Krymo tiltas per Kerčės sąsiaurį, archyvinė nuotrauka.

Kijevas pasiūlė prasiveržti į Azovo jūrą, pasitelkus "stebėjimą kosmoso"

69
(atnaujinta 07:49 2019.01.10)
Ukrainos politinė ir karinė vadovybė anksčiau pranešė, kad Kijevas ruošia tolesnius karo laivų žygius į Azovo jūrą, o tarptautinių organizacijų atstovai bus pakviesti kaip stebėtojai

VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Buvęs Ukrainos ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkas, generolas leitenantas Igoris Romanenko interviu leidiniui UAportal metu pareiškė, kad Vakarų sąjungininkų

krainos laivų sulaikymas, archyvinė nuotrauka
© Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым
 atliekamas "stebėjimas iš kosmoso" galėtų padėti Kijevui perplaukti Kerčės sąsiaurį ir pasiekti Azovo jūrą.

Ukrainos politinė ir karinė vadovybė anksčiau pranešė, kad Kijevas ruošia tolesnius karo laivų žygius į Azovo jūrą, o tarptautinių organizacijų atstovai bus pakviesti kaip stebėtojai.

Pasak Romanenko, yra du įvykių eigos variantai. Pirmuoju atveju Ukrainos laivyno laivai laisvai pateks į Azovo jūrą, pažymėjo Romanenko.

"Jei mūsų laivus stabdys, Rusijos pozicija bus aiški. Manau, kad reikia imtis naujų bandymų, įdiegiant vaizdo ir garso įrašus, ir, pradedant nuo išvykimo iš Odesos, transliuoti visas komandas, visas derybas su Rusijos pareigūnais. O sąjungininkai mums padės, viską fiksuodami iš kosmoso. Pasiruošus galima pasiekti tam tikrų rezultatų", — sakė generolas.

Tokiomis aplinkybėmis Rusija atsidurs "sudėtingoje situacijoje", o Ukrainai kariniu-politiniu požiūriu tai bus "garantuotas variantas", sakė jis.

Provokacija Kerčės sąsiauryje

Lapkričio 25 dieną Rusijos FSB pasienio tarnybos pareigūnai sulaikė tris Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivus, kurie pažeidė Rusijos sieną, nevykdė teisėtų pasienio apsaugos tarnybos pareigūnų reikalavimų ir pavojingai manevravo.

Sulaikyti Ukrainos laivai pristatyti į Kerčės uostą
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Maskva Ukrainos veiksmus pavadino provokacija. Pradėta baudžiamoji byla dėl valstybės sienos pažeidimo, 22 Ukrainos jūrininkai ir du SBU pareigūnai sulaikyti dviem mėnesiams.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino įvykį Porošenko surengta provokacija prieš rinkimus. Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai veikė pagal šalies įstatymus.

Vėliau Kijevas ne kartą pareiškė, kad Ukraina ketina vėl plukdyti laivus per Kerčės sąsiaurį, lydint tarptautiniams stebėtojams.

69
Tegai:
tarptautinis stebėtojas, Azovo jūra, Ukraina
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (53)
Dar šia tema
Rusijos ministras papasakojo apie Maskvos ir ES santykių "renesansą"
Po incidento Kerčės sąsiauryje JAV Ukrainai skirs 10 milijonų dolerių
Ukrainos kariškiai suniokojo pensionatą Krymo pasienyje
Ukrainos generolas paskelbė, kad šalis prarado Vakarų paramą
Ukraina pratęsė draudimą Rusijos vyrams atvykti į šalį