Sofija, archyvinė nuotrauka.

Bulgarija pranešė EK apie ketinimą atsisakyti "auksinių vizų"

56
(atnaujinta 16:29 2019.01.23)
Leidimas gyventi vienoje iš ES valstybių narių suteikia trečiųjų šalių piliečiams galimybę laisvai judėti Šengeno erdvėje

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Bulgarija pranešė Europos Komisijai apie savo ketinimą atsisakyti išduoti vadinamąsias "auksines vizas" trečiųjų šalių piliečiams, kuomet išduodamas leidimas apsigyventi mainais už investicijas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Europos Komisijos narę Verą Jurovą.

"Bulgarijos valdžios institucijos mums pranešė, kad panaikins šią schemą. Šiuo metu keičiama pilietybės suteikimo schema", — sakė ji Briuselyje.

Europos Komisija trečiadienį pristatė pirmąją ataskaitą dėl investuotojų pilietybės ir gyvenamosios vietos ES valstybėse narėse schemų.

Bulgarija, Kipras ir Malta taip pat praktikuoja "auksinių pasų" išdavimą — pilietybę mainais už investicijas, lengvesnėmis sąlygomis nei įprastinė natūralizacijos tvarka, nereikalaujant, visų pirma, trečiųjų šalių piliečių įsipareigojimų vykdymo pagal faktinę gyvenamąją vietą.

EK mano, kad "auksinės vizos" ir "auksiniai pasai" sukuria "rimtas saugumo problemas valstybėms narėms ir visai ES". Leidimas gyventi investuotojams šiandien yra tik ES šalių kompetencija, o valstybiniu lygmeniu šis procesas nėra reguliuojamas.

Leidimas gyventi vienoje iš ES valstybių narių suteikia trečiųjų šalių piliečiams galimybę laisvai judėti Šengeno erdvėje.

Šiuo metu vizų režimu investuotojams naudojasi Jungtinės Amerikos Valstijos ir šios ES šalys: Bulgarija, Graikija, Airija, Ispanija, Italija, Kipras, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Slovakija, Kroatija, Čekija ir Estija.

56
Tegai:
ES, leidimas gyventi šalyje
Dar šia tema
Eurokomisija: už atvykimą į Šengeno valstybes reikės sumokėti 5 eurus
Porošenko pasveikino ukrainiečius su bevizio režimo su ES pradžia
Lietuva Šengeno vizų išdavimui Baltarusijoje atsisako tarpininkų paslaugų
Atvykstantiems į Lietuvą verslo tikslais tapo paprasčiau gauti Šengeno vizą
Pritarta siūlymui įvesti bendrą sienos apsaugos standartą