Ukrainos prezidentas Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka.

Porošenko pareiškė, kad Ukrainai reikia taikos su Rusija

113
(atnaujinta 15:31 2019.01.29)
Pasak Porošenko, karas ir taika yra vienos svarbiausių temų rinkimų metu

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko antradienį pareiškė, kad Ukrainai reikia taikos su Rusijos Federacija, praneša RIA Novosti.

"Santūrios, bet taikos... Žmonės pavargo nuo karo", — kalbėjo Ukrainos prezidentas.

"Rusijos propaganda manipuliuoja šiomis skausmingomis emocijomis. Karas ir taika yra vienos svarbiausių temų rinkimų metu, nes žmonės rinksis ne tik prezidentą, bet ir aukščiausiąjį vadą", — kalbėjo Porošenko Kijeve vykusiame forume, kurį transliavo Ukrainos televizijos kanalai.

Ukraina prognozuoja dujų sutarties su Rusija nutraukimo pasekmes >>

Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę. Pasak senatoriaus Aleksejaus Puškovo, "kas benutiktų Ukrainoje, tuoj pat kaltinama Rusija".

113
Tegai:
rinkimai, karas, Petro Porošenka
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Daugiau nei 80 proc ukrainiečių nepritaria Porošenko veiksmams, rodo apklausa
Porošenko sveikinimas televizijos eteryje buvo atidėtas dėl Zelenskio
JAV senatoriai pripažino Ukrainą "nevaIdoma problema"
Patriarchas Baltramiejus pasirašė tomosą dėl Ukrainos Bažnyčios autokefalijos
Buvęs Ukrainos URM vadovas įvardijo pagrindinį Porošenko strategijos tikslą
JAV sekretorius Maikas Pompėjas

Pompėjas neatmetė sankcijų Baltarusijai įvedimo  

(atnaujinta 13:25 2020.08.13)
Anksčiau Baltarusija pradėjo diversifikuoti naftos tiekėjus dėl periodinių kainų skirtumų su pagrindine ir tradicine tiekėja — Rusija

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas neatmetė sankcijų Baltarusijai įvedimo galimybės praneša RIA Novosti.

Interviu, kurio tekstą išplatino Valstybės departamentas, Pompėjas buvo paklaustas, ar Minskui bus įvestos sankcijos, ar sustabdytas naftos tiekimas.

"Esu tikras, kad apsvarstysime visus šiuos dalykus. Tačiau kriterijai yra svarbūs. Ką, mūsų manymu, galime padaryti ne tik vienašališkai, kaip JAV, bet ir daugiašaliu formatu, kad pasiektume gerą rezultatą Baltarusijos žmonėms — nepaisant to, ar tai bus sankcijos, ar sprendimai dėl produktų [naftos produktų — Sputnik] tiekimo. Šie dalykai dar nenustatyti", — sakė jis.

Anksčiau Baltarusija pradėjo diversifikuoti naftos tiekėjus dėl periodinių kainų skirtumų su pagrindine ir tradicine tiekėja — Rusija. Dabar Minskas ir toliau perka dujas iš Rusijos Federacijos per "Družba" naftotiekį ir geležinkeliu, tačiau bendradarbiauja ir su alternatyviais tiekėjais. Visų pirma nafta tiekiama jūra per Klaipėdos ir Odesos uostus.

Tegai:
nafta, sankcijos, Baltarusija, JAV
Dar šia tema
Rusijos URM įvertino situaciją dėl "Nord Stream-2"  
Vakarai nerimauja dėl "Putino bandomųjų jūrų kiaulyčių"
Michailas Jefremovas

Advokatas papasakojo apie Jefremovo būklę  

(atnaujinta 12:37 2020.08.13)
Jefremovui taikomas namų areštas, jam gresia nuo 5 iki 12 metų kalėjimo. Iš pradžių jis pripažino savo kaltę dėl avarijos, bet vėliau pakeitė taktiką ir nusprendė vengti atsakomybės

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Aktorius Michailas Efremovas lieka Botkino ligoninėje, jo išleidimo klausimas dar nebuvo aptartas, ketvirtadienį RIA Novosti sakė advokatas Elmanas Pašajevas.

"Kol kas nėra naujos informacijos apie Michailo Olegovičiaus sveikatos būklę. Jis lieka ligoninėje. Šiuo metu esu komandiruotėje, tačiau vakare planuoju susisiekti su gydytoju. Gal bus naujos informacijos", — teigė agentūros pašnekovas.

Jefremovas sunegalavo pakeliui į Presnenskio teismą. Jis buvo atvestas į pastatą, o po penkių minučių atvyko greitoji pagalba. Aktorių išnešė ant neštuvų.

Pasak aktoriaus advokato Elmano Pašajevo, gydytojai įtarė jam priešinfarktinę arba priešinsultinę būseną. Teismo posėdis buvo atidėtas iki rugpjūčio 12 dienos, trečiadienio.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų. 

Jefremovui taikomas namų areštas, jam gresia nuo 5 iki 12 metų kalėjimo. Iš pradžių jis pripažino savo kaltę dėl avarijos, bet vėliau pakeitė taktiką ir nusprendė vengti atsakomybės.

Tegai:
sveikata, advokatas, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Baltarusijoje baigėsi ketvirtoji protesto diena
SAM: žengtas svarbus žingsnis užkertant kelią nelegaliai tabako gaminių gamybai