Petro Porošenko ir Konstantinopolio ekumeninis patriarchas Baltramiejus, archyvinė nuotrauka

Patriarchas Baltramiejus pasirašė tomosą dėl Ukrainos Bažnyčios autokefalijos

35
(atnaujinta 13:27 2019.01.06)
Tokiu būdu šalyje oficialiai pradeda veikti "naujoji Ukrainos Bažnyčia"

VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Konstantinopolio ekumeninis patriarchas Baltramiejus pasirašė dokumentą dėl naujosios Ukrainos Bažnyčios struktūros nepriklausomybės, ceremoniją transliavo televizijos kanalas "Priamoj".

Po rytinės maldos Šv. Jurgio patriarchalinėje bažnyčioje Baltramiejus perdavė "naujosios Ukrainos Bažnyčios" vadovui metropolitui Epifanijui Dumenko lazdą ir dokumentą apie Bažnyčios struktūros nepriklausomybę.

Susirinkusieji pradėjo ploti, kažkas garsiai sušuko nacionalistinį šūkį "Slava Ukraine! Gerojam slava!" ("Šlovė Ukrainai! Šlovė didvyriams!").

Ceremonijoje dalyvavo prezidentas Petro Porošenko su žmona, Aukščiausiosios Rados pirmininkas Andrejus Parubijus, ekonomikos plėtros ministras Stepanas Kubivas ir kiti.

Tomosą apie "naujosios Ukrainos Bažnyčios" autokefaliją patriarchas Baltramiejus pasirašė prieš dieną.

Naujosios Bažnyčios struktūros nepripažįsta jokia kita Bažnyčia, išskyrus Konstantinopolio. Ceremonijoje nedalyvavo nė vienas vietos ortodoksų bažnyčių atstovas.

Kanoninės Ukrainos stačiatikių Bažnyčios arkivyskupas Klementas pareiškė RIA Novosti, kad Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia (UOB) nerengs pamaldų kartu su "naująja Bažnyčia".

"Naujoji Bažnyčia yra ne kanoninė religinė organizacija. Tai reiškia, kad ši religinė organizacija neturi teisės kaip stačiatikių Bažnyčia atlikti visų sakramentų. Todėl mes neturime galimybės tarnauti su šios Bažnyčios religiniais vadovais", — sakė jis.

"Vienijanti katedra"

Kijeve, Šv. Sofijos katedroje, susirinkęs ortodoksų dvasininkų sinodas gruodžio 15 dieną įkūrė "suvienytą Ukrainos Ortodoksų Bažnyčią". Jos naujuoju vadovu buvo išrinktas 39 metų metropolitas Epifanijus.

Autokefalijos suteikimas verčia Ukrainos dvasininkus rinktis: likti ištikimiems Maskvos patriarchatui ar dėtis prie naujosios suvienytos Bažnyčios. Po to, kai buvo pasirašytos tomosas, Parubijus pažymėjo, kad jau apie 40 UOB parapijų prisidėjo prie naujai sukurtos struktūros.

35
Tegai:
bažnyčia, Ukraina
Dar šia tema
Patriarchas Kirilas "Suvienijimo susirinkimą" Kijeve pavadino žlugimu