Ukrainos prezidentas Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

Porošenko vėl pirmauja Ukrainos prezidento antireitinge

72
(atnaujinta 14:43 2019.01.31)
Sausio pradžioje Socialinio stebėjimo centras ir Ukrainos socialinių tyrimų institutas paskelbė apklausą, pagal kurią Porošenko užėmė pirmąsias vietas Ukrainos prezidento antireitinge

VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko vėl lyderiauja prezidento antireitinge, beveik pusė apklaustų ukrainiečių teigė, kad jokiu būdu nebalsuos už jį, praneša RIA Novosti su nuoroda į atlikto sociologinio tyrimo duomenis.

Sausio pradžioje Socialinio stebėjimo centras ir Ukrainos socialinių tyrimų institutas paskelbė apklausą, pagal kurią Porošenko užėmė pirmąsias vietas Ukrainos prezidento antireitinge.

"Antireitinge pirmauja Petro Porošenko: beveik pusė respondentų teigė, kad nieku gyvu nebalsuos už jį. 31 proc. apklaustųjų pareiškė, kad nebalsuos už Juliją Tymošenko, kas penktas — už buvusį premjerą Arsenijų Jaceniuką ir Olegą Liaško", — pranešama socialinės grupės "Reitingas" interneto svetainėje.

Tyrimas vyko nuo sausio 16 iki 24 dienos tarp 18 metų ir vyresnių Ukrainos gyventojų. Jame dalyvavo 6 tūkst. respondentų. Paklaida yra ne didesnė kaip 1,3%.

Porošenko pareiškė, kad Ukrainai reikia taikos su Rusija >>

Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną. Rinkimų kampanija prasidėjo gruodžio 31 dieną. Naujausiais duomenimis, Centrinė rinkimų komisija jau užregistravo daugiau nei 20 kandidatų.

72
Tegai:
Petro Porošenka, Ukraina
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Porošenko patvirtino bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados pavadinimą
Porošenko sveikinimas televizijos eteryje buvo atidėtas dėl Zelenskio
JAV senatoriai pripažino Ukrainą "nevaIdoma problema"
Buvęs Ukrainos URM vadovas įvardijo pagrindinį Porošenko strategijos tikslą
Kremlius pakomentavo Porošenko žodžius apie taiką su Rusija
Koronaviruso testas

Anglų pacientas: vyras išleidžiamas po 243 intensyvios terapijos dienų

(atnaujinta 17:27 2021.01.24)
Jungtinėse Valstijose britų pilotas visiškai pasveiko, jis buvo paguldytas į ligoninę su koronavirusu — dar kovo mėnesį

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. "Britishairways" gydės Amerikos klinikoje. Jam prireikė 10 mėnesių, kad visiškai atsigautų nuo COVID-19, praneša "Sky News". 

© Photo : Russian Geographical Society / Oleg Semenkevich

Nikolas Sinotas pergalę prieš ligą šventė boksuodamasis ore. Ir tada jis negailėjo dėkingo apkabinimo Teksaso klinikos gydytojams. Britas paguldytas į ligoninę praėjusių metų pavasarį, kai išskrido į JAV.

Tuoj pat jis buvo paguldytas į intensyvią terapiją, kur 59 metų užsienietis buvo prijungtas prie ventiliatoriaus ir kardio įrangos. Gydytojų teigimu, beveik kiekviena kūno ląstelė buvo užkrėsta koronavirusu.

Jo žmona bendravardė Nikola suvaidino svarbų vaidmenį pilotui pasveikti. Ji ten buvo visą gydymo laiką.

Gydytojams lieka paslaptis, kodėl pilotas, kurio sveikata laikoma aukštesne nei vidutinio sunkumo, taip sunkiai patyrė šią ligą. Tačiau tikriausiai šie rezervai leido jam išgyventi.

Tegai:
JAV, Didžioji Britanija, koronavirusas
Pentagonas

NYT: Pentagonas perka duomenis apie žmonių judėjimą be teismo leidimo

(atnaujinta 14:23 2021.01.24)
Anot leidinio, kariškiai duomenis apie buvimo vietą kartais naudoja teisėsaugos tikslais "šalies teritorijoje", o kartais ir žvalgybos tikslais už JAV ribų

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Pentagono žvalgybos valdyba jau keletą metų perka rinkoje prieinamas duomenų bazes su informacija apie amerikiečių ir užsieniečių buvimo vietą ir judėjimus, negaudama teismo orderio, rašo "New York Times" su nuoroda į dokumentus, pateiktus į atsaką į senatoriaus Rono Vaideno paklausimą.

Remiantis dokumentais, valdybos darbuotojai, atlikdami penkis tyrimus, per pastaruosius dvejus su puse metų stebėjo amerikiečių judėjimą naudodamiesi įsigyta duomenų baze, kurioje informacija gaunama iš išmaniųjų telefonų programų.

Anot leidinio, tai atveria spragą Amerikos įstatymuose: nors valdžios institucijos turi prašyti orderio, kad priverstų telefonų bendroves perduoti savo klientų buvimo vietos duomenis, vyriausybė vietoj to gali pirkti panašius duomenis iš tarpininkų be teismo.

Anksčiau žiniasklaida jau pranešė, kad JAV valdžios institucijos tokius duomenis kartais naudoja teisėsaugos tikslais "šalies teritorijoje", pavyzdžiui, imigracijos tyrimuose.

"Taip pat yra žinoma, kad kartais kariškiai duomenis apie buvimo vietą naudoja žvalgybos tikslais", — rašo laikraštis.

Leidinys pažymi, kad valdyba ,"turbūt, pirmiausia perka ir naudoja duomenis apie buvimo vietą, atlikdama su užsieniečiais užsienyje susijusius tyrimus", kad aptiktų grėsmes visame pasaulyje dislokuotoms JAV kariuomenės dalims.

Duomenų brokeriai, iš kurių žvalgyba perka bazes, "neišskiria amerikiečių ir užsienio vartotojų" — filtruoja informaciją ir išskiria į atskirą duomenų bazę esančius JAV teritorijoje užsieniečius jau pati valdyba, pažymi laikraštis. Tada, kad gautų leidimą turėti prieigą prie duomenų bazės su informacija apie amerikiečius, analitikai turi prašyti specialaus leidimo, kuris buvo išduotas penkis kartus per pastaruosius dvejus su puse metų, rašo "New York Times".

Senatorius Vaidenas ketina priimti teisės aktus, kad apsaugotų amerikiečių buvimo vietos duomenis. Jis apibūdino šią praktiką kaip konstitucinių teisių į privatumą pažeidimą. Leidinys nenurodo, informacija apie kurių valstybių piliečius už JAV ribų tokiu būdu gauna valdyba.

Tegai:
duomenų apsauga, žvalgyba, Pentagonas, JAV