Belgijos kariai, archyvinė nuotrauka

Dėl galimo šnipinėjimo Belgijos kariai Baltijos šalyse neteks išmaniųjų telefonų

57
(atnaujinta 16:30 2018.12.29)
Pasak Belgijos karinio jūrų laivyno kapitono, šalies Gynybos ministerija neturi finansinių priemonių, kad jos kariai būtų aprūpinti vienkartiniais telefonais ir nešiojamaisiais kompiuteriais

VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Belgijos kariai, dalyvaujantys NATO karinėje veikloje Baltijos šalyse, neteks galimybės naudotis asmeniniais išmaniaisiais telefonais dėl galimo šnipinėjimo iš Rusijos, pranešė televizijos kompanija VRT.

"Žinome, kad Rusija domisi duomenimis apie geolokaciją", — RIA Novosti cituoja Belgijos karinio jūrų laivyno kapitoną Karlą Gilį.

Pasak jo, Belgijos gynybos ministerija neturi finansinių priemonių, kad jos kariai būtų aprūpinti vienkartiniais telefonais ir nešiojamaisiais kompiuteriais.

Anksčiau ACMP armijos profesinės sąjungos vadovas Roger Ussen sakė, kad 270 Belgijos karių, dalyvaujančių NATO sustiprintoje misijoje Estijoje, bijo šalčio dėl netinkamų žiemos uniformų.

Pasak Usseno, "operacija buvo suplanuota dar prieš metus, tačiau nepavyko gauti reikiamos žiemos įrangos". Pavyzdžiui, Belgijos kariai gavo balaklavas, kurios buvo pagamintos praėjusio amžiaus 50-ajame dešimtmetyje, kariuomenės kaliošai netinka prie batų, trūksta apsauginių akinių.

Belgijos kariai bijo, kad oro temperatūra Estijoje gali nukristi žemiau 30 laipsnių šalčio. Belgijos ginkluotųjų pajėgų vadovybė savo ruožtu užtikrino, kad artimiausioje ateityje į Estiją atvyks krovinys su tinkamais žieminiais drabužiais, skirtais Belgijos kareiviams.

57
Tegai:
šnipinėjimas, išmanieji prietaisai, Baltijos šalys, Belgija
Dar šia tema
Lietuvoje vėl aptikta "Kremliaus ranka"
Lietuvoje dėl "šnipinėjimo Rusijos naudai" gali būti sulaikytas bet kas