Tarptautinis berlino oro uostas Šionefeldas

Aštuoniuose dideliuose Vokietijos oro uostuose sausio 15-ąją vyks streikai

25
(atnaujinta 16:41 2019.01.14)
Dėl protesto akcijų galimi masiniai skrydžių vėlavimai ir atšaukimai

VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Aštuoniuose dideliuose Vokietijos oro uostuose antradienį, sausio 15 dieną, suplanuotas saugumo tarnybos pareigūnų streikas, praneša RIA Novosti su nuoroda į agentūrą "dpa".

Oro uostas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Кряжев

Protesto akcijos suplanuotos Frankfurto prie Maino, Hamburgo, Miuncheno, Hanoverio, Brėmeno, Leipcigo/Halės, Drezdeno ir Erfurto oro uostuose. Dėl to galimi masiniai skrydžių vėlavimai ir atšaukimai.

Kaip teigiama Frankfurto oro uosto svetainėje paskelbtame pranešime, dėl streiko keleivių kontrolė nebus vykdoma iki 20:00 (21:00 Lietuvos laiku), keleiviai greičiausiai negalės patekti į savo skrydžius, jiems rekomenduojama susisiekti su vežėjais dėl papildomos informacijos. Keleiviams, keliaujantiems tranzitu per Frankfurtą, bus surengtas patikrinimas, tačiau oro uosto darbuotojai perspėjo apie galimus vėlavimus.

Kaip anksčiau pranešė profesinė sąjunga, skelbianti akciją Frankfurto oro uoste, "darbdaviai galėjo sureaguoti į įspėjamuosius signalus, tačiau dėl to, kad jie dėl visiškai neaiškių priežasčių neparodė noro bendradarbiauti, streikas tapo būtinas".

Profesinė sąjunga reikalauja padidinti atlyginimus Vokietijos oro uostuose dirbantiems saugumo tarnybos pareigūnams, kalbama apie atlygio didinimą 20 eurų už valandą. Kitas derybų su darbdaviais etapas numatytas sausio 23-24 dienomis Berlyne.

Anksčiau panašios protesto akcijos įvyko Berlyno, Kelno/Bonos, Diuseldorfo ir Štutgarto oro uostuose, jos lėmė masinį skrydžių atšaukimą ir vėlavimą ne tik minėtuose oro uostuose, bet ir visoje Vokietijoje.

25
Tegai:
streikas, oro uostas, Vokietija
Dar šia tema
Paryžiuje prasidėjo "geltonųjų liemenių" susidūrimai su policija