Ukrainos prezidentas Petras Porošenko

Porošenko sveikinimas televizijos eteryje buvo atidėtas dėl Zelenskio

119
(atnaujinta 23:58 2019.01.01)
Dėl to Ukrainos prezidento naujametinis sveikinimas baigėsi, jau prasidėjus Naujiesiems metams

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Ukrainos televizijos kanalas "1+1" pirmą kartą istorijoje atidėjo prezidento Petro Porošenko sveikinimą su Naujaisias metais dėl pramoginių renginių vedėjo Vladimiro Zelenskio.

Apie tai praneša portalas "Fraza.ua".

Kaip pažymėta, likus kelioms minutėms iki Naujųjų metų "1+1" eteryje pasirodė Zelenskis ir paskelbė apie savo ketinimą dalyvauti valstybės vadovo rinkimuose.

Transliaciją su Porošenko kalba kanalas pateikė vėliau, nei buvo numatyta, ir ji baigėsi jau 2019 metais.

Vėliau televizijos kanalo "1+1" generalinis direktorius Aleksandras Tkačenko savo Facebook paskyroje pakomentavo šį įvykį, apkaltinęs šalies prezidentą spaudimu ir bailumu.

"Štai toks posūkis per Naujuosius metus. Pasakyti, kad jūs to nelaukėte? Oi, ne. Pasakyti, kad nelaukėte prieš pat Naujuosius metus? Galbūt. Čia svarbu kai kas kita. Jau seniai atėjo laikas kitiems — naujiems. Ir mes atsibusime Naujaisiais metais — su naujomis galimybėmis ir perspektyvomis", — parašė Tkačenko.

Pastabose po savo įrašu Tkačenko pridūrė, kad televizijos kanalas yra komercinė bendrovė, o prezidento kreipimosi transliacija skambant kurantams yra "sovietinė tradicija".

"Kurantų jau seniai nėra, o jūs vis dar ilgitės. Vis dėlto mes parodėme prezidento kalbą. Nes mes tikime ir darome viską mūsų valstybės labui. Nepaisant to, ką dabartinis prezidentas daro prieš mus", — nurodė generalinis direktorius.

Tuo pačiu metu kitame pranešime Tkačenko atvirai apkaltino Porošenko spaudimu kanalui.

Petras Porošenko
Пресс-служба президента Украины

"Bet aš žinau, kas yra šios gaujos, dažnai neegzistuojančių žmonių, bet tiesiog paskyrų savininkas. Ir tai stebina. Ar jūs išsigandote, Petro Aleksejevičiau, kad kažkas protingesnis už jus pasirodė horizonte? Jūs supykote, kad jo nuomonei neturi įtakos nei pinigai, nei oligarchai, nei kanalas, o tik žmonių nuomonė. Jūs taip kankinatės, nes jis nepavogė pinigų iš žmonių ir neapgaudinėjo partnerių?" — pareiškė Tkačenko.

Vadybininkas taip pat pažymėjo, kad Zelenskis yra "kitas", "naujas", ir paragino Porošenko priimti pasaulį "tokį, koks jis yra".

"Mes, dirbantys televizijoje, žinome, koks yra šis pasaulis. Mes mylime ir vertiname savo žiūrovą ir stengiamės būti ištikimi vertybėms, dėl kurių įvyko perversmas 2014 metais", — padarė išvadą Tkačenko.

Pirmadienį, gruodžio 31 dieną, Ukrainoje prasidėjo prezidento rinkimų kampanija. Galimi kandidatai į prezidento postą pradėjo skelbti savo ketinimą balotiruotis, o Centrinė rinkimų komisija pradėjo priimti dokumentus.

Porošenko kol kas nepranešė apie savo ketinimą dalyvauti lenktynėse.

Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną.

119
Tegai:
Naujieji metai, prezidento rinkimai, Ukraina
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Ką daro artėjantys rinkimai: Internete išjuoktas Porošenko skrydis įprastu reisu
Porošenko girtavo Euromaidano metu, pareiškė Ukrainos politikas
Porošenko išpranašavo "Putino pergalę", jei bus atidėti Ukrainos prezidento rinkimai
Putinas paaiškino, kodėl nenori kalbėtis su Porošenko
Žiniasklaida surado Porošenko ir Klimkino giminaičius Kryme
JAV kariai

Lenkijos žiniasklaida imitavo branduolinio karo tarp Rusijos ir NATO scenarijų

(atnaujinta 20:36 2021.02.25)
Tai ne pirmas kartas, kai Vakaruose pasisakoma apie "Rusijos grėsmę". Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neketina pulti nė vienos iš NATO šalių

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Lenkijos žurnalas "Gazeta Polska" paskelbė tariamą Rusijos norą pradėti ginkluotą konfliktą su NATO šalimis.

Leidinyje teigiama, kad Maskva "neatmeta galimybės naudoti pačius mirtiniausius ginklus", kad neutralizuotų rytiniame aljanso flange dislokuotas pajėgas.

"Galima manyti, kad ataka <...> būtų įvykdyta iš Kaliningrado srities. Strateginė padėtis ir ten dislokuotų ginklų rūšių įvairovė būtų garantavę Rusijai sėkmę pirmosiomis hipotetinio karo valandomis", — rašoma straipsnyje.

Tai ne pirmas kartas, kai Vakaruose pasisakoma apie "Rusijos grėsmę". Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neketina pulti nė vienos iš NATO šalių.

Visų pirma, vasario pradžioje JAV admirolas Čarlzas Ričardas (Charles Richard) paskelbė regioninio konflikto su Rusija ar Kinija galimybę dėl branduolinių ginklų naudojimo. Tada pirmasis Federacijos tarybos Tarptautinių reikalų komiteto vadovo pavaduotojas Vladimiras Džabarovas priminė, kad profesionalus kariškis bijotų tokį scenarijų įsivaizduoti "net košmare". Jo nuomonei pritarė ir Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas, kuris pažymėjo, kad idėjos apie branduolinį karą "sukasi tik nesveikų politikų galvose".

Tegai:
karas, Lenkija, Rusija, NATO, JAV
Medikas laiko ampulę ir pakuotę su COVID-19 vakcina Sputnik V, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: "Sputnik V" sugriovė Rusijos kaip "Aukštutinės Voltos su raketomis" įvaizdį

(atnaujinta 17:44 2021.02.25)
Anksčiau Slovakijos ministras pirmininkas Igoris Matovičius iškėlė skiepijimo nuo COVID-19 Rusijos "Sputnik V" vakcina klausimą, tačiau ši iniciatyva sulaukė pasipriešinimo

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Slovakijos laikraščio "Slovo" žurnalistas paaiškino rusofobijos augimą šalyje dėl galimo Rusijos vakcinos "Sputnik V" importo. 

Jo nuomone, šalies ministras pirmininkas Igoris Matovičius iškėlė skiepijimo nuo COVID-19 rusišku preparatu klausimą, kad pagerintų įvaizdį prieš slovakus, kurie suinteresuoti plėtoti santykius su Maskva.

Tačiau ši iniciatyva sulaukė nuspėjamo pasipriešinimo, rašo autorius. Visų pirma, Matovičiaus pasiūlymo priešininkai "Sputnik V" vakciną pavadino Rusijos geopolitiniu ginklu.

"Tai pavojinga diskusijos plėtojimo kryptis. Jei vakcinaciją siesime su geopolitika, tai dalis gyventojų atsisakys vakarietiškų vakcinų, laikydami jas geopolitine Vakarų priemone", — sakė žurnalistas Branislavas Fabry.

Be to, jis įvardijo dėl "Sputnik V" padidėjusios rusofobijos priežastį.

"Faktas yra tas, kad Rusija pirmoji pasaulyje sukūrė savo vakciną nuo COVID-19, kas sunaikino Vakaruose nusistovėjusį jos kaip "Aukštutinės Voltos su raketomis" (TSRS pavadinimas, kuris buvo naudojamas Vakarų spaudoje Šaltojo karo laikais — Sputnik) įvaizdį", — sako Fabry.

Jis pabrėžė, kad rusofobai vis dar negali pripažinti didelių Rusijos technologinių nuopelnų kovoje su koronavirusu.

"Slovakija nenori pripažinti, kad Rusija nukreipė jėgas į teisingą veiklą ir sukūrė keletą vakcinų nuo koronaviruso, tuo tarpu Slovakija bandė atlikti visuotinius antikūnų tyrimus", — apibendrino žurnalistas.

Galiausiai jis paragino valdžios institucijas pasimokyti iš esamos padėties ir parodyti susidomėjimą bendradarbiavimu su Rusija, kas padėtų tapti tiltu tarp Maskvos ir Europos.

Anksčiau Rusijoje gyvenantys suomiai pasakojo, kodėl vakcinacijai nuo koronaviruso pasirinko "Sputnik V". Suomijos bendrovės "Specta" vadovas Erikas Helinas sausio mėnesį pradėjo rinkti informaciją apie vakcinas nuo COVID-19. Helinas teigė, kad didelis vakcinos efektyvumas ir jos prieinamumas Rusijoje nulėmė jo pasirinkimą "Sputnik V" naudai. 

"Sputnik V" Rusijos sveikatos apsaugos ministerija įregistravo 2020 metų rugpjūtį, vakciną sukūrė Gamalėjaus epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ši vakcina nuo COVID-19 — pirmoji pasaulyje. "Sputnik V" sukurta gerai ištirtos ir patikrintos žmogaus adenovirusinių vektorių platformos pagrindu.

Mokslinis žurnalas "The Lancet" anksčiau paskelbė "Sputnik V" klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus, patvirtinančius jos aukštą efektyvumą ir saugumą. Klinikinių tyrimų III fazės metu "Sputnik V" parodė aukštus veiksmingumo, imunogeniškumo ir saugumo rodiklius — vakcinos veiksmingumas buvo 91,6 %. Preparatas suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų. "Sputnik V" naudojimą patvirtino daugiau nei 30 šalių.

 

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19

 

Tegai:
Slovakija, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Estų gydytojas stojo ginti rusų vakciną nuo COVID-19 "Sputnik V"
JAV ambasadorius Rusijoje papasakojo, kokia vakcina nuo COVID-19 skiepysis atstovybė
Rusijoje registruota trečioji vakcina nuo koronaviruso
Policijos automobilis

Vilniuje esančiame bute policija rado 10 kg kanapių

(atnaujinta 07:47 2021.02.26)
Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Vilniuje esančiame bute policijos pareigūnai rado ir paėmė apie 10 kg augalinės kilmės medžiagos, praneša Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko vasario 25 dieną Blindžių gatvėje. Policijos duomenimis, įtariama, kad tai narkotinė medžiaga — kanapės.

Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
kanapės, policija, Vilnius
Dar šia tema
Lietuvoje moteris peiliu sužalojo policininką
Pasvalio rajone vairuotojas atsitrenkė į greitosios pagalbos automobilį ir žuvo
Klaipėdos policija atsakė į pranešimus apie prieigos prie jūros ribojimus