Kijevas

Kandidatai į Ukrainos prezidento postą negalės įvykdyti pažadų, mano Rada

42
(atnaujinta 09:55 2019.01.17)
Rinkėjai raginami analizuoti, ar politikai duoda realius pažadus ir ar tai įeina į jų įgaliojimus, nes kandidatai kartais priskiria prezidentui nebūdingus įgaliojimus, teigia Rados deputatė

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Kandidatai į Ukrainos prezidento postą negalės įvykdyti savo ekonominių pažadų, šalis yra ant griūties slenksčio, mano Aukščiausiosios Rados deputatė iš frakcijos "Savigarba" Jelena Sotnik.

"Kai kandidatai jums kažką žada, visada klauskite, kieno sąskaita jie tai įvykdys. Mes iš tikrųjų esame prie griūties slenksčio, o jums žadama padidinti pensijas, lengvatas, suteikti paskolas", — pasakė Sotnik televizijos kanalo "NewsOne" eteryje.

Jos nuomone, rinkėjai turėtų analizuoti, ar politikai duoda realius pažadus ir ar tai įeina į jų įgaliojimus, nes kandidatai kartais priskiria prezidentui nebūdingus įgaliojimus.

"Prezidentas negali sumažinti tarifų du kartus, tai nėra jo įgaliojimai. Prezidentas negali savarankiškai padidinti ekonomikos 10 kartų. Jo rankose yra prokuratūra, SBU, tam tikru mastu jis gali daryti įtaką teisminei sistemai, kuri kovoja su korupcija ir didina investicinį patrauklumą. Tačiau prezidentas negali to daryti savarankiškai, tokiems veiksmams reikia komandos ir kompleksinio požiūrio", — pridūrė politikė.

Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną. Rinkimų kampanija prasidėjo gruodžio 31 dieną, tą pačią dieną prasidėjo kandidatų į prezidentus skyrimas ir dokumentų pateikimas į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) jiems įregistruoti. Dabartinis prezidentas Petro Porošenko oficialiai kol kas nepranešė apie savo ketinimą balotiruotis antrai kadencijai.

Remiantis naujausiais VRK duomenimis, komisija užregistravo aštuonis kandidatus į prezidentus: buvusį ekologijos ir gamtos išteklių ministrą Igorį Ševčenko, socialdemokratų lyderį ir Petro Porošenko bloko partijos narį Sergejų Kapliną, buvusį Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) vadovą ir partijos "Teisingumas" pirmininką Valentiną Nalivaičenko, Lvovo merą Andrejų Sadovyjų, nepriklausomą kandidatą, Nacionalinio biologinių išteklių universiteto Žirgų veisimo ir bitininkystės katedros vedėją Vitalijų Skociką, partijos "Mūsiškiai" lyderį Jevgenijų Murajevą, buvusį gynybos ministrą, partijos "Pilietinė pozicija" lyderį Anatolijų Gricenko ir Aukščiausiosios Rados deputatą Vitalijų Kuprijų.

Remiantis apklausomis, prezidento reitingo lydere per pastaruosius kelis mėnesius išlieka partijos "Batkivščina" ("Tėvynė") lyderė Julija Tymošenko, kuri jau paskelbė apie savo ketinimą dalyvauti rinkimuose. Porošenko reitingas, apklausų duomenimis, sudaro apie 14 procentų.

42
Tegai:
prezidento rinkimai, Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Ukrainos generolas paskelbė, kad šalis prarado Vakarų paramą
Daugiau nei 80 proc ukrainiečių nepritaria Porošenko veiksmams, rodo apklausa
Porošenko sveikinimas televizijos eteryje buvo atidėtas dėl Zelenskio
JAV senatoriai pripažino Ukrainą "nevaIdoma problema"