Britischer Flug-Stopp aus Scharm el-Scheich

Britanijoje pasiūlyta testuoti lėktuvų pilotus dėl mieguistumo

21
(atnaujinta 19:27 2018.12.27)
Pilotų mieguistumas kelia didžiausią grėsmę lėktuvų keleivių saugumui, tačiau dažnai pilotai nepraneša, jog yra pernelyg pavargę, kad dirbtų, nes bijo baudų ar net būti atleisti iš darbo

VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Britanijos oro linijų bendrovių pilotų asociacija (BALPA), atstovaujanti daugiau kaip 10 tūkstančių britų pilotų, įspėjo politikus, kad pilotų mieguistumas kelia didžiausią grėsmę lėktuvų keleivių saugumui, praneša "The Telegraph".

Profesinė sąjunga pareiškė, kad nori, jog oro linijų bendrovės naudotų kompiuterines programas, kad įvertintų pilotų nuovargio lygį pagal skrydžio tvarkaraštį, kuris kuriamas prieš kelias savaites iki pilotų darbo pradžios.

Ilgas darbo laikas ir reguliarus skirtingų laiko juostų kirtimas prisideda prie itin didelio pilotų nuovargio.

Vadovaujantis Europos aviacijos standartų agentūros nustatytomis taisyklėmis, reglamentuojančiomis darbo laiką, pilotai, kurie pareiškia, kad yra pernelyg pavargę, neturėtų skristi.

Tačiau teigiama, kad jie vis tiek vyksta į reisą, nes bijo baudų ar net būti atleisti iš darbo, jei praneštų, jog yra pernelyg pavargę, kad galėtų dirbti.

BALPA pasiūlė oro linijų bendrovėms naudoti kompiuterinį modelį, pagrįstą Karolinskio mieguistumo skale. Ji įvertina asmens nuovargį nuo 1, klasifikuojamo kaip labai budrus, iki 9, registruojamo kaip labai mieguistas. Profesinė sąjunga pasiūlė, kad niekam iš pilotų nebūtų leidžiama skristi, jei testavimo metu būtų nustatyta, kad jo būklė pagal skalę yra 8 (mieguistas) ar aukštesniame lygyje.

BALPA skrydžių saugos skyriaus vadovas, daktaras Robas Hanteris pranešė, kad pilotai rizikuoja užmigti skrydžio metu, jei darbo krūvis nebus paskirstytas efektyviau.

Oro linijų bendrovės, įskaitant "British Airways", "easyJet" ir "Virgin Atlantic", pareiškė, kad jos atitinka visus saugos reikalavimus ir EASA (Europos aviacijos saugos agentūros) standartus.

21
Tegai:
lėktuvų keleiviai, lėktuvai, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Kinijoje stiuardesė buvo atleista dėl rankos ir širdies pasiūlymo
Eilinis konfūzas: Trampas praėjo su prie bato prilipusiu tualetiniu popieriumi
"Ryanair" sukritikuota už įgulos neveiklumą keleivio rasisto atžvilgiu
Lietuvos oro uostai pristato net 8-ias naujas kryptis