Vamzdžiai Nord Stream-2 tiesimui, archyvinė nuotrauka.

JAV grasina sankcijomis "Nord Stream-2" rangovams

45
(atnaujinta 10:59 2019.01.09)
Sankcijos pirmiausia gali būti taikomos specializuotoms statybų bendrovėms, atliekančioms vamzdžių klojimo darbus: Šveicarijos bendrovių grupei "Allseas" ir Italijos "Saipem"

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. JAV ketina taikyti sankcijas dviem Europos statybų bendrovėms, kurios tiekia vamzdžius dujotiekiui "Nord Stream-2", praneša vokiečių leidinys Handelsblatt, nurodydamas šaltinius Vokietijos vyriausybėje.

Tokie planai rengiami JAV Valstybiniame departamente, o Berlyne "Nord Stream-2" aktyviai kritikuoja Amerikos ambasadorius Ričardas Grenelis, kuris anksčiau pareiškė, kad dujotiekio statyboje dalyvaujančios bendrovės "visada rizikuoja, nes sankcijos yra visiškai tikėtinos".

Pasak leidinio, sankcijos pirmiausia gali būti taikomos specializuotoms statybų bendrovėms, atliekančioms vamzdžių klojimo darbus: Šveicarijos bendrovių grupei "Allseas" ir Italijos "Saipem".

Tuo tarpu, pasak pramonės atstovų, pagrindinė našta tenka "Allseas", kuri tiesia daugiau kaip 90 proc. dujotiekio, o "Saipem" jau baigė savo darbų dalį.

"Vokietijos vyriausybė su nerimu stebi nuolatinius JAV bandymus sustabdyti "Nord Stream-2" statybą ir visais lygiais, iki pat užsienio reikalų ministro Heiko Maaso, bando daryti įtaką Vašingtonui", — rašo "Handelsblatt".

Dujotiekis "Nord Stream-2"

Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujų tiekimo linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, daugelis Europos šalių (įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą) ir JAV, ragindama ES naudoti suskystintas gamtines dujas.

JAV yra pagrindinės projekto priešininkės ir nuolat ragina Europos šalis jį atšaukti. Vašingtonas ketina tiekti savo SGD į Europą. Projektui "Nord Stream-2" taip pat nepritaria Lietuva, Latvija, Lenkija ir Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra ne politinis, o ekonominis projektas.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
45
Tegai:
sankcijos
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (145)
Dar šia tema
Buvęs Vokietijos kancleris paaiškino, kodėl JAV yra prieš "Nord Stream-2"
Rusijos ambasadorius: Austrija tiki sėkmingu "Nord Stream-2" įgyvendinimu
Ukraina paskelbė apie dujų tranzito sumažėjimą dėl "Nord Stream"
Ragina apvogti, kad Rusija išsigąstų: ką slepia "Nord Stream-2" oponentai