Nord Stream-2 statyba, archyvinė nuotrauka.

Rusijos ambasadorius: Austrija tiki sėkmingu "Nord Stream-2" įgyvendinimu

34
(atnaujinta 10:44 2018.12.27)
Daugiau nei 300 kilometrų dujotiekio "Nord Stream-2" jau nutiesta Baltijos jūros dugnu

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Austrija tiki sėkmingu projekto "Nord Stream-2" įgyvendinimu, sakė Rusijos ambasadorius Austrijoje Dmitrijus Liubinskis interviu RIA Novosti.

"Perspektyviausias mūsų partnerystės su Austrija projektas yra, žinoma "Nord Stream-2". Daugiau nei 300 kilometrų dujotiekio jau nutiesta Baltijos jūros dugnu. Čia tikima sėkmingu šio projekto įgyvendinimu", — sakė Liubinskis.

Anksčiau Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje raginama panaikinti dujotiekio, kuris, pasak deputatų, "kelia grėsmę Europos saugumui", tiesimą.

Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas sakė, kad pati rezoliucija nėra kritiška, tačiau dėl Jungtinių Valstijų spaudimo Berlyno pozicija gali pasikeisti.

Tačiau Vokietijos vyriausybės spaudos tarnyba pažymėjo, kad EP rezoliucija nepakeitė Berlyno pozicijos dėl "Nord Stream-2" įgyvendinimo.

Dujotiekis "Nord Stream-2"

Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, daugelis Europos šalių (įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą) ir JAV, ragindama ES naudoti suskystintas gamtines dujas.

JAV yra pagrindinės projekto priešininkės ir nuolat ragina Europos šalis jį atšaukti. Vašingtonas tikisi remti savo SGD tiekimą į Europą. Projektui "Nord Stream-2" taip pat nepritaria Lietuva, Latvija, Lenkija ir Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra ne politinis, o ekonominis projektas.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
34
Tegai:
Nord Stream-2, dujotiekis, Baltijos jūra
Dar šia tema
Rusijos URM pavadino EP rezoliuciją dėl "Nord Stream-2" beprotybe
JAV ragina Vokietiją "paklausyti kaimynų" dėl "Nord Stream-2"
Buvęs Vokietijos kancleris paaiškino, kodėl JAV yra prieš "Nord Stream-2"