Kijevas

Buvęs Ukrainos ministras įspėjo apie šalies ekonominį žlugimą be Rusijos

72
(atnaujinta 09:31 2019.01.31)
Politikas mano, kad Ukraina turi nustoti elgtis su Vakarais kaip "prašeiva" ir pradėti dialogą su Rusija

VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Kijevo ir Maskvos santykių pablogėjimas gali sukelti ekonominį žlugimą Ukrainoje, pareiškė buvęs Ukrainos transporto ir ryšių ministras Jevgenijus Červonenko televizijos kanalo "NewsOne" eteryje.

"Gyvenimas parodo tiesą. Yra objektyvi realybė — baigiasi sausis, ir kartu su juo Europos kvotos. Skaičiai yra užsispyręs dalykas", — pasakė Červonenko.

Pasak politiko, kelias, kurį pasirinko Ukrainos valdžia, neatneša Ukrainos žmonėms nieko, išskyrus problemas. Buvęs ministras mano, kad Kijevas turi nustoti elgtis su Vakarais kaip "prašeiva" ir pradėti dialogą su Rusija.

"Be Rusijos mums šiandien gresia ekonominis žlugimas", — pasakė Červonenko.

Jis taip pat priminė, kad Maskva netaikė jokių priemonių nei Ukrainos prezidento Petro Porošenko gamykloms, nei trims milijonams ukrainiečių, dirbančių Rusijoje.

Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą. Kijevas 2015 metais įvedė ribojamąsias priemones Rusijai, o vėliau kelis kartus pratęsė ir išplėtė jas.

Maskva taip pat įvedė atsakomąsias priemones Ukrainos atžvilgiu. Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Rusija uždraudė importuoti tam tikras Ukrainos prekes, įskaitant pramoninius ir žemės ūkio produktus.

Tuo pat metu Rusija ne kartą pabrėžė, kad yra pasirengusi panaikinti ribojamąsias priemones, jei Ukraina pasielgs taip pat.

72
Tegai:
ekonomika, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rados deputatas apkaltino Vakarus "visų sulčių išspaudimu" iš Ukrainos
Rados deputatas papasakojo apie Europos "dujinę apgaulę"
Rados deputatas pavadino "Nord Stream-2" didele Ukrainos diplomatijos nesėkme
Kremlius pakomentavo Porošenko žodžius apie taiką su Rusija
Įvažiavimas į Baltarusiją

Baltarusijos į ES šalis negali patekti šimtai sunkvežimių

(atnaujinta 14:37 2020.10.01)
Lenkijos kryptimi eismas laisvas. Taip pat pabrėžiama, kad link Ukrainos susidarė nedidelė spūstis

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Iš Baltarusijos į ES šalis bando išvykti daugiau kaip 460 sunkvežimių, apie tai pranešė Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

Didesnė spūstis pastebėta Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje. 12:00 valandos duomenimis, eilėje laukia daugiau nei 360 sunkvežimių. "Kamennyj Log" kontroles punkte laukia 110 sunkvežimių, "Privalkoje" — 150. "Beniakonių" ir "Kotlovkos" kontrolės punktuose stovi atitinkamai 61 ir 40 sunkvežimių.

Eilės taip pat susiformavo prie Baltarusijos ir Latvijos sienos. Dviejuose postuose yra daugiau kaip šimtas sunkvežimių. Lenkijos kryptimi keliai laisvi.

Baltarusijos ir Ukrainos pasienyje taip pat yra nedidelis kamštis. Vienintelė vieta, kurioje prisikaupė sunkvežimių, yra "Novaja Guta" patikros punktas, kuriame stovi 30 sunkvežimių.

Tegai:
pasienio kontrolės punktas, Lenkija, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Lietuvos ir Ukrainos susisiekimo ministrai aptarė bendradarbiavimą transporto srityje
Baltarusiams, gavusiems leidimą gyventi Lietuvoje, COVID-19 tyrimas nebeprivalomas
Lietuva nežino, ką Baltarusija įtraukė į sankcijų sąrašą
Angela Merkel

Navalnas papasakojo apie susitikimo su Merkel įspūdžius

(atnaujinta 13:52 2020.10.01)
Rusijos tinklaraštininko Aleksejaus Navalno teigimu, Vokietijos kanclerė Angela Merkel apie su juo susijusį įvykį žino daugiau nei jis pats

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Aleksejus Navalnas, interviu Vokietijos savaitraščiui "Spiegel" komentuodamas Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vizitą į ligoninę, teigė, kad ji apie su juo susijusį įvykį žino daugiau nei pats jis.

"Durys atsidarė, įėjo mano gydytojas ir Merkel. Tai buvo privatus susitikimas, šeimos rate dalyvavo mano žmona Julija ir mano sūnus Zacharas. Aš negaliu jums nieko pasakyti apie detales, bet mes nieko neaptarėme, kas slapta ar sensacinga. Vizitas buvo gestas. Mane nustebino, kaip gerai ji žino Rusiją ir mano atvejį. Ji žino kai kurias detales geriau už mane. Ji tikrai giliai supranta, kas vyksta Rusijoje. Ir kai su ja kalbiesi, supranti, kodėl ji taip ilgai buvo valdžios viršūnėje Vokietijoje. Aš jai padėkojau už jos rūpestingumą, ir ji pasakė: "Aš padariau tik tai, kas buvo mano pareiga", — sakė Navalnas.

Aleksejus Navalnas sunegalavo rugpjūčio 20 dieną lėktuve, skridusiame iš Tomsko į Maskvą. Lėktuvas skubiai nusileido Omske, o tinklaraštininkas buvo išvežtas į ligoninę. Gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių labai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

Vėliau Navalnas buvo nugabentas į Berlyno "Šaritė" kliniką. Po kelių dienų Vokietijos valdžia paskelbė, kad jis esą buvo apsinuodijęs "Novičiok" grupės medžiaga. Vokietijos vyriausybė taip pat pranešė, kad šias išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos, o Berlyno prašymu Cheminio ginklo draudimo organizacija atlieka dar vieną tyrimą.

Maskva išsiuntė Berlyno laboratorijai prašymą pateikti išsamesnės informacijos apie analizės rezultatus, tačiau atsakymo nebuvo. Tuo tarpu prokuratūra ir policija pradėjo tyrimą tą dieną, kai Navalnas buvo paguldytas į ligoninę.

Kita vertus, vienas iš "Novičiok" kūrėjų Leonidas Rinkas išreiškė abejonę, kad tinklaraštininkas buvo apnuodytas būtent šia medžiaga — anot jo, Navalnas neturėjo atitinkamų simptomų. Be to, yra žinoma, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba BND turėjo prieigą prie "Novičiok" nuo 1990-ųjų, jį tyrė apie 20 Vakarų valstybių, o Rusija 1992 metais sustabdė plėtrą cheminio ginklo srityje ir 2017 metais sunaikino tokių medžiagų atsargas, tai patvirtino ir Cheminio ginklo draudimo organizacija.

Tegai:
Rusija, Angela Merkel, Aleksejus Navalnas
Dar šia tema
"Spiegel": Merkel slapta aplankė Navalną "Šaritė" klinikoje
Merkel Navalno situaciją pavadino tarptautine problema