Jurijus Lucenko, archyvinė nuotrauka

Ukrainos generalinis prokuroras apkaltintas dėl agitacijos balsuoti Porošenko

60
(atnaujinta 15:20 2019.02.04)
Lucenko išreiškė viešą paramą Porošenko būsimuose Ukrainos prezidento rinkimuose, o tai pažeidžia politinio neutralumo principus

VILNIUS, vasario 04 — Sputnik. Buvęs Zaporožės regiono prokuroras Aleksandras Šackis pateikė skundą Prokuratūros Kvalifikacijos ir drausmės komisijai, prašydamas iškelti bylą Ukrainos generaliniam prokurorui Jurijui Lucenko dėl agitacijos balsuoti už dabartinį prezidentą Petro Porošenko Kijevo forume, praneša leidinys "Ukrainskije novosti".

Pagal skundo kopijoje nurodytą informaciją, sausio 28 dieną Lucenko dalyvavo forume "Nuo Kruty iki Briuselio. Mes einame savu keliu", kurių nariai išreiškė viešą paramą Porošenko būsimuose Ukrainos prezidento rinkimuose, o tai pažeidžia politinio neutralumo principus.

"Lucenko, sąmoningai suvokdamas, kad jo pareigos draudžia dalyvauti politinėje agitacijoje, tyčia ignoravo galiojančių teisės aktų reikalavimus, faktiškai vykdydamas politinę veiklą Porošenko interesais, naudodamasis savo statusu šiame forume parėmė Porošenko priešrinkiminę kampaniją", — leidinys cituoja skundo ištrauką.

Skundo autorius mano, kad Lucenko šiurkščiai pažeidė prokuroro etikos taisykles.

"Profesinės etikos ir prokurorų elgesio kodeksas nustato, kad profesinė veikla, be kita ko, grindžiama politinio neutralumo principais. Prokuroras negali priklausyti politinei partijai, dalyvauti politiniuose veiksmuose, mitinguose, streikuoti bei viešai skelbti savo politinius įsitikinimus", — sakoma pranešime.

Pagal įstatymą "Dėl prokuratūros", anot leidinio, už tokius veiksmus prokurorui gali būti taikomos tokios drausminės priemonės kaip papeikimas, atleidimas iš pareigų ir pan.

Prezidento rinkimai Ukrainoje vyks kovo 31 dieną. Rinkimų kampanija prasidėjo gruodžio 31 dieną. Porošenko pateikė dokumentus sekmadienį. Naujausiais duomenimis, komisija jau užregistravo 28 kandidatus.

60
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Buvęs Ukrainos URM vadovas įvardijo pagrindinį Porošenko strategijos tikslą
Kremlius pakomentavo Porošenko žodžius apie taiką su Rusija
Porošenko vėl pirmauja Ukrainos prezidento antireitinge
Paaiškėjo, kiek uždirba Porošenko
Mėnulis

Turkija savo raketų pagalba nori į mėnulį pristatyti kosminį aparatą

(atnaujinta 13:35 2021.02.28)
Turkijos prezidentas anksčiau pasiūlė išsiųsti pirmąjį šalies pilietį į kosmosą, pastatyti savo kosminį uostą ir nusileisti desantininką į mėnulį 2023 metų pabaigoje

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Turkija ketina pristatyti nepilotuojamą erdvėlaivį į mėnulį 2023 metais naudodama šalyje kuriamą hibridinę raketą, sakė respublikos pramonės ir technologijų ministras Mustafa Varankas, praneša RIA Novosti.

S-400
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Turkijos lyderis Tajipas Erdoganas vasario 9 dieną pristatė nacionalinę kosmoso programą. Jis pasiūlė išsiųsti pirmąjį šalies pilietį į kosmosą, pastatyti savo kosminį uostą ir nusileisti desantininką į mėnulį 2023 metų pabaigoje. Vėliau Varankas teigė, kad Ankara vedė derybas su daugeliu šalių, įskaitant Rusiją, dėl bendradarbiavimo kosmose.

"Misiją į mėnulį planuojama įgyvendinti dviem etapais — 2023 ir 2028 metais. 2023 metais ketiname pasiekti mėnulį naudojant savo technologijas. Pirmajame projekto etape sunkiai nusileisime mėnulyje. Pirmasis paleidimas bus vykdomas bendradarbiaujant su tarptautinėmis kompanijomis. Tačiau mūsų erdvėlaiviai bus pristatyti į Mėnulį, paleidžiant mūsų unikalią nacionalinę raketą į žemos žemės orbitą", — apsilankydamas kosminių projektų bendrovėje "Delta V" sakė jis.

Anot jo, Turkijos kosmoso programa siekiama, kad šalis patektų į "aukščiausią kosmoso sektoriaus lygą". Varankas pridūrė, kad "Delta V" sukūrė unikalią hibridinių variklių technologiją, kuri yra svarbi misijos į mėnulį dalis.

Tegai:
kosmosas, Mėnulis, Turkija
Džo Baidenas

Patvirtinęs trečiąją COVID-19 vakciną, Baidenas mato "šviesą tunelio gale"

(atnaujinta 12:08 2021.02.28)
Baidenas pažymėjo, kad, nepaisant sėkmingos kovos su koronaviruso plitimu, "šis mūšis dar toli gražu nebaigtas", todėl JAV piliečiai turi išlikti budrūs

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. JAV prezidentas Džo Baidenas pamatė koronaviruso pandemijos "šviesą tunelio gale", kai Maisto ir vaistų administracija (FDA) leido skubiai naudoti "Johnson&Johnson" vakciną COVID-19. Jo žodžiai cituojami Baltųjų rūmų svetainėje, praneša "Lenta.ru".

Amerikos lyderio teigimu, "Johnson&Johnson" vakcinos naudojimas Jungtinėse Valstijose padės įveikti pandemiją, nes kuo daugiau žmonių paskiepys, tuo greičiau šalis įveiks virusą. "Tai yra įdomi žinia visiems amerikiečiams ir džiuginantis mūsų pastangų įveikti krizę raida", — pabrėžė politikas.

Baidenas pažymėjo, kad, nepaisant sėkmingos kovos su koronaviruso plitimu, "šis mūšis dar toli gražu nebaigtas", todėl JAV piliečiai turi išlikti budrūs. Jis patikino, kad administracija nepadarys klaidos ir į šią grėsmę neatsižvelgs lengvabūdiškai. Pavyzdžiui, padėtis gali pablogėti, kai plinta nauji viruso variantai, o dabartinis patobulinimas gali būti pakeistas.

"Tunelio gale yra šviesa, tačiau mes negalime (...) manyti, kad pergalė yra neišvengiama. Turime (...) elgtis greitai ir agresyviai, stebėti vienas kitą. Tik taip galime kartu pasiekti šį pasaulį", — užbaigė prezidentas.

"Johnson&Johnson" yra trečioji patvirtinta vakcina JAV po "Pfizer"/"BioNTech" ir "Moderna".

Vakciną gamina "Janssen Pharmaceutica", "Johnson&Johnson" padalinys. Skirtingai nuo JAV jau patvirtintų vakcinų, ši vakcina yra vektorinė vakcina, panaši į Rusijos "Sputnik V" ir anglų — švedų"AstraZeneca". Skirtingai nuo kitų JAV patvirtintų vakcinų, šiai vakcinai reikia tik vienos injekcijos, o ne dviejų.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Džo Baidenas, JAV
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje