Patriarchas Kirilas

Patriarchas Kirilas "Suvienijimo susirinkimą" Kijeve pavadino žlugimu

23
Atskalūnų suvienijimo legalizavimas įvyko neteisėtai, mano Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovas

VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas "Suvienijimo susirinkimą" Kijeve pavadino "visišku žlugimu", praneša RIA Novosti.

Pasak jo, atskalūnų suvienijimas buvo legalizuotas neteisėtai — gavus patriarcho Varfolomėjaus leidimą, kurio jurisdikcija neapima Ukrainos.

Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovas pažymėjo, kad Kijevo valdžios įsakymas pervadinti Ukrainos stačiatikių bažnyčią yra nukreiptas į kanoninės Bažnyčios Ukrainoje sunaikinimą, ir apibūdino šį įstatymą kaip "visiškai nesąmoningą".

Kaip pažymėjo patriarchas, Kijevas ir Vašingtonas kišasi į kanoninės Ukrainos stačiatikių bažnyčios reikalus, kad sunaikintų paskutinį dvasinį ryšį tarp Rusijos ir Ukrainos tautų. Kaip pabrėžė Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovas, tarptautinės bendruomenės reakcija į tiesioginį Ukrainos prezidento Petro Porošenko įsikišimą į bažnyčios gyvenimą — tai "absoliuti ir visapusiška tyla".

Pasak patriarcho, Vakarai parodė pasauliui, jog "galima pažeisti pagrindines teises", jei tai padeda pasiekti konkretų politinį tikslą, kaip kad atsitiko su Rusijos stačiatikių bažnyčia.  

Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovas mano, kad dabar kalbama apie "civilizacinę katastrofą", nes niekada nebuvo "tokio didelio, atviro įsikišimo į bažnyčios reikalus", išskyrus tiesioginių bažnyčios persekiojimų laikus XX amžiuje.

"Suvienijimo susirinkimas" Kijeve

Ukrainos valdžios institucijos, įskaitant šalies prezidentą Petro Porošenko, ne kartą pareiškė, kad nesikiš į bažnyčios reikalus, tačiau nuolat tai daro. Gruodžio 15 dieną valstybės vadovo ir Konstantinopolio patriarcho Varfolomėjaus iniciatyva Kijeve buvo surengtas "Suvienijimo susirinkimas".

Renginyje daugiausia dalyvavo ne kanoninės bažnyčios atstovai.

"Suvienijimo susirinkimo" rezultatu tapo naujos "autokefalinės bažnyčios" vadovo Epifanijaus Dumenko išrinkimas. Rusijos stačiatikių bažnyčia "metropolito" pripažinimą pavadino vargu ar įvykdomu uždaviniu, o kanoninę "susirinkimo" Kijeve reikšmę — menka.

Anksčiau Kijeve buvo priimtas įstatymas, kuris įpareigoja Ukrainos stačiatikių bažnyčią nurodyti savo priklausymą Rusijos bažnyčiai oficialiame pavadinime.

23
Tegai:
stačiatikiai, Rusija, bažnyčia, Ukraina