Kirilas Vušinskis reismo posėdyje Chersone

Chersono teismas pratęsė Višinskio areštą

19
(atnaujinta 16:56 2018.12.27)
Gynyba ketina apskųsti teisėjo sprendimą. Žurnalistas yra tardymo izoliatoriuje nuo gegužės vidurio

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Chersono teismas pratęsė "RIA Novosti Ukraina" portalo vadovo Kirilo Višinskio areštą iki sausio 27 dienos, praneša RIA Novosti su nuoroda į jo advokatą Andrejų Domanskį.

Dabar gynyba ketina apskųsti šį sprendimą.

Dabartinis Višinskio arešto terminas baigiasi gruodžio 28 dieną. Žurnalistas yra Chersono tardymo izoliatoriuje.

Trečiadienį advokatas pateikė prašymą dėl Višinskio paleidimo iš pataisos įstaigos su asmeniniu laidavimu. Kiti gynėjai paprašė teismo taikyti žurnalistui bet kokią kardomąją priemonę, nesusijusią su areštu. Teismas atsisakė.

Simonian apie Višinskį: "kaltinti valstybės išdavyste" žurnalistus – normalu? >>

Po to Rusijos užsienio reikalų ministerija dar kartą pareikalavo, kad Kijevas sustabdytų teisinę savivalę Višinskio atžvilgiu ir jo persekiojimą pagal sufabrikuotą kaltinimą.

Višinskio byla

Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis sulaikytas gegužės 15 dieną netoli savo namų Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir Donecko bei Luhansko Liaudies Respublikų palaikymu. Jam gresia 15 metų kalėjimo.

Chersono miesto teismas nusprendė uždaryti žurnalistą į kalėjimą 60 dienų be galimybės paleisti už užstatą, tačiau pasibaigus šiam laikotarpiui pratęsė terminą.

Į visus prašymus ir apeliacijas Chersono teismas atsako neigiamai.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią situaciją pavadino beprecedente, pareiškęs, kad Višinskis buvo suimtas "už tiesioginę profesinę veiklą". Maskva išsiuntė Kijevui protesto notas su reikalavimu nutraukti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus.

19
Tegai:
Rusija, Ukraina, Kirilas Višinskis
Dar šia tema
"Nusikaltėlių prieš žmoniją įkaitas". Ekspertai apie Višinskio bylą
Višinskis iš Chersono teismo salės nuvežtas į ligoninę
Teismas pratęsė Višinskio areštą