Ukrainos pasienio kontrolės punktas, archyvinė nuotrauka.

Atšaukus karo padėtį į Ukrainą neįleista daugiau kaip 800 rusų

30
(atnaujinta 16:54 2019.01.11)
Ukrainos pasienio pareigūnai per mėnesį nuo karo padėties įvedimo neįleido į Ukrainą daugiau nei 1,6 tūkst. Rusijos Federacijos piliečių

VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Pasibaigus karo padėties galiojimui, į Ukrainą neįleista daugiau kaip 800 Rusijos piliečių, sienos apsaugos pareigūnai ir toliau stiprina pasienio apsaugą, praneša RIA Novosti.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenko Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos posėdžio metu gruodžio 26 dieną paskelbė apie karo padėties atšaukimą dešimtyje šalies regionų. Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba rekomendavo Valstybės sienos tarnybai toliau stiprinti sienos su Rusijos Federacija apsaugą ir sustiprinti atvykusiųjų į Ukrainą kontrolę.

"Atšaukus karinę padėtį sienos apsaugos pareigūnai ir toliau laikosi sustiprintų priemonių režimo, kad patikrintų užsienio piliečių atvykimą į Ukrainą. Nuo gruodžio 26 dienos daugiau nei 800 Rusijos piliečių neįleista į šalį", — sakoma pranešime.

Anksčiau valstybės sienos tarnybos vadovo pavaduotojas Olegas Slobodianas sakė, kad Ukrainos pasienio pareigūnai per mėnesį nuo karo padėties įvedimo neįleido į Ukrainą daugiau nei 1,6 tūkst. Rusijos Federacijos piliečių.

Ukraina pratęsė draudimą Rusijos vyrams atvykti į šalį>>

Lapkričio 26 dieną Ukrainos Aukščiausioji Rada patvirtino Porošenko dekretą dėl karo padėties įvedimo 10 šalies regionų 30 dienų po to, kai Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos sieną ir buvo sulaikyti Rusijos pareigūnų. Dokumentas įsigaliojo lapkričio 29 dieną.

30
Tegai:
karo padėtis, Rusijos Federacija, Ukraina
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
Dar šia tema
Ukrainos sienos apsaugos pareigūnai per parą neįleido į šalį 50 Rusijos piliečių
Ukrainos generalinis prokuroras paskelbė apie Rusijos "trečiąją okupacijos bangą"
Ukrainoje pasibaigė karo padėties galiojimas