Petro Porošenko ir Donaldas trampas, archyvinė nuotrauka

JAV senatoriai pripažino Ukrainą "nevaIdoma problema"

137
(atnaujinta 11:39 2019.01.06)
Senatoriai aiškina tai tuo, kad šalyje auga agresija ir radikalios nuotaikos

VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. JAV respublikonų senatorių grupė susitiko su kelių Ukrainos visuomeninių organizacijų atstovais Jungtinėse Amerikos Valstijose, susitikimo metu amerikiečių politikai labai sukritikavo Ukrainos politiką, rašo "International Policy Digest".

Visų pirma, senatoriai pareiškė, kad Ukraina tapo nevaldoma problema Jungtinėms Valstijoms ir Europos Sąjungai. Jie paaiškino tai tuo, kad šalyje auga agresija ir radikalios nuotaikos, taip pat tuo, kad alternatyvus požiūris Ukrainoje atmetamas.

Politikai pridūrė, kad Ukrainos valdžia vykdo itin neproduktyvią ekonominę politiką. Pasak jų, tarptautinės finansų institucijos investuoja į Ukrainą milijardus dolerių, tačiau pritrenkianti korupcija ir neproduktyvios išlaidos dėl Ukrainos vidaus konflikto Donbase nuvertina tarptautinės bendruomenės pastangas.

Tai taip pat lemia, kad Ukrainos BVP pastaraisiais metais nuolat mažėja, o ukrainiečiai išvažiuoja iš šalies, ieškodami geresnio gyvenimo, pabrėžiama straipsnyje.

Be to, senatoriai sukritikavo Ukrainos prezidentą Petro Porošenko už pasirinktą metodą persekioti savo oponentus, pasitelkiant įstatymus. Jų nuomone, šalis naudoja teisėsaugos institucijas politiniams tikslams pasiekti. O teismai, kuriuos kontroliuoja politikai ir įtakingi verslininkai, negali būti laikomi nepriklausomais, ir jie dažnai priima nuosprendžius, leidžiančius nušalinti politinius oponentus, pabrėžia "International Policy Digest".

Visų pirma, Amerikos politikai griežtai sukritikavo teismą prieš buvusį Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovičių, jie pavadino tai "teismo parodija" ir pareiškė, kad prokuratūra nepateikė jokių reikšmingų rimtų kaltinimų išdavyste įrodymų.

Be to, proceso metu buvo užfiksuota daug reikšmingų pažeidimų ir akivaizdžių proceso ir įstatymo nepaisymo atvejų, o teismo procesas buvo baigtas neatsižvelgus į Ukrainos teisės viršenybę ir visuotinius teisingumo ir žmogaus teisių principus, pridūrė "International Policy Digest".

Porošenko sveikinimas televizijos eteryje buvo atidėtas dėl Zelenskio >>

JAV senatoriai išreiškė susirūpinimą dėl didėjančio politinių persekiojimų skaičiaus prieš rinkimus Ukrainoje, ir jie taip pat baiminasi ginkluoto konflikto su Rusija, prie kurio Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos bus priverstos prisijungti, išplitimo.

Atsižvelgiant į tai, anot senatorių, dabartinio JAV prezidento administracija ketina imtis priemonių, kad būtų užkirstas kelias ekonomikos ir politikos "mirties spiralei" Ukrainoje, rašo leidinys.

137
Tegai:
JAV, Ukraina
Dar šia tema
Monopolistų žaidimai: "Gazprom" galimybės įveikti konkurentus ES rinkoje
Rusija žada reaguoti, jei Ukrainoje atsiras JAV karinė bazė
Ukrainoje Banderos gimtadienis paskelbtas šventine diena
Greitoji pagalba Indijoje

Tėvai per klaidą palaidojo kūdikį gyvą

(atnaujinta 22:28 2020.05.26)
Incidentas įvyko Indijoje, kūdikis gimė pustrečio mėnesio anksčiau, pakeliui iš vietos poliklinikos į ligoninę, kur yra reanimacija naujagimiams, jis nustojo judėti, tada šeima nusprendė jį palaidoti

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Indijos Gudžarato valstijoje tėvai per klaidą palaidojo gyvą kūdikį, rašo leidinys "The Indian Express".

Kitą rytą mergaitę rado praeivis. Vyras pakvietė kaimynus, kurie padėjo iškasti kūdikį, po to jie iškvietė medikus ir teisėsaugos pareigūnus.

Vietos gyventojai nusprendė nelaukti greitosios pagalbos ir patys nuvežė mažylę į polikliniką, kur medikai atpažino vaiką. Kaip paaiškėjo, jie incidento išvakarėse padėjo jos motinai pagimdyti. Kūdikis gimė 24 nėštumo savaitę, tai yra dviem su puse mėnesio anksčiau nei įprasta. Poliklinikoje nebuvo reanimacijos naujagimiams, todėl gydytojas rekomendavo tėvams nuvežti dukrą į privačią ligoninę.

Kaip papasakojo patys tėvai, pakeliui vaikas nustojo judėti, po to šeima nusprendė jį palaidoti.

Išgelbėta mergaitė buvo nuvežta į reanimaciją, tačiau po 30 valandų ji mirė.

Anksčiau tapo žinoma, kad Kinijos Šansi provincijoje gelbėtojai ištraukė iš kapo moterį, kuri tris dienas praleido po žeme.

Paaiškėjo, kad sūnus įmetė motiną į apleistą kapą kapinėse, o vėliau užbėrė žeme, kad nuslėptų nusikaltimą.

Tegai:
kūdikis, vaikai, Indija
Dar šia tema
Kinijos kaimo gyventojas buvo palaidotas automobilyje
"Palaidojo ne tą": šeima iš Rusijos įsitikinusi, kad jų sūnaus kūną sukeitė
JAV ir Kinijos vėliavos, archyvinė nuotrauka

Naujoji "blogio imperija": profesorius papasakojo, kuo Kinija erzina JAV

(atnaujinta 22:25 2020.05.26)
Kaip Reiganas savo laikais Sovietų Sąjungą vadino "blogio imperija", taip ir Trampas bando pavaizduoti Kiniją kaip šalį, kurioje viskas siaubinga — ir politika, ir ekonomika, ir vertybės

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Dabartinės Kinijos ir JAV santykių pablogėjimo priežastys yra gilios, sudėtingos ir sistemingos, per virtualią MIA "Rossija segodnia" konferenciją sakė Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto ir Aukštosios ekonomikos mokyklos profesorius, istorijos mokslų daktaras Sergejus Luzianinas.

"Viena iš matomų priežasčių — JAV prezidento Donaldo Trampo priešrinkiminės viltys, bandymas panaudoti Kiniją vidaus rinkimų kovoje. Pagrindinės priežastys yra susijusios su Vašingtono ir Pekino geopolitine konkurencija. Kinija buvo pirmoji, išėjusi iš koronaviruso pandemijos, ir pirmoji, atkūrusi ekonomiką. Tai tapo papildomu dirgikliu JAV", — cituoja Luzianiną Sputnik Latvija.

Pasak eksperto, pandemija paaštrino senus tarpusavio prieštaravimus, kurie buvo nustatyti vykdant prekybos ir ekonominius susirėmimus tarp šalių.

Medicinos darbuotojas
© Sputnik / Пресс-служба мэра и правительства Москвы

"Tuomet tai buvo technologiniai prieštaravimai, susiję su prekybos susitarimu, ir abipusiai kompromisai. Šiandien Vašingtonas iškelia juos į aukštesnį ir pavojingesnį lygį, juos papildo vertybėmis ir civilizacijos idėjomis, dėl visko kaltindamas Pekiną ir Kinijos komunistų partiją. Kaip Reiganas kadaise vadino Sovietų Sąjungą "blogio imperija", taip ir Trampas šiandien bando pavaizduoti Kiniją kaip šalį, kurioje viskas siaubinga — ir politika, ir ekonomika, ir vertybės", — pabrėžė Luzianinas.

Profesorius pažymėjo, kad Trampo pranešimas kelia didžiulę grėsmę pasauliui.

"Vašingtono ir Pekino konfrontacija nėra naudinga nei pasauliui, nei Rusijai — kaip strateginei Kinijos partnerei. Rusijos Federacija ir KLR, žinoma, pasitelks visas įmanomas priemones situacijai stabilizuoti, tačiau reikia suprasti, kad konfliktas tarp JAV ir Kinijos ir toliau vystosi... Tuo tarpu Trampas bando pareikšti, kad egzistuoja kažkoks vieningas antikiniškas frontas, kurio iš tikrųjų nėra ir niekada nebus. Blokų sistema pasitraukia į praeitį ir net šalys, esančios artimos JAV, nenori būti įtrauktos į šiuos prieštaravimus", — paaiškino jis.

Kinijos valdžia kovo pabaigoje paskelbė, kad šalyje baigėsi koronaviruso epidemija, buvo nustatyti 84 102 COVID-19 atvejai, iš kurių 4638 buvo mirtini. JAV yra pirmojoje vietoje pasaulyje pagal atvejų skaičių — 1 662 768, o mirčių — 98 223. Koronaviruso pandemija, kuri metų pradžioje išplito iš Kinijos, išplito beveik visame pasaulyje, užregistruota daugiau nei 5,5 milijono užkrato atvejų, beveik 347 tūkstančiai iš jų mirė, daugiau nei 2,2 mln. pasveiko.

Dėl koronaviruso pandemijos staigiai pablogėjo Kinijos ir JAV santykiai, abiejų šalių valdžios ėmė aštriai kritikuoti viena kitą. Vašingtonas kaltina Kiniją nesugebėjimu suvaržyti koronaviruso plitimą, faktų nuslėpimu ir netinkama reakcija. Kinija, savo ruožtu, mano, kad JAV sąmoningai bando sutrukdyti įgyvendinti šalių prekybos susitarimą.

Tegai:
koronavirusas, Kinija, JAV
Dar šia tema
Ekspertas paaiškino apie konfrontaciją tarp JAV ir Kinijos
Ekspertas: JAV bet kokiu atveju apkaltins Rusiją įtampos kėlimu
Rusijos nuolatinis atstovas: JAV yra kone apsėstos "kišimusi į rinkimus"