Krymo elektrinė, archyvinė nuotrauka

Ukraina prabilo apie milžiniškus nuostolius dėl Krymo blokados

72
(atnaujinta 13:15 2018.12.29)
Ukrainos politikas skelbia, kad valstybė praranda milijonus dolerių dėl nutrauktų ryšių su Krymu

VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Dėl Krymo blokados Ukraina per metus praranda šimtus milijonų dolerių, kuriuos būtų galima panaudoti šalies ekonomikai vystyti, pareiškė buvęs Ukrainos vicepremjeras Vladimiras Seminoženko.

"Didžiuliai nuostoliai, kuriuos patyrėme dėl ryšių nutraukimo. <...> Tai, kad buvo nugriauti bokštai, kurie perduodavo elektros energiją Krymui, taip pat yra neigiamas dalykas", — sakė jis televizijos kanalo "NewsOne" politinių pokalbių laidos "Ukrainos formatas. Rezultatai" metu.

Seminoženko pridūrė, kad Kijevas užblokavo vandens tiekimą pusiasaliui tam, kad "Krymo gyventojai dar labiau pamiltų žemyninę Ukrainą".

Krymo blokada

2015 metų lapkričio 22 dienos naktį Kryme buvo visiškai nutrauktas elektros tiekimas. Dėl atramų sprogimo visos keturios iš Ukrainos išvestos elektros linijos nustojo veikti. Kryme ir Sevastopolyje buvo įvestas avarinis režimas, avarinio elektros atjungimo tvarkaraščiai.

Padėtis pagerėjo, palaipsniui paleidus 800 MW energijos tiltą iš Krasnodaro krašto. Paskutinė, ketvirtoji gija pradėjo veikti 2016 metų gegužės mėnesį. Dujų ir tvarus energijos tiekimas buvo atkurtas per 24 valandas. Iškelta byla pagal straipsnį "Diversija". Žala viršijo 7,5 mln. rublių. (daugiau kaip 94 tūkst. eurų). Kijevas taip pat užblokavo pusiasalio vandens tiekimą. 2017 metų rugsėjo mėnesį Krymas paskelbė, kad Ukrainos blokada paspartino regiono plėtrą.

72
Dar šia tema
JT Generalinė Asamblėja priėmė Ukrainos rezoliuciją dėl Krymo militarizacijos
Ukrainos generalinis prokuroras paskelbė apie Rusijos "trečiąją okupacijos bangą"
Krymas išvardijo Ukrainos skilimo požymius