JAV Kongreso rūmai, archyvinė nuotrauka.

JAV Senatas užblokavo sankcijas Rusijai, Sirijai ir Iranui

80
(atnaujinta 07:59 2019.01.09)
Dokumente siūloma patvirtinti įvairias sankcijas Sirijai, remiantis JAV prezidento dekretais, kurių valstybės vadovas negali atšaukti be Kongreso pritarimo, ir pateikiami apribojimai Sirijos sąjungininkams (Rusijai ir Iranui) dėl pagalbos Damaskui

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Antradienį JAV Senatas negalėjo balsuoti dėl įstatymo projekto, kuriame numatytos sankcijos už pagalbą Sirijos vyriausybei, praneša RIA Novosti.

Dokumentui "Amerikos saugumo stiprinimas Artimuosiuose Rytuose" pritarė mažiau nei du trečdaliai iš šimto senatorių. Iš pradžių demokratai pareiškė, kad jie nepalaikys projektų, kurie neskatina vyriausybės darbo režimo atnaujinimo. Todėl tik 56 senatoriai pritarė tolesniam įstatymo projekto svarstymui iš būtinų 60 balsų. Po to Senato respublikonų lyderis Mičas Makonelis (Mitch McConnell) pristatė dokumentą naujam svarstymui.

Dauguma JAV federalinių žinybų nedirba arba dirba su apribojimais nuo gruodžio 22 dienos dėl nepatvirtinto biudžeto: JAV prezidentas Donaldas Trampas reikalauja, kad biudžete būtų numatyta skirti 5,6 mlrd. dolerių sienai pasienyje su Meksika statyti.

Sankcijos Sirijai, Rusijai, Iranui

Dokumente, kurį užblokavo senatoriai, siūloma įstatymu patvirtinti įvairias sankcijas Sirijai, remiantis JAV prezidento dekretais, kurių valstybės vadovas negali atšaukti be Kongreso pritarimo. Be to, dokumente pateikiami apribojimai artimiausiems Sirijos sąjungininkams — Rusijai ir Iranui — dėl karinės ir kitos pagalbos Damaskui. Sankcijos tradiciškai numato JAV jurisdikcijai priklausančių juridinių ir fizinių asmenų sąskaitų ir turto blokavimą, atsisakymą išduoti ir panaikinti galiojančias JAV vizas tokiems asmenims.

Pagal šį dokumentą sankcijos taikomos "užsieniečiui, kuris yra karo rangovas ar samdinys, vykdantis karo veiksmus Sirijos, Rusijos Federacijos ar Irano vyriausybės nurodymu Sirijos teritorijoje".

Be to, sankcijos numatytos už bet kokį bendradarbiavimą su Sirijos vyriausybe, įskaitant angliavandenilių gamybą šioje šalyje, orlaivių įrangos ir atsarginių dalių tiekimą kariniams poreikiams.

Įstatymo projekte Rusija kartu su Sirijos ir Irano valdžios institucijomis faktiškai kaltinama dėl atakų, nukreiptų į civilius ir civilinius objektus; gyvenviečių apsupties, trukdant ten teikti humanitarinę pagalbą. 331 straipsnyje nustatyta, kad sankcijos gali būti sustabdytos, jei Maskva, Damaskas ir Teheranas sustabdys tokius veiksmus. Išimtis gali būti padaryta dėl humanitarinių priežasčių ir tuo atveju, jei panašūs veiksmai vykdomi, paisant "nacionalinio saugumo interesų".

Be to, dokumentas įpareigoja prezidentą pateikti Kongresui humanitarinės pagalbos teikimo Sirijos gyventojams strategiją per 180 dienų, o JAV finansų ministerija — nustatyti, ar Sirijos centrinis bankas užsiima pinigų plovimu, ir, jei taip, taikyti sankcijas.

Bendradarbiavimas su Izraeliu ir Jordanija

Atskiras įstatymo projekto skyrius skirtas bendradarbiavimui gynybos srityje su Izraeliu ir Jordanija plėtoti.

Visų pirma, Izraelio pagalbos programos pratęsiamos iki 2023 metų spalio mėnesio, o tokios pagalbos dydis turėtų būti mažiausiai 3,3 mlrd. dolerių. JAV prezidentas taip pat gauna leidimą tiekti aukšto lygio ginklus Izraeliui.

Keli dokumento straipsniai susiję su bendradarbiavimo su Izraeliu plėtra kosmoso srityje, kova su neteisėtu dronų naudojimu ir pagalba besivystančioms šalims.

Beprecedentis Trampo spaudimas: JAV sankcijos prieš Iraną
© Sputnik /
"Beprecedentis Trampo spaudimas": JAV sankcijos prieš Iraną
80
Tegai:
pagalba, Iranas, JAV, Sirija, Rusija
Dar šia tema
JAV Senatas siūlo finansuoti Europos siekius atsisakyti Rusijos dujų
JAV priėmė rezoliuciją, smerkiančią Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje
Rusiškoji vakcina nuo COVID-19

CNN paskelbė apie JAV atsisakymą padėti Rusijai sukurti vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 09:28 2020.08.14)
Pranešime teigiama, kad Rusija yra atvira keistis informacija apie vakcinas, kuri galėtų padėti JAV farmacijos kompanijoms gaminti vakciną

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Rusija pasiūlė JAV padėti sukurti vakciną nuo koronaviruso, tačiau JAV to atsisakė, CNN sakė neįvardyti Rusijos valdininkai.

Kanalo šaltiniai teigė, kad Rusija pasiūlė "precedento neturintį bendradarbiavimą" JAV projekte "Viršgarsinis greitis", kurio tikslas buvo sukurti vakciną, tačiau paaiškėjo, kad "JAV nėra atvira" Rusijos medicinos plėtrai.

"Amerika apskritai jaučia nepasitikėjimą Rusija ir mes manome, kad taip yra dėl nepasitikėjimo technologijomis, įskaitant vakcinas, tyrimus ir gydymą", — kanalui pasakojo aukštas pareigas užimantis Rusijos valdininkas.

Rusijos valdininkai kanalui taip pat sakė, kad Rusija yra atvira keistis informacija apie vakcinas, kuri galėtų padėti JAV farmacijos kompanijoms gaminti vakciną.

Anot kanalo rusų šaltinių, vakcina galėtų išgelbėti amerikiečių gyvybes, o Vašingtonas turėtų "galvoti apie vakcinos kūrimą".

"Jei mūsų vakcina pasirodys viena efektyviausių, kils klausimų: kodėl JAV giliau neištyrė šios galimybės, kodėl politika stojo tarp vakcinos kūrimo", — CNN sakė Rusijos valdininkas.

Tuo pačiu, Amerikos valdininkai kanalui teigė, kad Rusijos vakcina JAV "laikoma tokia neišdirbta, kad net nesukėlė jokio rimto susidomėjimo".

"JAV niekada to neišmėgins su beždžionėmis, ką jau kalbėti apie žmones", — teigė neįvardytas Amerikos valdininkas.

Rusija paskelbė apie pirmosios pasaulyje vakcinos nuo COVID-19, pavadintos "Sputnik V" registraciją, ji atliko visus būtinus patikrinimus ir formuoja stabilų imunitetą. JAV tikisi iki metų pabaigos gauti vakciną nuo koronaviruso, kuri dabar yra trečiajame bandymų etape.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, JAV, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Daugiausia naujų COVID-19 atvejų nustatyta Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse
NVSC paragino keliaujančius anketas pildyti elektroniniu būdu
Princas Haris ir Megan Markl

Princas Haris ir Megan Markl slapta nusipirko namą JAV

(atnaujinta 20:31 2020.08.13)
Šaltinių teigimu, nors princas Haris išaugo karališkoje šeimoje ir Bekingemo rūmų salėse, jis teikia pirmenybę jaukesniems namams

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Princas Haris ir jo žmona Megan Markl slapta nusipirko namą Santa Barbaroje, Kalifornijoje, kad ramiai užaugintų savo sūnų Arčį po to, kai paliko britų karališkąją šeimą, praneša "Page Six".

Anot leidinio, jie į dvarą persikėlė dar liepos mėnesį. Tame pačiame rajone gyvena ir jų draugai — televizijos laidų vedėjai Oprah Winfrey ir Ellen DeGeneres.

"Jie patys nusipirko šį namą. Būtent čia jie nori gyventi po išvykimo iš Britanijos. Tai yra pirmasis turto objektas, kurį jie kada nors turėjo. Tai buvo ypatingas laikas jiems kaip porai ir kaip šeimai — kol kas per šešias savaites nuo persikėlimo jiems pavyko viską išlaikyti paslaptyje", — patikslino šaltinis.

Šaltinis neatskleidė kitų su turtu susijusių detalių,tame tarpe jo kainos, saugumo sumetimais, tačiau pridūrė: "Jie kruopščiai viską apgalvojo. Šioje vietoje jie planuoja būti laimingi: susirasti gerų draugų ir auginti Arčį suteikdami jam galimybę žaisti su kitais jo amžiaus vaikais".

Anksčiau žiniasklaida rašė, kad pastaruosius keletą mėnesių pora gyveno Beverli Hilse, aktoriaus Tailerio Perio prabangiame dvare su 18 miegamųjų kambarių. Šaltinių teigimu, nors princas Haris augo karališkoje šeimoje ir Bekingemo rūmų salėse, jis teikia pirmenybę "kameriniams ir jaukesniems namams".

Princas Haris ir Megan Markl oficialiai nustojo atlikti savo karališkas pareigas balandžio 1 dieną. Sausio pradžioje jis su žmona pranešė, kad nori atsisakyti pagal statusą atitinkančių finansinių privilegijų, savarankiškai užsidirbti ir paskirstyti savo laiką tarp Britanijos ir Šiaurės Amerikos.

Tegai:
karališkoji šeima, JAV, Megan Markle, Princas Haris
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Ieškant laisvės: kas žinoma apie sensacingą Markl ir princo Hario knygą?
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Princesės dienoraščiai: Megan Markl paskelbs kompromatą karališkajai šeimai
Paaiškėjo, kiek pinigų per dieną išleidžia Megan Markl ir princas Haris
Mergina oro uoste

SAM paskelbė pagrindines išimtis dėl privalomos izoliacijos atvykstantiems Lenkijos

(atnaujinta 10:57 2020.08.14)
Pranešama, kad prievolė izoliuotis Lietuvos piliečiams netaikoma tik tuo atveju, jei asmenys turi tai įrodančius dokumentus

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Specialistai pabrėžia, kad 14 dienų izoliacija netaikoma išimtiniais atvejais, taikomais tik atvykus iš Lenkijos, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

"Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, izoliavimasis neprivalomas Lietuvos Respublikos piliečiams, grįžusiems ar atvykusiems iš Lenkijos Respublikos, kai buvo vykstama šiais trimis atvejais — darbo, studijų ar su žemės ūkio veikla susijusiais reikalais. Tokia išimtis numatyta ir iš Lenkijos į Lietuvą atvykusiems Lenkijos Respublikos piliečiams, teisėtai gyvenantiems Lenkijoje", — teigiama pranešime.

Tuo pačiu pranešama, kad prievolė izoliuotis Lietuvos piliečiams netaikoma tik tuo atveju, kai asmenys turi tai įrodančius dokumentus, pavyzdžiui, darbo sutartį su Lenkijos įmone, studijų sutartį arba žemės ūkio nuomos/panaudos sutartį ar sutartis su žemės ūkio produkcijos supirkėjais ir panašiai.

Pažymima, kad Lenkijos piliečiams taip pat reikia turėti dokumentus, įrodančius asmens darbo santykius, studijas ar žemės ūkio veiklą Lietuvoje.

Pranešime teigiama, kad Lenkijai taip pat taikoma tranzito išimtis, numatanti, kad izoliacija neprivaloma Lietuvos piliečiams, teisėtai gyvenantiems Lietuvoje ir tranzitu grįžtantiems per Lenkiją.

SAM primena, kad tarptautiniai komerciniai vežimai nėra sustabdyti. Sveikatos apsaugos ministro įsakyme nurodyta, jog ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo juos visų rūšių transporto priemonėmis, izoliacija privaloma nuo atvykimo į Lietuvą iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau kaip 14 dienų.

Tegai:
Lietuva, Lenkija, saviizoliacija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Labiausiai COVID-19 infekcijos paveiktų šalių sąrašas bus atnaujintas kitą savaitę
Aplinkos ministerija paskelbė taršos nitratais ataskaitą