Televizijos kanalas Russia Today, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: kaip kanalas "RT" sulaukė pripažinimo Vokietijoje

74
(atnaujinta 11:06 2019.01.30)
Tradicinės Vokietijos žiniasklaidos priemonės žiūrovams ir skaitytojams suteikia nepakankamai informacijos, kad jie galėtų susidaryti savo nuomonę, nes jos neatspindi daugybės aktualių temų ir skirtingų nuomonių, išreikšdamos tik vienpusį požiūrį

VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Per pastaruosius septynerius dešimtmečius Vokietijoje veikianti transliavimo sistema praranda auditorijos simpatijas ir pasitikėjimą, o jos vietą užima progresyvi žiniasklaida, pvz., Rusijos televizijos kanalas "RT Deutsch", rašo žurnalistas Markus Kompa leidinyje "Telepolis".

Pasak jo, tradicinės vokiečių žiniasklaidos priemonės žiūrovams ir skaitytojams suteikia nepakankamai informacijos, kad jie galėtų susidaryti savo nuomonę, nes jos neatspindi daugybės aktualių temų ir skirtingų nuomonių, išreikšdamos tik vienpusį požiūrį.

Kompa ironizuoja, kad temų pasirinkimas Vokietijos televizijos kanaluose ir spaudoje primena žurnalo "NATO žinios" santrauką.

Kaip pavyzdį jis paminėjo Vokietijos žiniasklaidos pranešimus apie buvusio JAV prezidento Džordžo Bušo Vyresniojo mirtį. Kompa pažymi, kad Bušas be galo dėkingas naciams už šeimos gerovę, jis bendradarbiavo su beveik visomis "nekomunistinėmis pasaulio diktatūromis", vykdė karo nusikaltimus, skatino Artimųjų Rytų valstybių tarpusavio priešiškumą.

"Atsižvelgdamas į visus šiuos dalykus, tikėjausi, kad žurnalistai, įsipareigoję apsaugoti žmonių orumą ir draugystę, savo kalboje pasakys bent vieną kritikos žodį. Bet to neįvyko", — teigia žurnalistas.

Todėl užduotį užpildyti pasaulio įvykių apžvalgos spragas prisiima jų konkurentai, nepriklausomi nuo politinės lobistinės bendrovės. Jis kaip pavyzdį nurodo vis didėjantį Rusijos televizijos kanalo "RT Deutsch" populiarumą.

"Tačiau konkurentai tuoj pat pavadino jį "propagandiniu", o neseniai Vokietijos žurnalistų sąjunga apkaltino "RT Deutsch"  dėl "išgalvotų istorijų", nors nepateikė jokių įrodymų šiems kaltinimams pagrįsti", — sakė Kompa.

Žurnalistas pabrėžia, kad Rusijos televizijos kanalas populiarėja, nes vietoj to, kad pats komentuotų pačius įvykius, suteikia šią galimybę vokiečiams, kuriems tradicinė žiniasklaida nesuteikia tokios platformos.

Be to, jis vadina "RT" "nesisteminiu žaidėju" Vokietijoje, kuris neprivalo laikytis tam tikros naujienų pateikimo tvarkos ir kuriam neįmanoma grasinti bankrotu ir boikotais.

Apibendrindamas Kompa pabrėžia, kad alternatyvios žiniasklaidos priemonės, kuriose daug dėmesio skiriama temoms, kurias tradicinė žiniasklaida ignoruoja, sulaukia vis didesnio vokiečių pripažinimo. Jis mano, kad ypač gerai šioje srityje dirba "RT Deutsch".

74
Tegai:
žiniasklaida, Vokietija
Dar šia tema
"RT France" darbuotojai nukentėjo protestų Paryžiuje metu
Simonian apie "Sputnik" žurnalistų sąrašo paskelbimą "The Times": su 1933 metais!
Lietuvos parlamentarė pasipiktino "RT" Naujųjų metų dovana
Simonian: dėl kokių "pažeidimų" panaikintos "Sputnik" paskyros Facebook
COVID-19 testas

Infekcinių ligų specialistas papasakojo, ar COVID-19 persirgę asmenys gali užkrėsti kitus

(atnaujinta 07:46 2021.03.07)
Pasak eksperto, kai kurie asmenys, po klinikinio pasveikimo, kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Persirgę COVID-19 liga asmenys dažniausiai negali užkrėsti kitų, tačiau daug kas priklauso nuo padermės patogeniškumo ir imuniteto, sakė RIA Novosti apklausti infekcinių ligų specialistai, pažymint, kad šis klausimas vis dar tiriamas.

"Ligos [COVID-19 — Sputnik] trukmė dažniausiai neviršija dviejų savaičių, tačiau, nepaisant to, pas kai kuriuos žmones, ypač turintys silpną imunitetą, tam tikras virusinis tipas. Tai yra, po klinikinio pasveikimo, jis kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu", — sakė RTDU universiteto Infekcinių ligų katedros docentas Sergejus Voznesenskis.

Jis pridūrė, kad žmonių, kurie ilgą laiką skleidžią koronavirusą, nėra daug.

"Mažos koncentracijos virusas nedažnai sukelia daug atvejų", — pridūrė Voznesenskis.

Savo ruožtu medicinos centro "Leader of Medicine" vyriausiasis gydytojas infekcinių ligų gydytojas Jevgenijus Timakovas teigė, kad išskiriamo viruso kiekis priklauso ir nuo koronavirusą patyrusio asmens užkrečiamumo laipsnio.

"Tai gali būti nepakankama infekcijai ir ji nėra perduodama toliau", — sakė Timakovas.

Timakovas pažymėjo, kad naujų COVID-19 padermių patogeniškumas bus tiriamas toliau, tačiau atsiradę potipiai greičiausiai nesukels masinės infekcijos.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje šiek tiek sumažėjo naujų COVID-19 atvejų skaičius
"Kad išsklaidyti abejones": Grybauskaitė parodė, kaip jai buvo suleistas skiepas
Klaipėdoje duris atvėrė naujas vakcinavimo centras
Kūdikis, archyvinė nuotrauka

Nekaltas pabučiavimas vos nepražudė vienerių metų vaiko

(atnaujinta 07:48 2021.03.07)
Gydytojai nustatė, kad mergaitę ištiko insultas ir ji laikinai prarado gebėjimą kalbėti

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Nekaltas pabučiavimas vos nepražudė vienerių metų vaiko iš Anglijos miesto Redcar, Šiaurės Jorkšyre. Mergaitės, vardu Teddy, istoriją mama papasakojo "Teesside Live".

Vasario pradžioje 24 metų Zoe Picknett pastebėjo neįprastus vaiko simptomus.

"Jos delnai ir kojos buvo pamėlę ir atšalę, o kūnas buvo raudonas ir karštas", — sakė anglė.

Ji nusprendė, kad mergaitė susirgo gripu, ir nuvežė ją į ligoninę.

Gydytojai sakė, kad Teddy viskas gerai, ir išsiuntė Picknett namo. Po kelių dienų mergaitė nustojo valgyti ir gerti, nuolat miegojo buvo labai vangi. Motina paskambino šeimos gydytojui, į jos namus buvo išsiųsta medikų komanda. Jie apžiūrėjo mergaitę ir pasakė, kad su ja viskas gerai.

Anglė jais nepatikėjo ir išvežė Teddy į ligoninę. Po patikrinimo jie buvo nedelsiant hospitalizuota.

"Aš maniau, kad jai bus paskirtas antibiotikas naktį, o rytą bus gerai", — prisimena Picknett.

Tačiau gydytojai teigė, kad mergaitę ištiko kairės kūno pusės paralyžius, jai buvo atlikta kompiuterinė tomografija.

Vaikas nedelsiant buvo perkeltas į ligoninę su modernesne įranga, kur buvo paguldytas į intensyvios terapijos palatą. Gydytojai nustatė, kad mergaitę ištiko insultas ir ji laikinai prarado gebėjimą kalbėti. Teddy gulėjo ligoninėje daugiau nei keturias savaites, o gydytojai motinai pasakė, kad jei ji būtų kreipusis pagalbos bent po valandos, mergaitė galėjo mirti. Artimiausiu metu planuojama išleisti vaiką, gydytojai tikisi, kad ji visiškai pasveiks.

Kaip paaiškėjo, insulto priežastis buvo pūslelinė.

"Viskas įvyko todėl, kad ją pabučiavo kažkas, kam ant lūpų buvo pūslelinė! To nelinkėčiau net savo blogiausiam priešui", — prisipažino Picknett.

Herpės virusas nėra kenksmingas suaugusiems, tačiau jis gali pakenkti kūdikiams ir mažiems vaikams, taip pat žmonėms su nusilpusia imunine sistema. Kūdikiams pūslelinės simptomai, be bėrimo, pasireiškia kūno temperatūros svyravimais, mieguistumu, traukuliais ir pasunkėjusiu kvėpavimu. Nepradėjus gydymo laiku, gali ištikti mirtis.

Tegai:
insultas, kūdikis