė, kad incidentas Kerčės sąsiauryje daro įtaką visoms šalims, ragindamas Vakarus siųsti tarptautinį konvojų į regioną ir neleisti Rusijos laivų į savo uostus

VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lucenko interviu leidiniui Bild pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje "trečiąja Rusijos okupacijos banga", o Krymo prisijungimas prie Rusijos ir įvykiai Donbase neva yra "pirmosios dvi bangos".

Lucenko taip pat paaiškino, kodėl Ukrainoje įvesta karo padėtis. Pasak jo, valdžios institucijos ėmėsi tokio žingsnio, nes iš karto po incidento Kerčės sąsiauryje jie pastebėjo "didelę Rusijos karių koncentraciją" pasienyje.

Generalinio prokuroro teigimu, karo padėtis neturės įtakos Ukrainos visuomenės gyvenimui. Šiais veiksmais siekiama sustiprinti kariuomenę ir nutraukti draugystės sutartį su Rusija. "Bild" žurnalistui paklausus, kodėl Ukraina baudžia paprastus žmones, drausdama atvykti į šalį Rusijos piliečiams nuo 16 iki 60 metų, Lucenko pareiškė, kad šie žmonės tariamai palaiko nepaskelbtą karą prieš šalį.

"Šie taikūs piliečiai finansiškai ir politiškai remia nepaskelbtą karą prieš mūsų šalį. Norime, kad jie pajustų, jog tai yra karas, o ne propagandinės pasakos, kurių jie prisiklauso iš žiniasklaidos", — sakė generalinis prokuroras.

Be to, Lucenko pabrėžė, kad Kijevas neatšauks prezidento rinkimų, nes tai yra "šventa Ukrainos politikai".

Generalinis prokuroras taip pat pridūrė, kad incidentas Kerčės sąsiauryje daro įtaką visoms šalims, ragindamas Vakarus siųsti tarptautinį konvojų į regioną ir neleisti Rusijos laivų į savo uostus.

"Rusija užblokavo Azovo jūrą ir taip okupavo ją. Tai ne tik jūros erdvės, bet ir Mariupolio blokada. Jei mes viską leisime Rusijai, ji nesustos. Juodoji jūra gali būti kitas jos tikslas", — pažymėjo Lucenko.

Jis taip pat atsakė į Vakarų politikų kritiką, susijusią su buvusio Vokietijos užsienio reikalų ministro Sigmaro Gabrielio išsakytais kaltinimais Ukrainai, neva ji bando išprovokuoti Vokietiją karui su Rusija.

Lucenko šiuos kaltinimus pavadino nepagrįstais, sakydamas, kad buvęs Vokietijos užsienio reikalų ministerijos vadovas "mėgsta pasakas".

Provokacija Kerčės sąsiauryje

Lapkričio 25 dieną trys Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybės sieną ir keletą valandų pavojingai manevravo, nevykdydami teisėtų Rusijos valdžios institucijų reikalavimų.

Sienos apsaugos pareigūnai sulaikė pažeidėjus. Laivuose buvo 24 kariai, įskaitant du SBU darbuotojus. Jie suimti dėl valstybės sienos pažeidimo.

Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį įvykusio referendumo, kuriame 96,77% rinkėjų Krymo Respublikoje ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.

79
Tegai:
laivai, Rusija, Kerčės sąsiauris
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
Dar šia tema
ES atsisakė bausti Rusiją už incidentą Kerčės sąsiauryje
Ukrainos kariškiai suniokojo pensionatą Krymo pasienyje
Rusija neatsisakė santykių su Ukraina, teigia Lavrovas
Baltijos šalys nusivylė JAV atsaku į incidentą Kerčės sąsiauryje
Protestai Baltarusijoje, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų

(atnaujinta 08:40 2020.08.10)
Paskelbus pirmuosius prezidento rinkimų rezultatus, rinkėjai pradėjo protestuoti. Sulaikymai vyko daugelyje miestų

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Po naktį vykusių protestų kai kurios Minsko gatvės vis dar uždarytos, praneša Sputnik Belarus.

Didžioji dalis protestuotojų išsiskirstė apie 03:00 val., ir padėtis aprimo.

Ryte Centrinė rinkimų komisija 09.00 val. paskelbė spaudos konferenciją, kurioje bus pristatyti prezidento rinkimų rezultatai.

 

© Sputnik .
Каким мы запомнили вечер 9 августа? Видео протестов в Минске

Protestai Baltarusijoje

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Paskelbus pirmuosius duomenis, pagal kuriuos užtikrintai laimi dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, surinkęs 79,7 proc. balsų, kilo protestai.

Opozicijos iniciatyva, rinkėjai pradėjo rinktis rinkimų apylinkėse, kad galėtų "kontroliuoti balsų skaičiavimą", daugelyje miestų prasidėjo areštai, o teisėsaugos pareigūnai ėmė vaikyti protestuotojus.

 

Minsko centre protestuotojai iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Breste policija paragino išsiskirstyti susirinkusius į protesto akciją miesto centre.

Gardine yra sulaikytųjų, kur daugiau nei tūkstantis žmonių susirinko į nesankcionuotą protesto mitingą. Teisėsaugininkai prieš protestuotojus taip pat naudojo ašarines dujas.

Protestai užsienyje

Maskvoje prie Baltarusijos ambasados ​​vyko spontaniškas mitingas, tačiau jis greitai baigėsi. Kaip RIA Novosti pasakė Baltarusijos ambasadoje, Rusijos Federacijoje, Maskvos rinkimų apylinkėje galėjo balsuoti kiek daugiau nei trys tūkstančiai žmonių.

Į Baltarusijos ambasados ​​filialą Sankt Peterburge susirinko kelios dešimtys žmonių. 

Kelios dešimtys Baltarusijos piliečių pradėjo mitingus už ambasados ​​Kijeve reikalaudami atidaryti balsavimo punktus. Susirinkusieji reikalavo, kad ambasadorius atvyktų pas juos ir ambasada būtų atvira balsavimui Baltarusijos prezidento rinkimuose.

Į rinkėjų sąrašus Baltarusijoje įtraukta daugiau kaip 6,84 mln. žmonių, iš jų apie 1,24 mln. gyvena Minske, 5319 - užsienyje.

Tegai:
prezidentas, rinkimai, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa