Europos Parlamentas, archyvinė nuotrauka.

Europos Parlamentas paskelbė, europiečiai laiko grėsme savo šalims

77
(atnaujinta 15:12 2019.01.23)
Penkiasdešimt procentų europiečių mano, kad antisemitizmas yra jų šalių problema

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Pusė europiečių mano, kad antisemitizmas yra reali grėsmė jų šalims, todėl šią problemą reikia spręsti, praneša RIA Novosti su nuoroda į Europos Parlamento pirmininko Antonijaus Tajanio žodžius.

Trečiadienį Europos Parlamentas surengė atminimo ceremoniją, skirtą artėjančiai Tarptautinei holokausto atminimo dienai sausio 27-ąją. Europos žydų kongreso rengiamame renginyje dalyvauja Rumunijos ministras pirmininkas (ši šalis šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungai) Viorica Danchile, EP deputatai, žydų bendruomenės atstovai, taip pat išlikusieji koncentracijos stovyklų kaliniai.

"Penkiasdešimt procentų europiečių mano, kad antisemitizmas yra jų šalių problema. Tai mums signalas. Europos šalys turi bendrai reaguoti į šią problemą. Nuo to priklauso Europos ateitis. Turime kalbėti apie antisemitizmo problemą su Europos piliečiais įvairiose viešosiose ir švietimo institucijose", — sakė Tajanis.

"Mes ir toliau dirbame su tikslu be išlygų pasmerkti įvairias religinės netolerancijos ir holokausto neigimo apraiškas", — žadėjo jis.

Tarptautinė holokausto atminimo diena minima sausio 27 dieną. Ją įsteigė JT Generalinė Asamblėja 2005 metų lapkričio 1 dieną. Ši data buvo pasirinkta dėl to, kad tą dieną Raudonosios armijos padaliniai išlaisvino Aušvico-Birkenau (Aušvico) koncentracijos stovyklos kalinius.

Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
© Sputnik /
Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
77
Tegai:
antisemitizmas, europiečiai
Dar šia tema
Lenkija atšaukė baudžiamąją atsakomybę Holokausto įstatyme
Pagerbtos romų genocido aukos
Grybauskaitė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojo žydų gelbėtojus
Rūdninkų skvere minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena
Lietuvoje atsiras dar aštuoni nauji Atminimo akmenys
Panerių memorialas: Lietuvoje pagerbtos žydų genocido aukos
Linkevičius ragino kovoti su antisemitizmu
Gėdingi istorijos puslapiai: Vanagaitė ištraukė skeletus iš Lietuvos spintų
ES skiria pinigų žydų kapinių inventorizacijai Lietuvoje