ES ir Ukrainos vėliavos

Rados deputatas apkaltino Vakarus "visų sulčių išspaudimu" Ukrainos

55
(atnaujinta 12:43 2019.01.16)
Aukščiausiosios Rados deputato teigimu, JAV ir ES šalyje siekia tik savo ekonominių interesų

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga išspaudžia visus išteklius iš Ukrainos, siekdamos tik savo ekonominių interesų, pareiškė Aukščiausiosios Rados deputatas Jevgenijus Murajevas televizijos kanalo "Naš" eteryje.

"Ar tikite Trečiuoju pasauliniu branduoliniu karu dėl Ukrainos? Jog JAV ar Europa paaukos savo gerovę, kad padėtų Porošenko ar mums su jumis? Jie išspaudžia iš Ukrainos visas sultis, išspaudžia išteklius: mūsų Karpatus, mūsų darbo jėgą, realizuoja čia pigias prekes", — pasakė Murajevas.

Gruodžio viduryje Aukščiausiosios Rados deputatas Viktoras Bondaris pareiškė, kad Briuselis apgavo Kijevą prekybos susitarimų sudarymo metu ir verčia jį pirkti Europos aukštųjų technologijų prekes.

Asociacijos ir laisvosios prekybos susitarimas su ES

2014 metų vasarą Ukraina pasirašė Asociacijos ir laisvosios prekybos susitarimą su Europos Sąjunga (kartu su Moldova ir Gruzija). Tais pačiais metais išankstiniu pagrindu pradėjo veikti politinė susitarimų dalis.

Nuo 2016 metų sausio įsigaliojo beveik visos laisvosios prekybos zonos sukūrimo nuostatos.

Pasaulio banko analitikų teigimu, Kijevas nesugebėjo pasinaudoti Asociacijos su ES susitarimo nauda.

55
Tegai:
Ukrainos Aukščiausioji Rada, JAV, Ukraina, ES
Dar šia tema
Rados deputatas paaiškino, kodėl Ukraina priklauso nuo prekybos su Rusija
Ukraina įvertino karo su Rusija tikimybę
"Įmovos sistema": buvęs Rados deputatas paaiškino Ukrainos politikos ES nesėkmę
Koronavirusas

Mokslininkai atrado neįprastą būdą diagnozuoti koronavirusą

(atnaujinta 10:07 2020.07.12)
Tyrimo metu mokslininkai naudojo žmonių garso balso įrašus, kuriems buvo nustatytas COVID-19. Analizei įrašai buvo palyginti prieš užkrėtimą ir sužinojus apie teigiamą koronaviruso analizę

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Grupė MIT mokslininkų papasakojo apie koronaviruso diagnozavimo balsu metodą. Jie paskelbė tyrimą "IEEE Open Journal of Engineering in Medicine and Biology".

Kaip pažymėta straipsnyje, žmogaus kalba ir balsas didžiąja dalimi priklauso nuo kvėpavimo ir, jei, pavyzdžiui, kyla kokių nors problemų su plaučiais, tai turi įtakos žmogaus kalbėjimui.

Tyrimo metu mokslininkai naudojo garso balso įrašus, kuriems buvo nustatytas COVID-19. Analizei įrašai buvo palyginti prieš užkrėtimą ir sužinojus apie teigiamą koronaviruso analizę.

Autoriai nustatė, kad užsikrėtus koronavirusu, garso signalų įvairovė žymiai sumažėja. Pažymima, kad šis sumažėjimas pasireiškia balso savybėmis, susijusiomis su kvėpavimu.

Kartu mokslininkai pabrėžia, kad tai tik pirmieji etapai ir jie panaudojo tik penkių žmonių balsų pavyzdžius, o toliau nagrinėjant problemą, tyrimas turi būti tęsiamas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 550 tūkst. žmonių.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje per parą nustatytų koronaviruso atvejų skaičius sumažėjo
Rusijoje prasidėjo paskutinis klinikinių vakcinos nuo COVID-19 tyrimų etapas
Koronaviruso plitimas

Mokslininkai ragina PSO pripažinti koronaviruso plitimą ore

(atnaujinta 11:11 2020.07.11)
Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Beveik 240 mokslininkų iš 32 šalių ragina Pasaulio sveikatos organizaciją pripažinti koronaviruso plitimą per mažiausias ore esančias daleles kaip reikšmingą infekcijos plitimo veiksnį, rašo "The New York Times".

PSO teigia, kad virusas plinta daugiausia per didelius lašelius, kurie išsiskiria iš paciento kvėpavimo takų kosint, čiaudint ar bendraujant ir pasiekiant bet kurį paviršių.

Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore.

Kitą savaitę moksliniame žurnale gali būti paskelbtas 239 mokslininkų laiškas PSO, kuriame prašoma peržiūrėti rekomendacijas.

Pačioje organizacijoje įrodymai apie koronaviruso plitimą oru buvo vadinami neįtikinamais.

"Per pastaruosius porą mėnesių mes kelis kartus tvirtinome, kad manome, jog galimas perdavimas per orą, bet tikrai neparemti įtikinamais ar net aiškiais įrodymais. Šiuo klausimu vyksta rimtos diskusijos", — laikraštis cituoja Benedetta Allegranzi, PSO infekcijų kontrolės techninę direktorę.

Straipsnio autoriai pažymi, kad jei sklidimas ore iš tiesų yra reikšmingas plitimo veiksnys, tada reikės įdiegti keletą naujų priemonių, kad būtų aptiktas koronavirusas, įskaitant kaukių nešiojimą patalpose net per socialinį atstumą, medicininių kaukių dėvėjimą su specialiomis kaukėmis, kurios filtruoja mažiausias daleles, ir naudoti vėdinimo sistemos viešose vietose, taip pat ultravioletinės lempos, galinčios sunaikinti viruso daleles.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 554 tūkst. žmonių.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mirtina Estijos tranzito pramonės liga. Ir tai nėra koronavirusas
Lėktuvas su NATO kariuomene Latvijos nepasiekė dėl COVID-19 grėsmės