Portalo RIA Novosti Ukraina vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis

Višinskio gynyba apskundė arešto pratęsimą

58
(atnaujinta 14:26 2019.01.20)
Žurnalisto advokatas pranešė, kad apeliacija buvo paštu išsiųsta Chersono apeliaciniam teismui

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovo Kirilo Višinskio gynyba pateikė apeliaciją dėl Chersono teismo sprendimo pratęsti jo areštą, praneša RIA Novosti.

Žurnalisto advokatas Andrejus Domanskis sakė, kad atsakymas bus pateiktas vasario mėnesį.

"Jau išsiuntėme paštu. Mes lauksime (nagrinėjimo — Sputnik) pirmosiomis vasario dienomis", — pasakė gynėjas.

Anksčiau advokato bute Ukrainos valdžia atliko paiešką. Domanskio teigimu, tai buvo padaryta, siekiant sutrikdyti gynėją.

Be to, pasak advokato, valdžios institucijos bando jį diskredituoti kaip profesionalą. Krata buvo atlikta dėl bylos, kurioje jis dalyvavo kaip advokatas 2013 metais.

Višinskio byla

Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis buvo sulaikytas praėjusių metų gegužę netoli savo namų, Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir Donecko bei Luhansko Liaudies Respublikų palaikymu. Jam gresia 15 metų kalėjimo.

Chersono teismas gegužės 17 dieną nusprendė uždaryti žurnalistą į kalėjimą. Šiuo metu jis laikomas Chersono tardymo izoliatoriuje.

Sulaikymo terminas baigiasi sausio 27 dieną, tačiau prokuratūra jau pateikė prašymą pratęsti jo areštą iki vasario 16 dienos.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią situaciją pavadino beprecedente, pareiškęs, kad Višinskis buvo suimtas "už tiesioginę profesinę veiklą". Maskva išsiuntė Kijevui protesto notas su reikalavimu nutraukti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus.

Kirilas Višinskis: netikiu Ukrainos teisingumu>>

OSCE atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Arlemas Deziras anksčiau išreiškė rimtą susirūpinimą dėl Kijevo veiksmų, susijusių su "RIA Novosti Ukraina". Po eilinio Višinskio sulaikymo pratęsimo, Deziras išreiškė nusivylimą Ukrainos pozicija ir paragino paleisti žurnalistą.

ESBO generalinis sekretorius Tomas Gremingeris, komentuodamas šią situaciją, pabrėžė, kad visos organizacijos šalys įsipareigojo sudaryti sąlygas, kuriomis žurnalistai galėtų vykdyti savo įsipareigojimus kitoje valstybėje, ir todėl valdžia turi laikytis tarptautinių standartų ir netrukdyti žiniasklaidai dirbti.

58
Tegai:
Kirilas Višinskis, Ukraina
Temos:
Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (59)
Dar šia tema
Višinskis mano, jog jį areštavo, kad išmainytų į Sencovą
Prie Ukrainos ambasados Maskvoje įvyko Višinskio palaikymo akcija
Višinskis papasakojo apie sveikatos problemas
Ukrainos prokuratūra baigė Višinskio bylos tyrimą