Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kiek uždirba Porošenko

217
(atnaujinta 17:49 2019.02.02)
Ukrainos prezidentas paviešino savo pajamų deklaraciją

VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko 2017 metais uždirbo daugiau nei 16 mln. grivinų (apie 500 tūkst. eurų pagal dabartinį kursą), tai paaiškėjo prezidentui paskelbus kandidato deklaraciją, kurią jis įrašė į deklaracijų registrą.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
Пресс-служба президента Украины

Taigi, jo atlyginimas per šį laikotarpį buvo 336 tūkst. grivinų (10,5 tūkst. eurų), o 15 mln. 795 tūkst. grivinų (apie 500 tūkst. eurų) yra palūkanos, gautos už indėlius Tarptautiniame investicijų banke (IIB). Dar 172 tūkst. grivinų (5,4 tūkst. eurų) Porošenko gavo už parduotą turtą.

Iš viso Ukrainos prezidento IIB sąskaitose yra 25,49 mln. dolerių (22,22 mln. eurų), o 8,16 mln. grivinų (258 mln. eurų) — investicinio fondo "Prime Assets Capital", kuris valdo jo aktyvus, sąskaitose.

Grynaisiais Porošenko turi 21 tūkst. dolerių (18,3 tūkst. eurų) ir 60 tūkst. grivinų (1892 eurų).

Porošenko taip pat valdo nekilnojamąjį turtą: jis turi namą, kurio plotas yra 1 331,7 kv. m ir du žemės sklypus Kozine, Kijevo apskrityje; tris žemės sklypus ir du butus Kijeve, butą Vinycėje ir negyvenamas patalpas Odesoje. Deklaracijoje nurodytos ir transporto priemonės — Porošenko turi automobilį "Mercedes-Benz Vito" 116 CD, jo žmona — "Jaguar" XF 4/2 Lv8.

Šią savaitę Porošenko paskelbė, kad antrą kartą ketina siekti prezidento posto. Rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną.

217
Tegai:
pajamų deklaracija, rinkimai, Petro Porošenka, Ukraina
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Porošenko pareiškė, kad Ukrainai reikia taikos su Rusija
Kremlius pakomentavo Porošenko žodžius apie taiką su Rusija
Buvęs diplomatas papasakojo, kaip Porošenko "pabėgo" iš debatų EP
JAV senatoriai pripažino Ukrainą "nevaIdoma problema"
Kandidatai į Ukrainos prezidento postą negalės įvykdyti pažadų, mano Rada
Ledo ritulys, archyvinė nuotrauka

Lietuva paskelbė esanti pasirengusi surengti pasaulio ledo ritulio taurę kartu su Latvija 

(atnaujinta 08:30 2021.01.20)
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė pabrėžė, kad tokia galimybė yra ir dar anksčiau Vilnius pasiūlė savo pagalbą Rygai

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Lietuva yra pasirengusi prisijungti prie Latvijos rengiant 2021 metų Ledo ritulio pasaulio čempionatą, sakė Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, praneša agentūra TASS su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

Anot jos, surengti kai kurias rungtynes šalyje įmanoma. Kol kas ši iniciatyva diskutuojama ir analizuojama. Ministras teigė, kad Vilnius savo pagalbą Rygai siūlė ir anksčiau, kai kilo klausimų dėl čempionato organizavimo.

Šiugždinienė informavo, kad Lietuvos valdžia ketina dar kartą pateikti pasiūlymą Latvijai.

Pirmadienį tapo žinoma, kad Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) atmetė galimybę Minske galimybę surengti pasaulio ledo ritulio čempionatą 2021 metais. Kaip anksčiau sakė organizacijos prezidentas Rene Faselis, kažkas darė spaudimą rėmėjams, kad jie atsisakytų remti turnyrą, jei jis nebus perkeltas iš Baltarusijos.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėjo vykti 2021 metų gegužės 21 — birželio 6 dienomis Minske ir Rygoje. Anksčiau Baltarusijos opozicija siekė Baltarusijos valdžios institucijų taikyti tarptautines sankcijas, įskaitant inicijuoti boikotą ar atšaukti pasaulio ledo ritulio čempionatą Minske ir siųsti atitinkamus kreipimusis į IIHF.

Tegai:
ledo ritulys
Koronavirusas

PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi

(atnaujinta 22:08 2021.01.19)
Organizacijos atstovės spaudai teigimu, prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti nuo viruso

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Reikės daugelio mėnesių, kol vakcina sukurs didžiulį imunitetą COVID-19, ir nežinoma, ar tai padės sustabdyti infekcijų plitimą, antradienį pranešė PSO atstovė spaudai Margaret Haris, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"Vakcinos padės, bet ne iš karto. Prireiks daugelio mėnesių, kol bus pasiektas pakankamas imunitetas, galintis apsaugoti. Mes net nežinome, kada sustos viruso plitimas. Mes tik žinome, kad vakcinos sustabdys šią ligą", — sakė ji.

Lietuvoje bendras patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms skaičius nuo pandemijos pradžios yra 168 708. Bendras COVID-19 mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios yra 2 494.

Karantinas Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos galioja iki sausio 31 dienos. Vyriausybė anksčiau atsisakė svarstyti verslo atstovų prašymą atidaryti ne maisto prekių parduotuves ir grožio salonus.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje