Dujotiekis, archyvinė nuotrauka.

Ukraina paskelbė apie dujų tranzito sumažėjimą dėl "Nord Stream"

58
(atnaujinta 16:26 2018.12.28)
Vienas iš pagrindinių dujų tranzito Ukrainos teritorija veiksnių yra Rusijos dujų tranzito į Europą didinimas per dujotiekį "Nord Stream-OPAL"

VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Per devynis 2018 metų mėnesius dujų tranzito per Ukrainos dujų transportavimo sistemą apimtis sumažėjo septyniais procentais ir sudarė 65,4 mlrd. kubinių metrų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos bendrovę "Naftogaz".

Bendrovės Naftogaz iškaba, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Максим Блинов

"Vienas iš pagrindinių veiksnių <...> yra Rusijos dujų tranzito į Europą didinimas dujotiekiu "Nord Stream-OPAL"", — sakoma pranešime.

Be to, bendrovė pažymėjo, kad dėl padidėjusio žaliavų naudojimo per tą laikotarpį Ukrainos vartotojams gamtinių dujų transportavimas padidėjo vienu procentu.

"Nord Stream-1"

"Nord Stream-1" yra dujotiekis tarp Rusijos ir Vokietijos, besidriekiantis Baltijos jūros dugnu ir pradėtas eksploatuoti 2011 metais (pirmoji atšaka) ir 2012 metais (antroji atšaka).

Tai ilgiausias povandeninis dujotiekis pasaulyje. Jo ilgis — 1224 kilometrai. Juo tiekiami beveik 62 milijardai kubinių metrų žaliavų kasmet. Operatorius — "Nord Stream AG".

Kaip ir "Nord Stream-2" statybos atveju, pirmasis projektas turėjo daug priešininkų. Projektui priešinosi Rusijos dujų tranzito bei Baltijos šalys.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
58
Tegai:
tranzitas, dujos, Ukraina
Dar šia tema
Ekspertas: Lenkija meluoja kalbėdama apie SGD iš JAV kainą
Lenkijos ministras pirmininkas paskelbė apie karo grėsmę po "Nord Stream-2" paleidimo
JAV Atstovų rūmai skelbia sankcijas "Nord Stream-2"
EP priėmė rezoliuciją, kurioje raginama atšaukti "Nord Stream-2"
Monopolistų žaidimai: "Gazprom" galimybės įveikti konkurentus ES rinkoje