Paradas, skirtas 75-osioms Leningrado blokados nutraukimo metinėms, 2019 metų sausio 27 diena

Vokietija skirs 12 milijonų eurų Leningrado blokadininkams paremti

81
(atnaujinta 11:59 2019.01.27)
Sekmadienį minimos 75-osios Leningrado blokados — vieno iš tragiškiausių Didžiojo Tėvynės karo reiškinių — nutraukimo metinės. Įvairiais duomenimis, 1941-1944 metais mieste žuvo apie pusantro milijono žmonių

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Vokietijos vyriausybė nusprendė skirti 12 milijonų eurų, kad padėtų žmonėms, patyrusiems Leningrado blokadą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Vokietijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimą.

Lėšos taip pat bus panaudotos Didžiojo Tėvynės karo veteranų ligoninei modernizuoti ir vokiečių bei rusų susitikimų centrui, skirtam Rusijos ir Vokietijos visuomenei, sukurti.

"Šiandien, prieš 75 metus, Leningradas, dabar Sankt Peterburgas, buvo visiškai išlaisvintas sovietų kariuomenės iš Vokietijos Vermachto blokados, kuri pateko į istoriją kaip žiaurus nusikaltimas prieš visą miestą ir jo gyventojus. Taip pasibaigė 872 dienas trukęs mirties, bado ir kančių laikotarpis, kurio metu žuvo daugiau nei vienas milijonas žmonių", — agentūra cituoja Rusijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų Sergejaus Lavrovo ir Heiko Maaso bendrą pareiškimą.

Kaip pažymėta dokumente, ši Vokietijos vyriausybės akcija, kuria siekiama pagerinti išgyvenusių žmonių gyvenimo kokybę, "prisidės prie abiejų šalių tautų istorinio susitaikymo".

Военнослужащие со штандартами фронтов, принимавших участие в обороне Ленинграда
© Sputnik / Алексей Даничев
Kariai su frontų, dalyvavusių Leningrado gynyboje, vėliavomis

Tuo tarpu, kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministerija, Vokietijos pagalba nereiškia, kad Berlyno skiriamų individualių išmokų klausimas visiems šiuo metu sveikiems blokadininkams, nepriklausomai nuo jų tautybės ar pilietybės, yra uždarytas. Be to, Užsienio reikalų ministerija priminė, kad anksčiau Berlynas, remdamasis susitarimais, pasiektais su Tarptautine žydų konferencija dėl materialinių pretenzijų Vokietijai, sumokėjo 2500 eurų kompensacijas tik žydams blokadininkams Vokietijos atsakomybės už Holokaustą pagrindu.

Мероприятия в честь 75-летия снятия блокады Ленинграда
© Sputnik / Александр Гальперин
Renginiai, skirti 75-osioms Leningrado blokados nutraukimo metinėms

Sekmadienį Rusija mini 75-ąsias Leningrado blokados pabaigos metines. Sankt Peterburgo rūmų aikštėje įvyko paradas. Iškilminguose renginiuose dalyvauja 2,5 tūkstančio karių ir kitų Rusijos teisėsaugos institucijų atstovų. Nepaisant šaltų orų, miesto centre susirinko daugelis Sankt Peterburgo gyventojų ir svečių, kurie atvyko pagerbti blokados aukų atminimą ir išreikšti pagarbą veteranams, blokados Leningrado gyventojams ir miesto gynėjams.

Парад в честь 75-летия снятия блокады Ленинграда
© Sputnik / Алексей Даничев
Paradas, skirtas 75-osioms Leningrado blokados nutraukimo metinėms

Leningrado blokada prasidėjo 1941 metų rugsėjo 8 dieną ir truko beveik 900 dienų. Maistas į miestą patekdavo tik vienu maršrutu — "Gyvybės keliu", kuris driekėsi per Ladogos ežero ledą. Tarybų kariai pralaužė blokadą 1943 metų sausio 18 dieną, o visiškai nutraukė ją 1944 metų sausio 27 dieną. Įvairių šaltinių duomenimis, karo metais mieste žuvo nuo 400 tūkstančių iki pusantro milijono žmonių. Niurnbergo teisme buvo paminėta beveik 632 tūkstančiai aukų. Tik trys procentai jų žuvo bombardavimo metu, kiti mirė nuo bado.

81
Tegai:
Didysis Tėvynės karas, Antrasis pasaulinis karas, Vokietija, Rusija, paradas, Sankt Peterburgas, Leningrado blokada
Dar šia tema
Kaip Sankt Peterburgas minėjo Leningrado blokados pabaigos metines