Brexit

Le Pen: ES bando atnaujinti konfliktą Airijoje

58
(atnaujinta 17:06 2019.02.03)
Airijos sienos klausimas yra pagrindinė kliūtis derybose su ES ir pagrindinė priežastis, dėl kurios Didžiosios Britanijos Parlamentas atsisako remti Mei ir ES susitarimą dėl "Brexit"

VILNIUS, vasario 03 — Sputnik. Europos Sąjunga bando sukelti pilietinį karą Airijoje, iškeldama sąlygas "Brexit", sakė Prancūzijos dešiniųjų partijos lyderė Marine Le Pen kanalo "BFMTV" eteryje.

"Europos Sąjunga iš tikrųjų stengiasi sukelti pilietinį karą Airijoje, atnaujindama Airijoje egzistuojantį konfliktą", — kalbėdama apie "Brexit" susitarimą sakė Le Pen.

Ji pridūrė, kad ES tikslas — "pasiekti, kad atskyrimas būtų kuo skausmingesnis", tačiau pabrėžė, kad ES dėl to nukentės labiau nei Jungtinė Karalystė.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Britų parlamentarai antradienį išreiškė savo poziciją dėl daugybės su "Brexit" susijusių klausimų, nurodydami ministrei pirmininkei Terezai Mei aiškią kryptį kitam derybų su ES etapui. Deputatai patvirtino, kad nepalaiko susitarimo su ES šiuo metu pateiktomis sąlygomis, prieštarauja pasitraukimui iš Europos Sąjungos be susitarimo, nori pakeisti sąlygas Šiaurės Airijos atžvilgiu, tačiau kartu nėra pasirengę prisiimti atsakomybę už sąlygų kūrimą.

Airijos sienos klausimas yra pagrindinė kliūtis derybose su ES ir pagrindinė priežastis, dėl kurios Didžiosios Britanijos parlamentas atsisako remti Mei ir ES susitarimą dėl "Brexit". Ministrė pirmininkė pritarė Parlamento narių pasiūlytiems pakeitimams, susijusiems su specialiu muitinės ir pasienio režimu Šiaurės Airijoje, nes ji tikisi atnaujinti derybas su Europos Sąjunga, o Parlamento parama gali būti svarus argumentas šiose derybose.

58
Tegai:
Brexit, Didžioji Britanija, ES, Airija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (76)
Dar šia tema
Britų verslininkai ragina surengti antrą referendumą dėl "Brexit"
Politikai ir ekspertai pasakė, kaip "kietasis" "Brexit" paveiks Lietuvą
Lietuviai bijo prarasti darbą ir ryšius su savo šeimomis dėl "Brexit"
Britanijos gyventojai perspėti apie problemas su produktais "kietojo" "Brexit" atveju
Žiniasklaidos karas "Informacinis ginklas prieš Rusiją" sudavė smūgį Britanijai