Burtų traukimas, nuotrauka iš įvykio vietos

Paskelbta, kuriame "Eurovizija-2019" pusfinalyje pasirodys Lietuva

243
Pirmasis "Eurovizijos" pusfinalis šiais metais vyks gegužės 14-ąją, o antrasis — gegužės 16-ąją, burtų traukime dėl pusfinalių dalyvavo 36 šalys

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Pirmadienio vakarą Izraelyje, Tel Avive, įvyko kasmetinė burtų traukimo ceremonija, po kurios paaiškėjo, kuriame iš dviejų 64-osios "Eurovizijos" pusfinalių, vyksiančių gegužės 14 ir 16 dienomis, pasirodys kiekviena dalyvaujanti šalis. Paaiškėjo, kad Lietuvos atstovai pasirodys antrajame pusfinalyje, kuris vyks gegužės 16 dieną, praneša LRT.

Likusios šešios šalys — "didysis penketas" (Vokietija, Prancūzija, Italija, Ispanija ir Jungtinė Karalystė) ir pernai nugalėjęs Izraelis — traukime nedalyvavo, nes pagal konkurso taisykles iš karto patenka į finalą.

Pernai Lietuvos atstovė Ieva Zasimauskaitė burtų keliu pasirodė pirmojo pusfinalio pirmojoje dalyje.

Pirmojo pusfinalio dalyviai: 1 dalis — Slovėnija, Baltarusija, Čekija, Juodkalnija, Kipras, Serbija, Suomija, Lenkija, Vengrija; 2 dalis — Estija, Portugalija, San Marinas, Islandija, Gruzija, Australija, Belgija, Ukraina, Graikija.

Antrojo pusfinalio dalyviai: 1 dalis — Šveicarija, Švedija, Airija, Austrija, Moldova, Latvija, Rumunija, Danija, Armėnija; 2 dalis — Albanija, Azerbaidžanas, Makedonija, Norvegija, Rusija, Nyderlandai, Kroatija, Lietuva, Malta.

Nuspręsta, kad savo balsus pirmajame pusfinalyje kitoms šalims atiduos Ispanija, Prancūzija ir Izraelis, o antrajame — Jungtinė Karalystė, Vokietija ir Italija.

243
Tegai:
Eurovizija-2019
Temos:
Dainų konkursas "Eurovizija 2019" (36)