Petro Porošenko ir Konstantinopolio ekumeninis patriarchas Baltramiejus, archyvinė nuotrauka

Patriarchas Baltramiejus pasirašė tomosą dėl Ukrainos Bažnyčios autokefalijos

37
(atnaujinta 13:27 2019.01.06)
Tokiu būdu šalyje oficialiai pradeda veikti "naujoji Ukrainos Bažnyčia"

VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Konstantinopolio ekumeninis patriarchas Baltramiejus pasirašė dokumentą dėl naujosios Ukrainos Bažnyčios struktūros nepriklausomybės, ceremoniją transliavo televizijos kanalas "Priamoj".

Po rytinės maldos Šv. Jurgio patriarchalinėje bažnyčioje Baltramiejus perdavė "naujosios Ukrainos Bažnyčios" vadovui metropolitui Epifanijui Dumenko lazdą ir dokumentą apie Bažnyčios struktūros nepriklausomybę.

Susirinkusieji pradėjo ploti, kažkas garsiai sušuko nacionalistinį šūkį "Slava Ukraine! Gerojam slava!" ("Šlovė Ukrainai! Šlovė didvyriams!").

Ceremonijoje dalyvavo prezidentas Petro Porošenko su žmona, Aukščiausiosios Rados pirmininkas Andrejus Parubijus, ekonomikos plėtros ministras Stepanas Kubivas ir kiti.

Tomosą apie "naujosios Ukrainos Bažnyčios" autokefaliją patriarchas Baltramiejus pasirašė prieš dieną.

Naujosios Bažnyčios struktūros nepripažįsta jokia kita Bažnyčia, išskyrus Konstantinopolio. Ceremonijoje nedalyvavo nė vienas vietos ortodoksų bažnyčių atstovas.

Kanoninės Ukrainos stačiatikių Bažnyčios arkivyskupas Klementas pareiškė RIA Novosti, kad Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia (UOB) nerengs pamaldų kartu su "naująja Bažnyčia".

"Naujoji Bažnyčia yra ne kanoninė religinė organizacija. Tai reiškia, kad ši religinė organizacija neturi teisės kaip stačiatikių Bažnyčia atlikti visų sakramentų. Todėl mes neturime galimybės tarnauti su šios Bažnyčios religiniais vadovais", — sakė jis.

"Vienijanti katedra"

Kijeve, Šv. Sofijos katedroje, susirinkęs ortodoksų dvasininkų sinodas gruodžio 15 dieną įkūrė "suvienytą Ukrainos Ortodoksų Bažnyčią". Jos naujuoju vadovu buvo išrinktas 39 metų metropolitas Epifanijus.

Autokefalijos suteikimas verčia Ukrainos dvasininkus rinktis: likti ištikimiems Maskvos patriarchatui ar dėtis prie naujosios suvienytos Bažnyčios. Po to, kai buvo pasirašytos tomosas, Parubijus pažymėjo, kad jau apie 40 UOB parapijų prisidėjo prie naujai sukurtos struktūros.

37
Tegai:
bažnyčia, Ukraina
Dar šia tema
Patriarchas Kirilas "Suvienijimo susirinkimą" Kijeve pavadino žlugimu
JAV dainininkas Džonas Ledžendas ir jo žmona JAV modelis Krisi Teigen

Dainininko Džono Ledžendo žmona neteko vaiko

(atnaujinta 16:46 2020.10.01)
Savo Instagram paskyroje 34 metų Krisi Teigen atvirai parašė apie baisią netektį, kuri ištiko jos šeimą

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Amerikiečių muzikantas Džonas Ledžendas (John Legend) ir jo žmona Krisi Teigen (Chrissy Teigen) neteko vaiko: kraupi žinia sukrėtė visus žvaigždžių poros gerbėjus.

Neseniai paaiškėjo, kad nėščia muzikanto žmona atsidūrė ligoninės palatoje: modeliui prasidėjo stiprus kraujavimas, dėl kurio gydytojai pareikalavo skubios hospitalizacijos. Visą šį laiką Ledžendas nepaliko žmonos ir meldėsi dėl žmonos ir sūnaus išgelbėjimo.

Teigen Instagram paskyroje pasirodė nespalvotų kadrų iš ligoninės serija: modelis su skausmu pranešė, kad ji ir Džonas Ledžendas neteko trečiojo vaiko. Berniukas taip ir negimė.

"Mes taip ir nesugebėjome sustabdyti kraujavimo ir jo išgelbėti, nors ir buvo perpiltas kraujas. Šį mažą manyje gyvenusį žmogų mes pavadinome Džeku. Ir jis visada bus juo. Mes nesugebėjome suteikti tau namų gyventi, bet mes visada tave mylėsime", — parašė modelis.

View this post on Instagram

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Teigen taip pat padėkojo visiems gerbėjams už palaikymą ir pažadėjo dar labiau mylėti savo šeimą. Žvaigždžių pora jau augina du vaikus: vyresnę dukrą Luną ir jaunesnį sūnų Mailzą.

Tegai:
dainininkas, JAV
Elmanas Pašajevas

Maskvos centre užpultas buvęs Jefremovo advokatas

(atnaujinta 15:27 2020.10.01)
Pašajevas pridūrė, kad pasivijo užpuoliką ir galėjo jam trenkti, tačiau pabijojo, kad tai provokacija ir prieš jį bus iškelta baudžiamoji byla

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Buvęs Michailo Jefremovo advokatas Elmanas Pašajevas pareiškė, kad pakeliui į spaudos konferenciją, prie televizijos kanalo "360" pastato, jis buvo užpultas ir apipiltas fekalijomis.

"Šiandien buvau užpultas dėl vakarykščio pasisakymo. Pranešiau, kad atskleisiu korupcionierius, suinteresuotus asmenis, kurie užsakė Jefremovo bylą, taip pat mano bylą. Kas tai, jei ne užsakymas?" — RIA Novosti cituoja jo pareiškimą, pasakytą spaudos konferencijos metu.

Pašajevas pridūrė, kad pasivijo užpuoliką ir galėjo jam trenkti, tačiau pabijojo, kad tai provokacija ir prieš jį bus iškelta baudžiamoji byla.

Be to, smurtautojas pametė dokumentus. Pašajevas svarsto, ar susisiekti su juo per socialinius tinklus ir paklausti, kas užsakė užpuolimą. "Pakalbėsiu su juo kaip su vyru", — pabrėžė jis.

Anksčiau Maskvos Presnenskio teismas aktoriui Michailui Jefremovui skyrė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę už birželio mėnesį Maskvos centre įvykusią avariją. 

Birželio 8 dieną Maskvos centre aktorius, neblaivus vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su "Lada". Automobilio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, vėliau mirė ligoninėje.

Tegai:
advokatas, Rusija, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Jefremovas nuteistas kalėti aštuonerius metus
Jefremovas papasakojo apie pirmąją naktį tardymo izoliatoriuje
Paaiškėjo, koks yra kameros draugų požiūris į Jefremovą
Vilnius

Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas

(atnaujinta 19:49 2020.10.01)
Gyventojams šiomis dienomis rekomenduojama kuo mažiau laiko praleisti lauke, vengti aktyvios fizinės veiklos gamtoje

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Ketvirtadienį oro kokybės matavimo stotys fiksuoja padidėjusį oro užterštumą visoje Lietuvoje, rašo Aplinkos apsaugos agentūra.

Šalyje vyrauja teršalų sklaidai nepalankios meteorologinės sąlygos, laikosi sausi orai. Be vietinių taršos šaltinių (transporto, pakeltosios taršos, pramonės įmonių), oro užterštumui taip pat įtakos turi ir atneštiniai teršalai iš kaimyninių šalių.

Vyrauja pietryčių, rytų krypties oro srautai, kartu su jais atkeliauja teršalai iš pietvakarių Rusijos, pietryčių Ukrainos, kur, remiantis palydovine informacija, fiksuojama daug miškų gaisrų.

"Situacija iki savaitės pabaigos keisis mažai, vyraus pietryčių, rytų krypčių vėjas. Todėl, tikėtina, jog ir artimiausiomis dienomis ore bus fiksuojamas didesnis teršalų kiekis", — rašoma pranešime.

Taip pat buvo pateiktos rekomendacijos savivaldybėms: drėkinti paviršius, ypač statybos vietų, gatvių ir kelkraščių. Tuo tarpu gyventojams šiomis dienomis rekomenduojama kuo mažiau laiko praleisti lauke, vengti aktyvios fizinės veiklos gamtoje.

Tegai:
oro tarša, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje vis dar tęsiasi hidrologinė sausra
Aštuoniuose Lietuvos miestuose pasiektas temperatūros rekordas
Lietuvoje savaitgalį pasiektas naujas paros temperatūros rekordas