Briuselio policija, archyvinė nuotrauka.

Briuselyje suimtas įtariamasis dėl teroro išpuolių Paryžiuje

22
(atnaujinta 09:00 2019.01.09)
Mohamedas E. sulaikytas katalikų Kalėdų išvakarėse, įtariamajam pateikti kaltinimai dėl teroro išpuolių Paryžiuje

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Vyras vardu Mohamedas E. buvo suimtas Briuselyje atliekant tyrimą dėl teroro išpuolių 2015 metų lapkričio mėnesį Paryžiuje, pranešė laikraštis Libre Belgique.

Anot leidinio, įtariamajam pateikti kaltinimai dėl dalyvavimo įsigyjant Kalašnikovo šautuvus, kurie buvo naudojami teroro išpuolių Prancūzijos sostinėje metu.

Mohamedas E. sulaikytas katalikų Kalėdų išvakarėse, tačiau tai tapo žinoma tik trečiadienį. Įtariamajam jau pateikti kaltinimai dėl teroro išpuolių Paryžiuje.

2015 metų lapkričio 13 dienos vakare trys koordinuotos teroristų grupės pradėjo atakų seriją Paryžiuje ir artimiausiame Saint-Denis priemiestyje.

Iš viso išpuolių aukomis tapo 130 žmonių, sužeista daugiau nei 350 žmonių.

22
Dar šia tema
Briuselyje įtariamas teroro išpuolis: peiliu sužeisti du policininkai
ES miestai prastai apsaugoti nuo teroristinių išpuolių
JAV vėliava

PSO dar negavo oficialaus laiško JAV dėl išėjimo organizacijos

(atnaujinta 22:51 2020.07.13)
Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė organizacijos direktoriui laišką, kuriame jis grasino nustosiąs finansuoti organizaciją ir persvarstysiąs JAV narystę, jei per mėnesį nebus įvykdytos reformos

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija dar negavo oficialaus laiško iš JAV, kad pasitraukia iš organizacijos, per trumpąją spaudos konferenciją Ženevoje sakė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, praneša RIA Novosti.

JAV pranešė JT generaliniam sekretoriui apie pasitraukimą iš PSO, sprendimas įsigalios 2021 metų liepos 6 dieną, teigiama oficialaus generalinio sekretoriaus atstovo Štefano Dujaričiaus (Stéphane Dujarric) komentare.

"Mes negavome oficialaus laiško iš JAV", — sakė PSO direktorius.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė PSO direktoriui Tedrosui Adhanomui Ghebreyesusui laišką, kuriame jis grasino nustosiąs finansuoti organizaciją ir persvarstysiąs JAV narystę, jei per mėnesį nebus įvykdytos reformos.

JAV prezidentas pranešė, kad jo administracija ištyrė nesėkmingą PSO atsaką į koronaviruso pandemiją. Antradienį Pasaulio sveikatos asamblėja priėmė rezoliuciją dėl PSO veiklos pandemijos metu tyrimo.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM atnaujino koronaviruso paveiktų šalių sąrašą
Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija ruošiasi antrajai COVID-19 bangai
Koronaviruso testas

PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje

(atnaujinta 22:40 2020.07.13)
Anksčiau buvo pranešta, kad Sečionovo universitete vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje, RIA Novosti papasakojo PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič, komentuodama pirmojo klinikinių tyrimų dėl koronaviruso vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centras, etapo pabaigą.

Sečionovo universiteto Medicininės parazitologijos ir tropinės medicinos instituto direktorius Aleksandras Lukaševas liepos 12 dieną RIA Novosti sakė, kad vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu.

Antrasis koronaviruso vakcinos tyrimo etapas truks iki liepos 28 dienos, po kurio Gamalėjos institutas pateiks registraciją, pasakojo Aleksandras Gincburgas, Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centro direktorius.

"PSO palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje", — sakė Vujnovič, pažymėdama, kad Gamalėjos instituto sukurta vakcina jau yra visuotiniame vakcinų-kandidačių sąraše, tačiau kol kas tai tik pirmasis klinikinių tyrimų etapas.

"Informacija apie vakcinų-kandidačių tyrimų rezultatus ir etapus yra prieinama pasaulinėje platformoje. Gavus informaciją, ji bus ten paskelbta. PSO ragina visas šalis dirbti per šią integruotą platformą", — pridūrė Vujnovič.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

Tegai:
vakcina, Rusija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ekspertas pakomentavo JAV ir Lenkijos santykių ateitį
Pavojingas laviravimas. Lietuvai derėtų susimąstyti po rinkimų Lenkijoje
Vagis, archyvinė nuotrauka

Vilniuje namo pavogė virš 91 tūkst. eurų

(atnaujinta 08:32 2020.07.14)
Policijos duomenimis, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už vagystę gresia laisvės atėmimu iki aštuonerių metų

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Vilniuje iš namo pavogta didelė pinigų suma, pranešė Lietuvos policija.

Liepos 13 dieną, pirmadienį, Šv. Stepono gatvėje, pastebėta, kad iš namo pavogti pinigai.

Policijos duomenimis, nuostolis sudaro 91 047 eurus.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

Už didelės vertės svetimo turto pagrobimą arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybės arba svetimo turto pagrobimą dalyvaujant organizuotoje grupėje, gresia laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Tegai:
policija, vagystė, Vilnius
Dar šia tema
Lietuvos policija papasakojo apie vyriausią policijos žirgą
Sustabdžius neblaivų BMW vairuotoją, pareigūnams teko pasirūpinti vyro augintiniu
Girtas kariškis grasino moteriai smurtu