Programišių ataka, archyvinė nuotrauka.

Programišiai paskelbė asmeninius Vokietijos politikų duomenis

36
(atnaujinta 13:16 2019.01.04)
Įsilaužėliai paskelbė duomenis apie šimtus vokiečių politikų. Išpuolis paveikė visas Bundestago partijas, išskyrus "Alternatyvą Vokietijai"

VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Programišių ataka paveikė Vokietijos federalinio kabineto narius, praneša leidinys Bild.

Anksčiau buvo pranešta, kad įsilaužėliai paskelbė duomenis apie šimtus vokiečių politikų. Išpuolis paveikė visas Bundestago partijas, išskyrus "Alternatyvą Vokietijai" (vok. Alternative für Deutschland, AfD — Sputnik).

Pranešama, kad iš dalies paskelbti laiškai iš asmeninių elektroninio pašto paskyrų, telefono numeriai ir asmeniniai adresai. Be to, buvo paveikta oficiali korespondencija.

Pasak laikraščio, nuo penktadienio ryto Federalinis informacijos saugumo biuras, Vokietijos federalinis policijos biuras ir Vokietijos federalinė konstitucijos apsaugos tarnyba tiria incidentą.

Anksčiau buvo išplatintas pranešimas, kad tarp nukentėjusiųjų ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel, tačiau vėliau ši informacija paneigta.

Šiuo metu nežinoma, kas atsakingas už kibernetinį išpuolį. Paskyroje, kurioje buvo paskelbti duomenys, yra daugiau nei 16 tūkst. sekėjų. Ji priklauso interneto platformai, kurios operatorius, manoma, yra įsikūręs Hamburge.

36
Tegai:
išpuolis, politikai
Dar šia tema
Rusijos rinkimų komisija pranešė apie hakerių išpuolį
Lietuvos VSD: Rusija, Rusija ir dar kartą Rusija
Programišius per "Tinder" gavo prieigą prie slaptųjų duomenų apie F-35 naikintuvus