Petro Porošenko ir Donaldas trampas, archyvinė nuotrauka

JAV senatoriai pripažino Ukrainą "nevaIdoma problema"

134
(atnaujinta 11:39 2019.01.06)
Senatoriai aiškina tai tuo, kad šalyje auga agresija ir radikalios nuotaikos

VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. JAV respublikonų senatorių grupė susitiko su kelių Ukrainos visuomeninių organizacijų atstovais Jungtinėse Amerikos Valstijose, susitikimo metu amerikiečių politikai labai sukritikavo Ukrainos politiką, rašo "International Policy Digest".

Visų pirma, senatoriai pareiškė, kad Ukraina tapo nevaldoma problema Jungtinėms Valstijoms ir Europos Sąjungai. Jie paaiškino tai tuo, kad šalyje auga agresija ir radikalios nuotaikos, taip pat tuo, kad alternatyvus požiūris Ukrainoje atmetamas.

Politikai pridūrė, kad Ukrainos valdžia vykdo itin neproduktyvią ekonominę politiką. Pasak jų, tarptautinės finansų institucijos investuoja į Ukrainą milijardus dolerių, tačiau pritrenkianti korupcija ir neproduktyvios išlaidos dėl Ukrainos vidaus konflikto Donbase nuvertina tarptautinės bendruomenės pastangas.

Tai taip pat lemia, kad Ukrainos BVP pastaraisiais metais nuolat mažėja, o ukrainiečiai išvažiuoja iš šalies, ieškodami geresnio gyvenimo, pabrėžiama straipsnyje.

Be to, senatoriai sukritikavo Ukrainos prezidentą Petro Porošenko už pasirinktą metodą persekioti savo oponentus, pasitelkiant įstatymus. Jų nuomone, šalis naudoja teisėsaugos institucijas politiniams tikslams pasiekti. O teismai, kuriuos kontroliuoja politikai ir įtakingi verslininkai, negali būti laikomi nepriklausomais, ir jie dažnai priima nuosprendžius, leidžiančius nušalinti politinius oponentus, pabrėžia "International Policy Digest".

Visų pirma, Amerikos politikai griežtai sukritikavo teismą prieš buvusį Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovičių, jie pavadino tai "teismo parodija" ir pareiškė, kad prokuratūra nepateikė jokių reikšmingų rimtų kaltinimų išdavyste įrodymų.

Be to, proceso metu buvo užfiksuota daug reikšmingų pažeidimų ir akivaizdžių proceso ir įstatymo nepaisymo atvejų, o teismo procesas buvo baigtas neatsižvelgus į Ukrainos teisės viršenybę ir visuotinius teisingumo ir žmogaus teisių principus, pridūrė "International Policy Digest".

Porošenko sveikinimas televizijos eteryje buvo atidėtas dėl Zelenskio >>

JAV senatoriai išreiškė susirūpinimą dėl didėjančio politinių persekiojimų skaičiaus prieš rinkimus Ukrainoje, ir jie taip pat baiminasi ginkluoto konflikto su Rusija, prie kurio Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos bus priverstos prisijungti, išplitimo.

Atsižvelgiant į tai, anot senatorių, dabartinio JAV prezidento administracija ketina imtis priemonių, kad būtų užkirstas kelias ekonomikos ir politikos "mirties spiralei" Ukrainoje, rašo leidinys.

134
Tegai:
JAV, Ukraina
Dar šia tema
Monopolistų žaidimai: "Gazprom" galimybės įveikti konkurentus ES rinkoje
Rusija žada reaguoti, jei Ukrainoje atsiras JAV karinė bazė
Ukrainoje Banderos gimtadienis paskelbtas šventine diena