Geltonųjų liemenių protesto akcija Paryžiuje.

Paryžiuje prasidėjo "geltonųjų liemenių" susidūrimai su policija

50
(atnaujinta 16:56 2019.01.05)
Masinės eitynės, kuriose dalyvauja keli tūkstančiai žmonių, prasidėjo nuo Place de Ville aikštės, netoli Paryžiaus rotušės

VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Paryžiuje prasidėjo "geltonųjų liemenių" susidūrimai su policija, teisėsaugos pareigūnai naudoja ašarines dujas, praneša RIA Novosti.

Šeštadienį Paryžiuje "geltonųjų liemenių" demonstracijose dalyvauja ne mažiau kaip 3,5 tūkst. žmonių. 

Masinės eitynės prasidėjo nuo Place de Ville aikštės, netoli Paryžiaus rotušės. Protestuotojų kolona pasiekė Orse muziejų.

Solferino gatvėje ir ant virš jos esančio tilto stovi policija. Kai kurie protestuotojai, kurių dauguma yra jauni žmonės, apmėtė pareigūnus buteliais, akmenimis, asfalto gabalais. Reaguodami į tai, teisėsaugininkai panaudojo ašarines dujas.

Protesto akcijos Prancūzijos sostinėje vyksta aštuntą dieną iš eilės. Marselyje, Ruane ir kituose Prancūzijos miestuose mitinguojantys gyventojai taip pat išėjo į gatves.

"Geltonųjų liemenių" judėjimas Prancūzijoje prasidėjo lapkričio viduryje. Gyventojai protestavo prieš kylančias kainas ir mokesčius. Vėliau protestuotojai priešinosi valdžios institucijoms, kurias jie kaltina dėl neveiksmingos šalies vyriausybės politikos ir dėl to, kad nepakankamai imtasi kovos su skurdu priemonių.

Šalyje jau praėjo septynios nacionalinio protesto dienos. Daugelyje didžiųjų miestų, tarp jų ir Paryžiuje, vyksta protestuotojų susidūrimai su teisėsaugos pareigūnais, padegami pastatai ir plėšiamos parduotuvės.

50
Tegai:
eitynės, Paryžius
Dar šia tema
Protestuotojai prieš kuro kainų didinimą užblokavo Briuselio gatves – video
Trampas patarė Prancūzijos valdžiai, kaip sustabdyti riaušes